Reklama

První úspěch úniku, stylem start – cíl vyhrál Van Der Hoorn

Třetí etapa dopadla překvapivě. Sprinterskou etapu dotáhl z úniku až do vítězného konce Taco Van Der Hoorn. Při debutu na Giru se jedná o jeho životní triumf. Těsně za ním už dojel peloton. Druhý skončil Ital Cimolai, třetí skončil Peter Sagan. Růžový dres pro vedoucího jezdce nadále drží Filippo Ganna.

zdroj: Pixabay

Pondělní klání nabízelo mnohem větší prostor pro akci než to nedělní. Na programu posledních 50 kilometrů etapy byly 2 horské prémie a také zajímavý vlnitý závěr.

Třetí etapa měla podobný průběh jako ta předchozí. Brzo se dostala do úniku skupinka jezdců a postupně navyšovala náskok na peloton. Tato skupinka čítala 8 jezdců. Šance na úspěch v etapě byla rázem větší než v neděli (v minulé etapě se do úniku dostali pouze 2 závodníci).

Únik dobře spolupracoval a vypracoval si několikaminutový náskok. Jak šel čas, začal se peloton pomalu dotahovat a stahovat své manko. V poslední třetině etapy se očesala i vedoucí skupinka a zůstali jen ti nejlepší.

Peloton se blížil, ale možná ne tak rychle, jak by to bylo ideální. A tak z početného balíku zaútočila dvojice Ciccone, Galoppin. Dva kvalitní jezdci, kterým tento vlnitý závěr vyhovoval.

Konec se rychle blížil, ale rozestup mezi pelotonem a únikem se spíše zvětšoval než zmenšoval. Uprchlíci ucítili šanci a jeden z nich se rozhodl pro klíčový útok. Devět kilometrů před cílem zaútočil Nizozemec Van Der Hoorn a od skupinky se rychle odtrhl.

Jeho náskok vyletěl rázem na minutu a jeho šance se zvyšovaly. Peloton brzy pohltil Cicconeho, Galoppina i odpadlíky z úniku. Vedoucího Nizozemce však ne a ne dostihnout.

Zbýval poslední kilometr a schylovalo se k dramatickému závěru. Sagan a spol. se přibližovali každým metrem, ale bylo už pozdě. Van Der Hoorn už drobný náskok udržel a stal se vítězem třetí etapy.

O čtyři vteřiny za ním přiletěl peloton v čele se Saganem, Vivianim nebo Gaviriou. Nečekaně tak vyhrál jezdec z úniku. Pro vítěze životní úspěch a už teď má splněno.

Sprinterským etapám je na nějaký čas konec. V úterý to bude šance pro vrchaře a jezdce na celkové pořadí. Závodníky čekají dvě horské prémie 3. kategorie a hlavně závěrečný sedmikilometrový kopec.

Zaútočí největší favorité už v úterý? Jedno je jasné už teď. Růžový dres bude měnit majitele.

Výsledky 3. etapy:

1. Van Der Hoorn 4:21:29, 2. Cimolai +4, 3. Sagan +4, 4. Viviani + 4, 5. Bevin +4, 6. Vermeersch +4

Celkové pořadí:

1.Ganna 8:51:26, 2. Foss +16, 3. Evenepoel +20, 4. Almeida +20, 5. Cavagna +21, 6. Moscon +26

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama