Spojte se s námi


Blog

Prominentní vězni z ruské sborné si to rozdají proti dozorcům

Publikováno

dne

Ke skutečně pikantnímu fotbalovému střetnutí dojde začátkem ledna za zdmi ruské věznice Butyrka. Od října jsou v tomto vězení ve vyšetřovací vazbě hned dva prominentní ruští fotbalisté, hráč Zenitu Petrohrad Alexandr Kokorin a jeho kolega z FC Krasnodar Pavel Mamajev. Oba jsou totiž obviněni z výtržností, kterých se dopustili v říjnu v Moskvě a při nichž zranili tři lidi. Oběma přitom hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

http://gty.im/1074315974

Oba dva hráči patřili do kádru ruské fotbalové reprezentace, s níž startovali na posledním evropském šampionátu před dvěma lety ve Francii. Už tehdy se dostali do poměrně „slušného průšvihu“. V Monaku totiž uspořádali bujarý večírek, při němž teklo šampaňské proudem a za který zaplatili 250 tisíc eur bez vědomí trenérů a funkcionářů ruské reprezentace.

I tak figurovali v širší nominaci sborné na světový šampionát, který se konal letos v Rusku, ale nakonec se do nominace nevešli. Začátkem října ale na sebe Kokorin a Mamajev upozornili zase ne zrovna v nejlepším světle. Vyrazili na „společný tah“ do Moskvy a v jedné z kaváren se dostali do konfliktu s vedoucím odboru automobilového a železničního inženýrství ministerstva průmyslu a obchodu Denisem Pakem.

Ministerskému úředníkovi se totiž nelíbilo hlučné chování obou fotbalistů a jejich kamarádů, Kokorinovi a Mamajevovi zase nebyl po chuti úředníkův čínský původ. Posíleni alkoholem po něm začali házet židle, napadli ho pěstmi a zmlátili ho, přitom zranili i další dvě osoby snažící se oba hráče uklidnit. Navíc jim přitížilo, že se snažili zaměstnance kavárny uplatit a odkoupit od nich videozáznam, na kterém byl incident zachycen.

Oba fotbalisté byli obviněni z výtržnictví a jsou ve vyšetřovací vazbě ve věznici Butyrka. V lednu bude v Rusku probíhat celostátní akce nazvaná Týden dobra, kterou organizuje jedna z nevládních organizací. Právě ta přišla s myšlenkou, že by oba fotbaloví výtržníci mohli prokázat, že se za zdmi nápravného zařízení polepšili, kdyby zorganizovali dobročinný zápas mezi vězni a dozorci.

„Ruská federální vězeňská služba tuto myšlenku schválila,“ potvrdila víceprezidentka vládní komise monitorující věznice v Rusku Eva Merkačovová, že k pikantnímu střetnutí skutečně dojde.

„Teď už nám tedy zbývá jen vybrat z našich spoluvězňů mužstvo, které by nad dozorci vyhrálo,“ vzkázali zpoza vězeňských zdí Kokorin a Mamajev.

  Použité zdroje: Sport-Express.ru, ČTK

Reklama

Blog

Na ZOH do Pekingu se chystá první nebinární sportovec v historii

Je to žena nebo muž? Timothy LeDuc, americký krasobruslař, se necítí ani jako jedno z uvedených pohlaví. Sám sebe považuje za binárního člověka a i díky tomu se na zimních olympijských hrách v Pekingu zapíše do historie.

Publikováno

dne

Je to žena nebo muž? Timothy LeDuc, americký krasobruslař, se necítí ani jako jedno z uvedených pohlaví. Sám sebe považuje za binárního člověka a i díky tomu se na zimních olympijských hrách v Pekingu zapíše do historie.

Americký krasobruslař Timothy LeDuc společně se svou partnerkou Ashley Cain-Gribbleovou budou soutěžit v krasobruslení v kategorii dvojic. Na olympiádu se kvalifikovali vítězstvím v národním poháru minulý týden.

Na svém instagramovém profilu pak sděluje, že svůj olympijský příběh LeDuc považuje za nejhezčí věc v jeho životě. Přeje si, aby dal ve sportu větší povědomí o lidech, jako je on. Myslí si, že díky tomu otevře dveře stejným případům.

Timothy LeDuc sebe nebere jako muže či ženu, označuje se pojmem queer. Tvrdí, že lidé jako on se akorát bojí být upřímní a otevření. Pokud by na olympiádě udělal úspěch, tak se přestanou stydět a ve světě sportu se jich objeví více.

Jeho krasobruslařská partnerka Cain-Gribbleová jej naplno podporuje a úspěch by si také samozřejmě přála. Drží se stejné myšlenky jako její partner, že společně mohou otevřít sportovní svět lidem, kteří se cítí být jinými.

