Reklama

PSG škodí evropskému fotbalu, mohu dokázat, že porušuje finanční fair play, říká šéf La Ligy

PSG a finanční fair play? Jeho porušení prozatím nebylo nikdy nijak potvrzeno. Šéf La Ligy Javier Tebas však tvrdí, že jej může dokázat. Pařížský celek prý škodí evropskému fotbalu.

PSG má minimálně na papíře tým snů. V posledních letech pravidelně bývá považováno za jednoho z největších favoritů na vítězství v Lize mistrů, zatím však neúspěšně.

Všemu má pomoci Lionel Messi, který přišel zadarmo v létě. Nestalo by se tak, kdyby si ale mohla Barcelona argentinskou hvězdu dovolit. Messi pro podepsání kontraktu s Barcelonou udělal maximum, přesto si jej katalánský gigant nemohl dovolit.

Od té doby se šéf La Ligy Javier Tebas vyjádřil na adresu PSG několikrát. A rozhodně ne v pozitivním duchu. Nejinak tomu bylo nyní, když absolvoval rozhovor pro francouzský plátek L’Equipe.

„PSG musím kritizovat. Nevydělává sportovními úspěchy dostatek peněz na to, aby mělo takový tým, jaký má. Narušuje evropskou fotbalovou ekonomiku a evropské soutěže,“ má jasno Tebas.

„Jak může PSG vysvětlit, že má tým za téměř 600 milionů eur? Za vítězství v Ligue 1 získáte maximálně 45 milionů eur. Je nemožné z toho nakoupit takové hráče. Neodpovídá to realitě,“ dodal šéf nejvyšší španělské ligy.

Tebas tedy pozval prezidenta PSG i prezidenta francouzské ligy, aby společně prošli čísla a ujasnili si veškeré nesrovnalosti. Reakce se ale nedočkal: „Neodpověděli mi. Jen mě kritizují a neodpovídají na moje otázky.“

„Mohu čísly dokázat, že PSG porušuje finanční fair play. Je mi jedno, jestli tam zůstanou Messi s Neymarem, jde jen o to, že to vše škodí evropskému fotbalu a nejsem jediný, kdo to říká,“ zakončil své vyjádření šéf La Ligy.

Zdroj: L’Équipe

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené