Reklama

První triumf na Giru po 11 letech, Cofidis slaví zásluhou Lafaye

Další triumf jezdce z úniku. Vítězem kopcovité 8. etapy se stal Victor Lafay ze stáje Cofidis. 11 let, tak dlouho čekal tento tým na vítězství z Gira d’Italia a konečně se dočkal. Za ním dojeli jeho spolubojovníci z úniku. Druhý dojel Gavazzi, bronzovou příčku obsadil Němec Arndt. Peloton s favority se šetřil na těžkou nedělní etapu a dojel do cíle v poklidném tempu.

Zdroj: Pixabay

V 8. etapě na závodníky čekala nepříjemná, hornatá, etapa. Museli přejet horskou prémii 2. kategorie a krátké závěrečné stoupání.

Jestli někdo čekal nějakou aktivitu od jezdců na celkové pořadí, tak se zmýlil. Celý peloton usoudil, že bude lepší šetřit síly na nedělní horskou etapu, která bude daleko těžší.

To byla voda na mlýn pro únik. Vedoucí skupina toho využila a rychle svůj náskok zvyšovala. Jejich vedení rostlo a po polovině etapy bylo jasné, že si to rozdají o etapové prvenství mezi sebou.

Zbývaly 4 kilometry do cíle. Na čele byli dva závodníci (Campeanerts, Carboni). Zdálo se, že o vítězství si to rozdají tito dva. Zezadu je však dostihl Lafay a na drama bylo zaděláno. Ten byl nakonec také nejsilnější.

2 kilometry před cílem zaútočil a nikdo z jeho soupeřů nedokázal zareagovat. Francouz už své vedení nepustil a dojel si pro nejcennější vítězství kariéry. A taky pro první vítězství týmu Cofidis po 11 letech na Giro d’Italia.

Z půlminutovým odstupem za ním dojela dvojice Gavazzi, Arndt. Následovaly je další odpadlíci z úniku. A co peloton? Favorité tuto etapu opravdu vzali jako transportní a v poklidném duchu dojeli společně do cíle.

Věděli totiž, že 9. etapa bude vskutku pekelná. Jezdci nastoupají 3400 výškových metrů, čekají je 2 horské prémie (2. a 3. kategorie) a hlavně prudké 5 km stoupání s průměrem 5,8 %. Očekávejme totální cyklistiku. V neděli se skutečně ukáže, kdo z favoritů může pomýšlet na titul.

Výsledky 8. etapy:

1.Lafay 4:06:47, 2. Gavazzi +36, 3. Arndt +37, 4. Oliveira +41, 5. Carboni +44, 6. Goossens +58, 48. Hirt +5:18

Celkové pořadí:

1.Valter 31:10:53, 2. Evenepoel +11, 3. Bernal +16, 4. Vlasov +24, 5. Carthy +38, 6. Caruso +39, 44. Hirt +20:40.

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama