Radoslav Látal na útěku z Olomouce? Kouč Sigmy by se měl v lednu přesunout do Polska

Sigma Olomouc se momentálně nenachází zrovna v pozici a situaci, v jaké by se nacházet chtěla. Že to skřípe herně a výsledkově, to je zřejmé. Mimo to se zdá, že ani v kabině není vše úplně v pořádku a vše to vyvrcholilo kauzou ohledně Václava Pilaře, jakkoliv se hráči veřejně postavili za trenéra Hanáků. Jenomže atmosféra okolo klubu není úplně pozitivní a vypadá to, že by vše mohlo skončit odchodem Radoslava Látala. O tom již informovala polská média, podle nichž by se měl již v lednu přesunout do tamní nejvyšší soutěže.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

V polských médiích mají téměř jasno. Radoslav Látal se před Štědrým dnem setkal se zástupci celku Jagiellonia Białystok, aktuálně devátého celku polské Ekstraklasy. Měl by nahradit nedávno vyhozeného trenéra Ireneusze Mamrota. Dokonce se měl s polským celkem dohodnout na podmínkách smlouvy, v cestě však stojí jeho smlouva se Sigmou.

Záleží tedy na tom, zda-li bude Sigma souhlasit s jeho uvolněním a zda-li se dohodne s Jagiellonií na podmínkách jeho případného přesunu. Kouče moravského týmu si Białystok vyhlédl především díky jeho veleúspěšnému působení u Piastu Gliwice, s nímž překvapivě bojoval o titul napříč minimálnímu rozpočtu.

Jagiellonia navíc hledá trenéra, který je silný a vládne pevnou rukou. To přesně Látal splňuje, nicméně právě v Gliwicích tyto jeho charakteristiky vedly k četným konfliktům s vedením klubu. To také stálo za jeho koncem v Piastu.

Spolu s Látalem by měl do Polska z Olomouce odejít i jeho asistent Jiří Neček, s nímž dlouhodobě spolupracuje a s nímž se vhodně doplňují. O tom, zda k tomuto přesunu skutečně dojde, by mělo být jasno během prvního týdne v lednu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jen ať jde! V diplomacii a komunikaci se svěřenci se moc nevyzná, oblíbený nebyl ani na Slovensku. Nahradit by ho mohl Pánik, o kterého v Baníku už moc nestojí a místo něho by přišel mladý Lička, který byl v Polsku docela úspěšný.

  2. Kéž by tam odešel a Olomouc by zpět odkoupila toho nýmanda Jílka + jako bonus i dřeváky Štětinu Zahustela Kozáka ! Sparta potřebuje daleko větší kvalitu jak na trenerském postu tak na hřišti ! O postech ve vedení klubu netřeba ani psát tam je to jeden … vedle druhého ☹

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.