Proč Trpišovský sází převážně na bývalé a osvědčené hráče?

Stala se z toho už trošku úsměvná tradice. Přijde přestupové období a Slavia kupuje hráče ze Slovanu Liberec, či jiného fotbalistu, který prošel rukama Jindřicha Trpišovského. Spousta fanoušků přestupy v prvním momentě odsuzuje, z 90 % se ale ukáže perfektní systémová práce Jana Nezmara a Jindřicha Trpišovského.

Zdroj: slavia.cz

Realizační tým kolem „českého Kloppa“ má zažitý styl hry, který se nemění děj co děj. Hráče si do něj vybírá, dle typu hry, ne podle jména či gólů. Proto například nedopadl přestup Doležala z Jablonce, který ačkoliv střílí dost gólů, nesplňuje nároky trenéra na hru bez míče.

Herní styl červenobílých je velice náročný na fyzičku a plnění defenzivních úkolů, to je důvod, proč se ve Slavii neprosadil Alexandru Baluta, který je jedním z nejlépe technicky vybavených hráčů v lize, avšak jeho bránění je žalostné. 

Naopak ve Slavii opakovaně dostávají či dostávali příležitosti hráči jako Provod, Tecl, Zmrhal, kteří nejsou až tak technicky vybavení, ale jejich práce pro tým a obětavost je pro funkčnost systému klíčová. 

44letý trenér vždy říká, že pro plnou aklimatizaci na jeho hru potřebuje nově příchozí hráč minimálně půlroku, tedy dvě přípravy. U zahraničního hráče se jedná i o delší dobu. Proto s takovou oblibou sahá po svých bývalých svěřencích, jenž už trenéra zažili a tudíž ví co je čeká.

Jako nejlepší slávistické přestupy posledních let se zdají být Kolář, Kúdela, Coufal, Ševčík, Hovorka, Stanciu. Pět hráčů ze šesti mají jedno společné. Trpišovský je v minulosti trénoval v Liberci. Vysoké nároky splňuje také trio z Jablonce – Masopust, Holeš, Zelený. Stejně tak znají z Liberce Karafiáta s Graiciarem, o kterých se momentálně spekuluje. 

Ačkoliv ani slávističtí fanoušci často nechápali přestupy jejich milovaného klubu, Nezmar s Trpišovským několikrát ukázali svoji neuvěřitelnou odbornost a systematičnost práce, kdy kupují hráče zapadající do systému, nikoliv předražené hvězdy se snahou vybudovat tým kolem nich. I díky tomu letos červenobílí obhájili titul.

Zdroj: Slavia.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.