Proč za sebe nechá Patrik Hellebrand mluvit svého otce? Dělá mu medvědí službu

Otec Patrika Hellebranda, bývalý prvoligový fotbalista Aleš Hellebrand poskytl rozhovor deníku Sport. Z tohoto interview vyplývá, že hráč má velký talent, přestoupí do velkého klubu v české lize a potom skončí v nějakém TOP klubu Evropy, kde bude hrát, dle otce Aleše, světový fotbal. Talent tento hráč má určitě výjimečný, ale jeho otec jakoby fotbal nikdy nehrál, protože talent může mít hráč hodně velký, ale když chybí kondice, tak je tento talent úplně k ničemu.

fcslovacko.cz

Jak je vidět, i tady se potvrzuje staré známé české přísloví, „mluviti stříbro, mlčeti zlato“. Kdyby Aleš Hellebrand řekl, že jednali s Tomášem Rosickým o jeho případném působení ve Spartě a přitom má zájem také pražská Slavia, případně další klub z nizozemské první ligy, tak by to bylo v pořádku.

Samozřejmě mohl dodat, že syn má velký talent, který tady dlouho nebyl a pokud se mu bude dařit, tak se případně přes jeden pražský špičkový klub dostane až do nějakého evropského fotbalového týmu. Tady to mělo tátovo konstatování skončit a ne pokračovat s tím, že Sparta ani Slavia nejsou cílem, Patrik chce totiž hrát světové úrovni.

To je právě ta medvědí služba svému synovi, protože si shrňme fakta. Trenér Martin Svědík dobře věděl co dělá, když tohoto hráče pomalu připravoval na ligová utkání. Podle něho byl hráč fyzicky přetažený a potřebuje dozrát, nabrat hlavně sílu a také herní praxi.

Jen si vzpomeňme na utkání pražské Slavie v Lize mistrů, tam je to vše hlavně o fyzické kondici, neboť se hraje nahoru dolů a na technické prvky ve hře je čas opravdu minimální. Každý hráč musí stíhat hlavně fyzicky, jinak je naprosto ztracen a technická vyspělost mu není vůbec nic platná.

Fotbal není házená nebo basketbal, kde si hráč může na střídačce odpočinout a jít znovu na hřiště. Vzpomeňme si na utkání s Jabloncem, kde tento hráč byl jasnou hvězdou tohoto zápasu, ale POZOR, střídal v 60. minutě, kdy ho podle trenéra Martina Svědíka chytaly křeče.

V dalším zápase v derby ve Zlíně už tento hráč tak vidět nebyl, protože to byl fotbalový boj. Tam už nešla tak uplatnit technika, protože na to nebyl žádný čas. No a v domácím zápase s Plzní přišel Patrik Hellebrand jako střídající hráč a utkání rozhodl, neboť byl ve fyzické pohodě a měl síly dost. Když to sečteme, tak tento hráč odehrál necelá tři ligová kola, což není vůbec veliká porce minut.

Takže, jestli chce tento hráč teď přestoupit a neprodloužit smlouvu ve Slovácku, tak ať tak učiní. Ovšem měl by si dát do smlouvy dovětek, že tento půlrok chce dohrát na hostování ve Slovácku. Tady to totiž velmi dobře zná a už je jisté, že zůstane i trenér Martin Svědík, který zase velmi dobře zná jeho a ví přesně, co potřebuje.

Jestli přestoupí kamkoliv a potom se nedostane do kádru pro prvoligovou sezónu a bude poslán na hostování někam jinam než do Slovácka, tak by to pro jeho fotbalový růst nemuselo být vůbec dobré řešení.

Hlavně by měl příště poskytnout rozhovor on sám, třeba má stejné názory jako jeho otec, ale nevypadá to pro veřejnost dobře, když za dvacetiletého hráče mluví jeho otec. No a když by se nechtěl vyjadřovat sám tento hráč, tak jeho otec z něho nemá dělat už dnes hráče světového formátu. On jím třeba časem bude, což mu všichni přejeme, ale jak se říká „nechval dne před večerem“.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Musím souhlasit, dělat z hráče, který odehrál pár minut v lize, pomalu Messiho je nabubřelé. No a že si z táty udělal tiskového mluvčího svědčí o tom, že moc rozumu asi nepobral. Zřejmě po otci. Nejdřív makat mladej, až pak mluvit, teda, jestli ti to tatínek dovolí. Hodně štěstí na lavičce Slavie.

  2. Pokud se za něj vyjadřuje otec je jejich věc.Ten kdo lítá s klukem od 5-6 ti let po tréninkách a dělá vše pro synův úspěch ať si vykládá co chce.Jen je potřeba vrátit synka na zem.Odejde do Prahy a skončí na hostování ve Vlašimi.Za rok bude v novinách,že se vrací do Slovácka nebo do Zlína.Toto by si měl otec uvědomit.Ta cesta je ještě velmi dlouhá.

  3. Občas takový ctižádostivý otec s ambicemi neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Vychovat dobrého sportovce neznamená ani za něho mluvit ani ho držet jako v bavlnce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Mourinho končí v Tottenhamu! Doplatil ‘The Special One’ na nesouhlas se Superligou nebo jen na výsledkovou krizi?

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.

Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.