Průzkum, který šokoval celé fotbalové prostředí v České republice

Národní sportovní agentura (NSA) si nechala zpracovat průzkum oblíbenosti sportů v České republice. Výsledky, které z průzkumu vzešly, šokovaly fanoušky i osoby pohybující se ve fotbalovém prostředí. Proč?

Zdroj: slavia.cz

Jak si fotbal stál v oblíbenosti mezi veřejností? Doslova tragicky! Fotbal v průzkumu propadl, jak v divácké atraktivnosti (8. místo), tak v atraktivnosti aktivního provozování (17. místo)!

Národní sportovní agentura uvádí, že průzkum proběhl výběrem 5000 respondentů, kteří následně vybírali mezi 105 sporty. Respondenti vždy daný sport hodnotili ze dvou hledisek. Prvním hlediskem byla atraktivita sledování sportu a druhým atraktivita vykonávání sportu. Škála byla 1 (nejméně zajímavý) až 10 (nejvíce zajímavý), následně byl pro všechny sporty vypočítán průměr.

Daný průzkum by mohl ovlivnit výši dotací do sportů, což je dost klíčové pro rozvoj daného sportu na našem území. K samotným výsledkům se již vyjádřil i předseda LFA Dušan Svoboda.

„Uvedenému průzkumu, který zveřejnila Národní sportovní agentura, příliš nerozumím. Určitě nejen mě zajímá, která renomovaná agentura a jakým způsobem jej zpracovala, protože označit fotbal jako osmý sport z hlediska atraktivity je poměrně diskutabilní tvrzení, pokud použiji velmi diplomatický tón. Například údaje o televizní sledovanosti, které dlouhodobě sledujeme, hovoří úplně jinak,” řekl Svoboda.

Národní sportovní agentura sice uvádí, že vzorek respondentů byl sestaven na základě toho, aby reprezentoval českou společnost. Ale toho reálně z 5000 lidí dosáhnout nelze a jsou to pouze odhady, hlavně obrovské procento české populace sport nesleduje, ani neprovozuje. Tím pádem mohli sportem nepolíbení respondenti zaškrtávat zcela náhodně.

Zajímavým faktem je, že vedoucím NSA je bývalý hokejový brankář Milan Hnilička. Jeho lední hokej vyhrál téměř ve všech ohledech divácké atraktivity, více oblíbeným sportem bylo u žen krasobruslení.

Výsledky ohledně aktivního sportování jsou zajímavé. Vyhrál bowling, to asi mluví za vše. Na všechny a podrobnější výsledky se můžete podívat ZDE.

Co si o tomto průzkumu a pádu fotbalu myslíte vy? Za mě je jediným relevantním ukazatelem, že by český fotbal měl pracovat na tom, aby se stal oblíbenějším u žen.


Zdroje: lfafotbal.cz, agenturasport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ten patlal – autor onoho “průzkumu”. pokud někde studoval seriozně statistiku, potažmo sociologii – /tuším, že tomu tak nebylo/. Neví nic o průměrech a jejich používání. Docela bych se bavil, až jeho dítě bude mít na vysvědčení průměr celé třídy … To by byl kravál nad jeho “metodou”. O problematice po téhle šarádě NSA a mladé fronty nelze debatovat vážně. A taky postrádám smysl a účel onoho “snažení”. Když vidím v TV golf a jógu okamžitě přepínám, ale ve “statistice” diváků asi budu – stejně jako v reklamě. A o tom to celé je, jen doufám, že po této obskurnosti se nebude přehodnocovat pořadí a argumenty pro udělování dotací – asi si s tím borci neví rady, že? Hledej blechu u všiváka – stejně se bude drbat furt! Až bude hrát golf tolik lidí jako fotbal – no co pak. Iluze, nebo by se na těch jejich greenech, kvůli návalu, dávala pořadová čísla? Kdysi jsem dával námět, aby se poplatky a daně za používání pozemků vyměřovaly podle četnosti uživatelů. To bylo kraválu – a nejvíc od golfistů. A cyklisté už je dohánějí. No není nad fair play, už se těším, jak se budou mlátit těmi jejich klacky o přístup na “sportoviště”. Cyklisté dříve měli zákaz vozit na závody pumpičky, protože se s nimi tloukli … navzájem! Kde jsou ty doby, kdy se sportovalo kvůli přízni panen, dívek a paní. Dneska jde o přízeň reklamních šíbrů. Pardon sponzorů, nelze se divit. pokud neodhlédnu jací sajrajti to dělají. Sorry jako!

 2. Jen dovětek: pro divítka. V sytému, kde vládnou zájmy nebude líp! Máme, co jsme chtěli ….

 3. … a říkáme tomu demokracie. Kdo se chce čertit, nechť se nejdříve podrbe … na zadku – nejlépe. HOWGH!

