Prošlé testy na COVID-19? Volejbalové Beskydy vyřazeny a kontumačně postupuje Odolka

Black Volley Beskydy jsou kontumačně vyřazeny z předkola play-off, kvůli administrativnímu pochybení. Do čtvrtfinále se tak na jejich místo dostala Odolena Voda, rozhodla tak sportovně-technická komise ČVS.

Zdroj: Pixabay

Beskydy v pondělí urvaly vítězství 3:1 na palubovce Odolky. Matin Kop poté v České televizi narážel na údajně neplatné testy na COVID-19 v týmu soupeře.

Situací se hned druhý den začala zabývat sportovně-technická komise Českého volejbalového svazu. Jelikož se nejasnosti nepodařilo objasnit, rozhodla STK v souladu s předpisy o kontumaci pondělního zápasu.

Do čtvrtfinále play-off extraligy mužů tak postupuje tým Aero Odolena Voda. Na Facebooku klubu Black Volley Beskydy uvedli vyjádření:

„Ze strany zodpovědného pracovníka našeho klubu došlo k administrativnímu pochybení, které mělo za následek nesplnění všech náležitostí potřebných k účasti v utkání.

Toto nesplnění povinností bude po určení míry zavinění odpovědných osob řešeno v rámci interních pravidel klubu. Tímto se omlouváme našim fanouškům, partnerům a hlavně stovkám našich mladých volejbalistů, že si neužijí další zápasy svého týmu v play-off.

Po komunikaci s vedením soutěže a svazu se s ohledem na časovou nemožnost vyřešení situace v souladu s řády vzdáváme odvolání. K dané věci se již nebudeme vyjadřovat a považujeme ji za uzavřenou.“

Jelikož postupujícím týmem je tedy Odolka, tak se vytvořily nové dvojice a tým Areo Odolena Voda přivítá soupeře VK Jihostroj České Budějovice.

Zdroj: Česká televize

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?