Mezi sportovními fanoušky však tento pár nemá velkou oblibu. Většina lidí v dnešním světě stále neuznává někoho, kdo se necítí být mužem ani ženou. Uvidíme, zda to letošní olympiáda dokáže změnit.

Zdroj: Sport.cz, Instagram

Pokračovat ve čtení

Blog

Šárka Peková: Co se ve posledních dnech dělo okolo Djokoviče je hodně nedůstojná fraška

Kauza ohledně Novaka Djokoviče a jeho startu na blížícím se Australian Open je v posledních dnech jediným z nejzajímavějších témat nejen sportovního světa. Tamní soud v pondělí rozhodl, že světová jednička se úvodního grandslamového turnaje sezony nakonec může zúčastnit. Co na to říká známá influencerka Šárka Peková?

Publikováno

dne

Kauza ohledně Novaka Djokoviče a jeho startu na blížícím se Australian Open je v posledních dnech jediným z nejzajímavějších témat nejen sportovního světa. Tamní soud v pondělí rozhodl, že světová jednička se úvodního grandslamového turnaje sezony nakonec může zúčastnit. Co na to říká známá influencerka a zároveň i redaktorka webu Zítřek Šárka Peková?

Novak Djokovič je čtyřiatřicetiletý tenista ze Srbska. Na žebříčku ATP se v současné době nachází na první pozici, přičemž jeho náskok na Daniila Medvedeva činí více než 2000 bodů. V minulém roce prohrál bělehradský rodák pouze pět z 56 zápasů.

Djokovič má na svém kontě již dvacet grandslamových triumfů, což je stejně jako mají jeho úhlavní rivalové – Rafael Nadal a Roger Federer. Australian Open je přitom jeho nejoblíbenějším turnajem, neboť na kurtech v Melbourne nenašel přemožitele již v devíti případech.

V letošním roce však mohou na na Australian Open startovat pouze hráči, kteří jsou očkováni proti onemocnění covid-19. A to světová jednička není, avšak stejně jako někteří jiní hráči dostala výjimku.

Po příletu do Austrálie mu ovšem byly víza odebrány a Novak Djokovič musel zamířit na hotel, kde se musel obejít i bez tréninků. Celou situaci musel dnes vyřešit soud, který rozhodl o tom, že Srb bude moci pomýšlet na další prvenství na Australian Open.

Svůj názor k celé situaci nám sdělila Šárka Peková. „Myslím si, že je jedině dobře, že Novaka uvidíme na Australian Open. Výjimku dostal nejen on a to, co se kolem něj v posledních dnech dělo, je hodně nedůstojná fraška,“ uvedla na začátek.

„Vzhledem k tomu, že v Austrálii je před volbami, to byla spíš honba voličů za hlasy na úkor Djokoviče, protože je to známá osobnost. Doufám, že Australian Open po tom všem vyhraje,“ dodala jedna z nejznámějších Češek pohybujících se ve sportovním odvětví.

Úvodní hrací den Australian Open je na programu v pondělí 17. ledna. Bude velmi zajímavé sledovat, jak Novaka Djokoviče přijmou fanoušci. Jistě se ale máme na co těšit.

Zdroj: Livesport

Pokračovat ve čtení

Blog

Paul Pogba chce o své budoucnosti rozhodnout až v létě

Publikováno

dne

Paul Pogba s velkou pravděpodobností v létě změní svého zaměstnavatele. V Manchesteru United mu na konci června končí smlouva a hráč se nechystá prodloužit, kdyby mu nabídli novou smlouvu.

Pokus o prodloužení smlouvy byl v loňském létě. Paul Pogba však návrh kontraktu odmítl a současný trenér nemá v plánu mu novou smlouvu nabízet, když před tím odmítl.

„Hráči musí chtít zůstat a hrát za klub. Pokud hráč nechce hrát za klub jako je Manchester United, a to ani z dlouhodobého hlediska, nemyslím si, že má smysl ho přesvědčovat, aby změnil názor. Je to tak velký klub s tak fantastickou podporou, že si nemyslím, že bychom se měli snažit ho přesvědčovat,“ prozradil Ralf Rangnick.

Paul Pogba v současné době nenastupuje, protože je od listopadu zraněný. Přesto o své budoucnosti přemýšlí. Zatím to vypadá tak, že v lednu bude ignorovat případné nabídky na budoucí angažmá.

Chce se soustředit na dohrání sezóny v Manchesteru bez dalšího zranění. Svůj budoucí klub si přeje vybrat až v létě, kdy mu vyprší současná smlouva.

Jeho agent Mino Raiola prozradil, že existuje například šance, že by se vrátil do svého bývalého klubu, čímž myslel Juventus.

Zájem o Paula Pogbu však není jen v Itálii. Mohl by zamířit i do Španělska, kde se o jeho služby zajímá Real Madrid, nebo do Francie, kde by jej chtělo získat pařížské PSG.

Zdroj: Sky Sports

Pokračovat ve čtení

Oblíbené