Reklama

Proč Kucka nepoklekl? Respektuji všechny stejně, nikdy jsem se nad nikoho nepovyšoval, říká

Juraj Kucka, exsparťanský záložník, spustil na Britských ostrovech velké pozdvižení. Hráč Watfordu v utkání s Leedsem nepoklekl, což v Premier League dělají téměř všichni fotbalisté na podporu boje proti rasismu. Kucka nyní vysvětlil důvod.

Od června minulého roku poklekávají fotbalisté Premier League na podporu hnutí proti rasismu Black Lives Matter. Několik hráčů ale nyní poklekávat odmítá.

Jedním z nich je i slovenský záložník Juraj Kucka, který spustil na sociálních sítích svým činem pozdvižení. Proč to udělal?

„Jsem zásadně proti rasismu na světě! Na posledním zápase jsem nepoklekl proto, že respektuji všechny stejně, a nikdy jsem se nad nikoho nepovyšoval a neodsuzoval ho jen kvůli tomu, že je jiné barvy pleti,“ napsal Kucka na Instagramu.

„Rozumím gestu pokleknutí jako projevu boje proti rasismu, a těm, kteří tak činí. Ale moje rozhodnutí je takové. Děkuji, že mě respektujete. Stop rasismu!“ dodal.

Nyní je otázkou, zda se k němu nepřipojí více fotbalistů Poklekávání totiž již nedává velký smysl a akorát rozpolcuje společnost.

Mnoho hráčů to bere jako rutinu, což ostatně řekl i Wilfried Zaha, fotbalista tmavé pleti, který již také nepoklekává.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené