Spojte se s námi


La Liga

Rakitič tvrdil, že poslední zápasy ukázaly, jak chce zůstat v Barceloně a podle Roberta tým trpěl, ale tituly se vyhrávají v takových utkáních

Publikováno

dne

Vedle kouče okomentovali nedělní vítězství 1:0 nad Atlétikem Madrid z řad Barcelony ještě Ivan Rakitič, hrdina mezi třemi tyčemi Marc-André ter Stegen a Sergi Roberto + Guillermo Amor z představenstva.

Barcelona, Atlético Madrid
Zdroj: fcbarcelona.com

Ivan Rakitič

V utkání proti Atlétiku je všechno složité a obzvláště pak venku. Myslím si, že jsme hráli klidně, sebevědomě a čekali na správný moment. V druhém poločase jsme se cítili více pohodlněji, ale museli pracovat. Známe taková utkání a tři body z něj jsou extrémně důležité. V první řadě si chci užívat hru a když dostanu šanci, tak ze sebe vydat to nejlepší.

Chci chytnout rytmus a ukázat kolegům, že se mnou mohou počítat, což už vědí. Doufám, že mi budou i nadále dávat míč. V tom rozhovoru jsem chtěl jenom říct, že mám rád fotbal a chci si užívat hru, jelikož si stále myslím, že mohu hodně nabídnout. Spoluhráči mi věří a pokud mě postaví trenér, tak zřejmě i on. Poslední týdny byly dobré.

Ne, nechápu, proč se má pozice tolik změnila, nicméně není třeba tomu rozumět, stačí to pouze akceptovat. Pokud bych pochopil, že si nemohu zahrát, musel bych najít nějaké rozuzlení. Pokud mohu hrát, neexistuje lepší místo, než Barcelona a poslední zápasy ukázaly, že zde chci být. A ohledně přijetí Griezmanna, bylo to silné a věřím, že s tím bude konec.

Marc-André ter Stegen

Jsem velmi šťastný z vítězství. Vždy se snažím odvádět mou práci a být přítomný, když jsem potřeba. Když přijde na obranu, odehráli jsme dobrý zápas. Soupeři si mohou vytvořit šance, ale my si dnes (vyjádření proběhlo v neděli, pozn. přek.) vzadu vedli dobře.

Za stavu 0:0 bylo důležité neinkasovat a nakonec se nám povedlo skórovat a vyhrát. Venkovní zápasy pro nás byly doposud obtížné a musíme se sjednotit jako skupina. Už nějakou dobu vyhráváme, ale ligová sezona je dlouhá.

Sergi Roberto

Naši protivníci nás hodně zatlačili, ztráceli jsme balon při jeho vyvážení a Atlético si odsud vytvořilo několik dobrých příležitostí. Věděli jsme, že se soupeř před svými fanoušky bude tlačit a to se i stalo. Museli jsme dlouho zůstávat na míči, aby se trochu zatáhli. Trochu jsme trpěli, ale v takových zápasech se vyhrávají tituly. Do konce zbývá hodně kol a spousta týmů bude bojovat.

Piqué trefil tyč, pak jsme měli míč častěji v držení a odtud se se objevilo více šancí. Byla to práce celého týmu. Marc vytáhl některé dobré míče a Leo rozhodl výsledek utkání. Vítězství ale bylo pro celý tým.

Guillermo Amor

Způsob přijetí Griezmanna? Musíte respektovat názory fanoušků, ať už se vám líbí více či méně. Za vítězství je pak zodpovědný celý tým. Tento zápas byl intenzivní a Atlético je skvělým mužstvem, které dnes mohlo zvítězit. V druhé půli jsme už dominovali a nakonec rozhodla jako obvykle Leova genialita. V prvních pětadvaceti minutách nám Atlético moc neumožnilo.

Lea jsme dnes potřeboval více než kdy jindy. Opět zahrál na své úrovni a to nejen díky gólu, ale kvůli všemu, co na hřišti předvedl. Vždy se angažuje v týmové hře, když se nedaří a pak se přidají všichni. I ter Stegen byl úžasný. Chci zdůraznit obecný přístup hráčů, který byl dobrý. Mohli jsme remizovat a každý si myslel, že tomu tak i bude. Nebyl by to špatný výsledek.

Reklama

Evropská liga

Před životním zápasem spolkl včelu. Mladého talenta zachránil dobrý zásah klubových lékařů

Připravoval se na svůj doposud největší zápas kariéry, ve vteřině se ale vše změnilo. Nikoli kvůli klasickému zákroku, na tréninku však zasáhla třetí strana. Javi Serrano spolkl včelu a přijde o utkání se Sportingem Lisabon.

Publikováno

dne

Připravoval se na svůj doposud největší zápas kariéry, ve vteřině se ale vše změnilo. Nikoli kvůli klasickému zákroku, na tréninku však zasáhla třetí strana. Javi Serrano spolkl včelu a přijde o utkání se Sportingem Lisabon.

Javimu Serranovi se nešťastný moment stal během středečního předzápasového tréninku. Jeho Sturm Graz sice nezvládl kvalifikaci Ligy mistrů, i skupina Evropské ligy je ale z dlouhodobého hlediska úspěch.

Spolknutí včely se zprvu zdálo být v pořádku, Serrano si ústa ledoval, později ale lékaři dali mladému záložníkovi kortizon.

Z důvodu, že hrozilo zúžení dýchacích cest kvůli zvětšujícímu se otoků. Serrano byl odvezen do nemocnice, kde ho stabilizovali, ve čtvrtek byl propuštěn.

Velký vliv na rychlé rekonvalescenci mělo, že hráč není alergik. Pokud by byl, bodnutí do úst mohlo být životně nebezpečné.