 4. Nevím přesně možná je to jinak,ale jeden náš profesor říkával ,že statistika je přesný součet nepřesných čísel.Faktem je že ,tak zkorumpovaný fotbal v této zemi pod vedením Stébáka historicky nikdy nebyl.Jo ode dávna se sem tam podařilo máznout rozhodčího,když šlo o záchranu nebo postup,ale vytvořit síť s jasnými pravidli to je unikát.Tak ,jako je unikát investovat do této zlodějny řízené fotbalovou mafií peníze.Příklad Judr.Křetínský proč neřekl veřejnosti co bylo v kabeli proč on i ostatní sponzoři neřeknou nahlas národu,jak si kupujou výsledky.Viktorka,Jablonec,Palermo,Sparta dnes ,již i Slávie na ty je jiný metr v podání sudích.Pan Berbr by měl přednášet na právnické fakultě,jak dovedně připravil multimilionáře o miliony bez placení daní soc,zdravotního denodenních starostí o firmu a stresu,jak prorazit na trhu.Sami mu ochotně penízky přinesou a jeho jedinou starostí bylo zda na Benzinku nebo do Supermarketu.Následně pro přesnou orientaci stačilo při ukládání napsat na balíček MOJE.Fantastický podnikatelský záměr,když na to máš nekupto a jdeš do Ev.pohárů.

  • “Faktem je že, tak zkorumpovaný fotbal v této zemi pod vedením Stébáka historicky nikdy nebyl.”
   Teď jsem se od srdce zasmál. Větší nesmysl tam nemáš ty komiku? Když pominu to, že za komára bylo nutné nechat vyhrávat prorežimní kluby jako byla Sparta a Dukla, tak i dnes je to sice žumpa, ale oproti létům devadesátým je to pořád jen odvárek, v té době to bylo ještě výrazně horší, jen to nikdo neřešil…. To měli totiž uplacený i ty fízly a státní zástupce, odposlechy žádný, až aférou Ivánku kamaráde se to zlomilo a zlepšilo. V té době dostávali ligový rozhodčí takový prachy, že si o tom dneska mohou nechat zdát. 100tis v 90. letech bylo hodně peněz….

 5. Ten průzkum je naprostá hovadina. Naprosto míchá rozdílné věci. Jako že pár lidí náhodně zaškrtá pár čísel a bum, fotbal je osmý?

  A to sportování? Jako že si večer dáte pět piv a kuželky a je to nejpopulárnější sport?
  Tenis, který je docela drahý a náročný je druhý? Sorry, ale za sebe tvrdím, že aktivních běžkařů je více než tenistů a věnují tomu v průměru více času (a to nepočítám sjezdové lyže a snowboardy).

  Už vůbec to jedno divné číslo vyjadřující popularitu sportu je blbost. Fotbal hraje na plácku kdekdo, ale od kdy je to sportovec? Na kole jezdí půlka republiky, ale sportují?

 6. TO ZASE PODVOD ?? ASI TO DĚLALI MEZI BOHATÝMI A UŘEDNÍKY Z MINISTERSTEV NE ??? MOŽNÁ ŽE SI LITAJI SOUKROMNÝMI LETADY NA TY SPORY DO ZAHRANIČI NE ??,FOTBALU PATŘI PODLE SLEDOVANOSTI JASNÁ JEDNIČKY DRUHÝ JE HOKEJ A POSLEDNI JE HNILIČKA !!!

 7. Za mě to teda docela sedí. V mém okolí 90% lidí sleduje občas rádo hokej, 60% biatlon a lyžování, ale jen asi 25% mého okolí sleduje fotbal. A rozhodě nejsem člověk, co by měl něco společného s hokejem, ani ti lidé z mého okolí. Zřejmě je to pro to, že je hokej i to lyžování divácky atraktivnější, než fotbal. Můj nejoblíbenější sport je baseball a ten v umístění není vůbec, ale nebrečim tady jak nějaká fotbalová buzna, ale beru žebříček tak jak je.

 8. v mém okolí existuje snad 5 lidí a to počítám i lidi v zaměstnání kteří se někdy zmíní o fotbalu a většinou hodně nelichotivě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Lídra španělské La Ligy málem skolil brankář Dmitrovič

Duel mezi Eibarem a Atléticem Madrid přinesl i moment, který patří mezi rarity. Ve 12. minutě se k penaltovému puntíku postavil gólman domácího celku Marko Dmitrovič a s přehledem skóroval.

Okénko minulosti: Bicanovy góly snad ani spočítat nelze

Kdo je nejlepším střelcem v historii? Jen jeden den se mohl touto nálepkou kochat famózní portugalský útočník Cristiano Ronaldo, když vstřelil v italském Superpoháru v dresu Juventusu Turín 760. gól.

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.