Spojte se s námi

Fortuna liga

Provod reaguje na penaltu Sparty: Dnes je fotbal takový, že nemá smysl oslavovat gól. Co řekl o derby?

Byl to sveřepý duel s obrovskou dávkou emocí. Historicky 308. derby pražských „S“ přineslo především fotbalovou válku než jakési krásné akce a góly. Ty padly dva a oba jen z penalt. Jak uplynulé utkání proti Spartě hodnotí Lukáš Provod?

Publikováno

dne

Byl to sveřepý duel s obrovskou dávkou emocí. Historicky 308. derby pražských „S“ přineslo především fotbalovou válku než jakési krásné akce a góly. Ty padly dva a oba jen z penalt. Jak uplynulé utkání proti Spartě hodnotí Lukáš Provod?

Jindřich Trpišovský nasadil Lukáše Provoda od první minuty, přičemž slávistický záložník odehrál celé utkání.

Sám byl na hrací ploše velmi aktivním mužem, ke vstřelení branky to ale z jeho strany bohužel nevedlo. V utkání ostatně padly dvě branky, přičemž obě viděli fanoušci v Edenu z pokutových kopů.

O exekuci té druhé přitom hlavní rozhodčí Ladislav Szikszay rozhodl až zpětně, a to pochopitelně po konzultaci s videorozhodčím. Igoh Ogbu totiž zahrál v pokutovém území rukou a následně se zkoumalo, zda-li byla daleko od těla, respektive v nepřirozené pozici.

Nutno dodat, ihned po zákroku se sešívání dostali do brejku, který úspěšně zakončil Mojmír Chytil. Sudí však nedlouho poté jeho gól anuloval a odpískal penaltu pro Spartu.

Tu pak proměnil Lukáš Haraslín, svěřenci Jindřicha Trpišovského tak ztratili výsledkově dobře rozehraný zápas. Jak jej hodnotí záložník Slavie Lukáš Provod?

Jsme zklamaní, nebylo to o fotbale

Provod a jeho spoluhráči byli z výsledku zápasu po jeho konci zklamaní. A nejen z toho. Šestadvacetiletého fotbalistu také mrzelo, jak vlastně celé utkání probíhalo a zejména jakým způsobem bylo ukončeno.

„Jsme určitě zklamaní, zápas jsme měli dobře rozehraný, vedli jsme 1:0 do poslední minuty. Potom ze situace, kterou si budu muset ještě pustit na videu, nám byl odvolaný gól a byla udělena penalta. Myslím si, že větší procento derby nebylo tolik o fotbale,“ řekl Provod v rozhovoru pro klubový web.

„I když jsme se na to připravovali, je škoda, že jsme utkání za stavu 1:0 nedohráli do konce. V šatně (o poločase) jsme se o změnách bavili, trenér na nás zvýšil kvůli určitým věcem hlas. Bylo to naprosto zasloužené, kvality od nás bylo málo,“ přiznává.

Provoda také naštval odvolaný gól, když o několik okamžiků dříve se nedovoleného zákroku v pokutovém území dopustil Ogbu.

„Dnes je fotbal takový, že nemá smysl oslavovat, protože je přítomný VAR a rozhodčí může situaci přezkoumat. Modlil jsem se a doufal, že situace bude přirozená, hra rukou se pískat nebude,“ uvedl na téma penaltové situace Sparty.

Závěrem ještě doplnil, že v zádech po celou dobu cítil podporu domácích fanoušků. A že kdyby měla Slavia kapacitu pro padesát tisíc diváků, i tak by se sešívaným podařilo Eden vyprodat.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené