Spojte se s námi

Fotbal

PSG chce konečně ušatou trofej a mocně zbrojí. Získá i superzbraň jménem Pogba?

Francouzský klub po neúspěšné sezoně, v níž neovládl ani domácí ligu, nenechává nic náhodě. Teď chce navrch přivést ještě jednoho kvalitního hráče do středu pole a čím dál tím více se mluví o tom, že by jim mohl být Paul Pogba.

Publikováno

dne

Hakimi, Wijnaldum, Ramos i Donnarumma. Všechna tato zvučná jména budou v příští sezoně napsaná na dresech Paris Saint-Germain. Francouzský klub po neúspěšné sezoně, v níž neovládl ani domácí ligu, zkrátka nenechává nic náhodě. Teď chce navrch přivést ještě jednoho kvalitního hráče do středu pole a čím dál tím více se mluví o tom, že by jim mohl být Paul Pogba.

Vyhráli francouzský pohár i superpohár, sezonu přesto nemohli hodnotit pozitivně. Vždyť fotbalisté PSG, jednoho z nejbohatších a nejambicióznějších fotbalových mančaftů na kontinentu, nesplnili ani „povinnost” v podobě ovládnutí domácí Ligue 1, natož svůj hlavní cíl – zisk ušatého poháru, neboť ztroskotali v semifinále na Manchesteru City.

Bylo tudíž jasné, že v létě dojde k zásadnějším změnám. A pařížský mistr Leonardo alias sportovní ředitel klubu se svými kumpány skutečně nezahálí!

Park princů budou jako svůj druhý domov nově mít Georginio Wijnaldum, Sergio Ramos i Gianluigi Donnarumma (podle všeho už má podepsaný i kontrakt, na oficiální oznámení se čeká do konce Eura). Všechno mimořádně zvučná jména. A za žádného z nich nemuselo PSG vyplácet ani cent.

To ukazuje na vysokou kvalitu pařížského managmentu, který dělá vše pro to, aby se vytoužený úspěch v následujícím ročníku už opravdu dostavil.

Proto dotáhl také přestup Danila Pereiry z Porta, jenž dosud pod Eiffelovkou pouze hostoval. A také vykoupil z Interu afrického defenzivního supertalenta Achrafa Hakimiho. Důraz na zpevnění zadních řad je z letních podpisů více než zřetelný.

To ale ještě nemusí být vůbec všechno! Tu největší bombu se chystají Pařížané odpálit až na konec. V plánu totiž mají uskutečnit transfer Paula Pogby, jenž by se tak po 12 letech vrátil zpátky do rodné země.

Podle vnitřních zdrojů by se samotný hráč přestupu vůbec nebránil. Manchester United by za něj navíc chtěl méně než 80 milionů eur, a tak se již rozběhla jednání. Jediné dilema pro Leonarda a spol. je, zdali nepočkat na příští rok a nezískat Pogbu zadarmo.

V takovém případě by mohli Pařížané dočasně zalepit zálohu jedním z dvojice Eduardo Camavinga – Sergej Milinkovič-Savič, kteří mají být napsaní na seznamu možných posil pod Pogbovým jménem tím nejdrobnějším písmem.

Ať už PSG bude chtít v létě provést jakýkoliv transfer navíc, bude muset nejprve několik hráčů prodat. S tím se ale počítá tak jako tak. Na odchodu jsou zjevně Ander Herrera, Pablo Sarabia, Thilo Kehrer a možná i Mauro Icardi.

Zdroje: ESPN, Fabrizio Romano, PSG Hub

Reklama

Oblíbené