Přestože je v pořádku, do čtvrtečního utkání se Sportingem Lisabon nastoupí. Rakouský celek zahájí skupinovou fázi doma, spolu s ním bude o postup bojovat ještě Atalanta Bergamo a Rakow Czestochowa.

Absence Serrana pro klub nebude zásadní. Dvacetiletý Španěl ve Sturm Graz hostuje z Atletica Madrid, doposud nastoupil pouze třikrát z lavičky v rakouské Bundeslize. Hraje v první řadě za B-tým.

Minulou sezónu strávil na dvou půlročních hostováních v rodném Španělsku. Nejprve v Mirandésu, poté na Ibize. Tentokrát si poprvé užívá prvoligové angažmá, na debut v Evropě si však musí minimálně dva týdny počkat.

Zdroj: Heute, UEFA

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Félix kvůli Barceloně vzal dvacetkrát menší plat. Potřeboval jsem to udělat, abych si mohl užívat fotbal, říká Portugalec

João Félix zatím v Barceloně září. Fotbal si užívá, hraje opět s úsměvem na tváři a dává góly. Aby se k Blaugranas ale připojil, musel si o velkou část srazit plat.

Publikováno

dne

João Félix zatím v Barceloně září. Fotbal si užívá, hraje opět s úsměvem na tváři a dává góly. Aby se k Blaugranas ale připojil, musel si o velkou část srazit plat.

Portugalský fotbalista má za sebou v dresu Barcelony pouze 142 minut, už teď si ale získal fanoušky i trenéry. V obou zápasech, ve kterých hrál od začátku, vyhrála Barcelona 5:0 a Félix zapsal tři góly.

K Blaugranas se přitom připojil až v poslední den přestupového období. A mluvilo se o tom, že aby k hostování došlo, Félix by si musel výrazně srazit plat. A to teď potvrdil sám hráč.

„Ano, pravda je, že jsem se vzdal značné části svého platu. Ale potřeboval jsem změnu, potřeboval jsem jít na místo, kde bych mohl hrát svůj fotbal, a jak jsem řekl, vždycky jsem věřil, že tohle bude ideální místo. Věci se vyvíjejí dobře a já jsem musel vynaložit to úsilí, abych měl znovu z fotbalu radost,“ uvedl Félix deníku Mundo Deportivo.

Aby mohlo k přesunu dojít, Félix prodloužil s Atlétikem smlouvu do roku 2029 a razantně si snížil plat. Portugalec by měl tuto sezónu pobírat „jen“ 400 tisíc eur, což je dvacetkrát méně než bral původně.

Barcelonu totiž pořád tíží finanční problémy. Platový strop stále nedovoluje klubu si nějak výrazně vyskakovat a na platech hráčů se snaží ušetřit, kde se dá.

„To je každému jasné, fotbal je takový, komu se nedaří, musí změnit místo. Dříve jsem to udělal v Chelsea a teď jsem to udělal v Barceloně, protože se mi tam nedařilo, nepřizpůsobil jsem se představám klubu a trenéra, ale vždy jsem se snažil dělat to nejlepší, co jsem mohl, a zažil jsem tam i velmi dobré časy,“ zavzpomínal Félix na Atlético.

V Barceloně se Félix možná konečně našel. Sedí mu styl fotbalu, kterým hraje, má důvěru trenéra a v útoku nijak velkou konkurenci.

Zdroj: Mundo Deportivo

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Barcelona při výstavbě nového stadionu porušila pravidla a dostala pokutu

Stáré známé Camp Nou mizí, v Barceloně se bude stavit nový modernější stadion. Katalánci se ale do prací pustili tak horlivě, že porušují pravidla. A klub tak musel zaplatit pokutu.

Publikováno

dne

Stáré známé Camp Nou mizí, v Barceloně se bude stavit nový modernější stadion. Katalánci se ale do prací pustili tak horlivě, že porušují pravidla. A klub tak musel zaplatit pokutu.

Barcelonská radnice zahájila řízení o pokutě pro FC Barcelona za práce na Spotify Camp Nou. Klub totiž porušil pravidla o stavbě.

Město totiž Blaugranas povolilo, aby probíhaly práce na stadionu od 8 hodin ráno do 20 hodin večer. O hodinu později pak mohou probíhat práce, ale už bez hlučných strojů v provozu.

Ve čtvrtek 14. září ale klub tyto předpisy nerespektoval a práce probíhaly až do půlnoci, podle deníku Relevo dokonce až do brzkého rána. Klub přitom pracovní dobu už jednou porušil, a to v polovině srpna.

„Městská rada spolupracuje s FC Barcelona na vyřešení těchto přestupků a v nejbližších dnech budou obyvatelé svoláni na schůzku, kde budou podána veškerá vysvětlení a vysvětlení, která jsou nezbytná,“ uvedla barcelonská radnice.

Klub se však nemusí bát, že by pokuty nějak výrazněji zasáhly do chodu přestavby. Obě pokuty budou ve výši 300 eur (7330,-). Pro Barcelonu se tak nejedná o žádný extra výdaj.

Listopad 2024

A kdy má být stadion hotový? První otevření je naplánováno na listopad 2024, ačkoliv se předpokládá, že práce budou dokončeny až v roce 2025. Do té doby bude Barcelona hrát na rozestavěném stadionu, tak jako v minulých sezónách Real Madrid.

Je možné, že jsou práce trochu ve skluzu a proto se musejí dohánět po půlnoci. Pokud to však bude postihováno jen těmito pokutami, Barcelonu to zřejmě moc neodradí.

Zdroj: Relevo

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené