Rada v rozhovoru opět perlil: Po prohře s Brnem jsem čekal, až budu moct vlétnout do kabiny

Jablonec zvládl severočeské derby vítězně, v Liberci vyhrál 3:1. Vyhrocený zápas po jeho konci zhodnotil kontroverzní trenér Petr Rada. Ten se pro klubový web vyjádřil k hádce s trenérem Pavlem Medynským i výkonu svých hráčů.

Zdroj: fkjablonec.cz

Jablonec předvedl koncentrovaný výkon, nesrovnatelný s tím, který podal před týdnem v Brně. „Utkání se mi hodnotí dobře. Řekl jsem hráčům, že kdyby předvedli třeba jen 30 procent takového výkonu proti Brnu (0:1), mohlo to být celé jinak.”

U zápasu s Brnem Rada nebyl, byl v karanténě kvůli nákaze koronavirem. „Hráčům jsem říkal, že dokud na lavičce zůstanu, budu na ně křičet a dostávat je pod tlak.

V pondělí jsem byl na stadionu po vypršení karantény už ve tři, i když jsme měli sraz až kolem desáté. Čekal jsem, až budu moct vlétnout do kabiny.”

Pro Radu to bylo první vítězství pod Ještědem v roli trenéra Jablonce. Jedná se tedy o první vyhrané venkovní derby. „Potěší, pamatuji, že jsme tu víckrát uhráli remízu.

Statistiky úplně neřeším, každopádně Liberec patří mezi kvalitní soupeře. To, co jsme si řekli, jsme splnili. V kabině cítíte – a za ty roky to poznám – jaká je koncentrace.”

V první půli na sebe hlavní trenéři nejednou slově pokřikovali kvůli rozhodnutím sudího, který zápas skutečně nezvládal. „Byl faul na našeho hráče, protestoval jsem, rozhodčí situaci neodpískal.

Žádného trenéra si nikdy nevšímám, Pavel Medynský na mě začal křičet… Aby mě upozorňoval, když mu je 56 let, to tedy ne. Vážím si ho jako trenéra, ctím ho, ale nebude mě okřikovat, co mám a co ne,” uzavřel Rada.

Zdroj: fkjablonec.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pan Rada dokáže některé mistry světa zpražit ovšem nevím zda Velký čáp pan Pelta zpražil jeho za debakl od Dunajské stredy a vyřazení v poháru.Kdyby nechal chytat Vlastu Hrubého,tak postoupili, jeho náhradník dostal branky na úrovni Okresního přeboru.To byla Radova fatální chyba.Jinak je jen dobře,že trenér jeho formátu v lize působí a dokáže věci správně pojmenovat a seřvat i rozhodčí a půlku tribuny.Nyní bez diváků už mu zbyli jen ti rozhodčí.

  2. Měl jsem možnost poznat pana Radu osobně. Ano, takoví trenéři jsou pro náš “prales” přínosem.
    Jak je tvrdý na své okolí, tak je tvrdý i sám k sobě!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.