Reklama

Proč je Konferenční liga pro Slavii výhodnější než Evropská liga? Klub nemusí platit bonusy hráči či agentovi, říká Tvrdík

Po vyřazení pražské Slavie s Legií Varšava v posledním předkole Evropské ligy se trenér Jindřich Trpišovský vyjádřil tak, že Evropské konferenční liga vlastně může být pro klub výhodnější, což se spoustě fanoušků nelíbilo. Jeho slova nyní vysvětlil Jaroslav Tvrdík.

Slavii se v nové sezoně v evropských pohárech nedaří. Nejprve přišlo vypadnutí z Ligy mistrů s Ferencvárosem, poté z Evropské ligy s Legií Varšava.

Klub se tak musí spokojit s nově vzniklou soutěží, které se část sešívaných fanoušků vysmívala, že byla vytvořena proto, aby měla Sparta co hrát.

Nakonec ovšem, narozdíl od svého rivala, budou hrát právě Evropskou konferenční ligu. Co se týče financí, biti na tom ale nebudou.

„Ve Varšavě to byl s Legií zápas o prestiž. Ve smlouvách hráčů je často obsaženo, že se při postupu do Ligy mistrů a Evropské ligy platí jeho bývalému klubu, hráči i agentovi… Konferenční liga v tomto není vůbec zahrnuta.

Takže ztrátové to vůbec není. Řádově sto a dvě stě milionů bychom platili za LM, vyšší desítky milionů by byly za EL. Takže Konferenční liga ve finančním plánu pro nás není ztráta, naopak je to mírně výhodnější. Je to štěstí v neštěstí,“ řekl Jaroslav Tvrdík v rozhovoru pro Odbor přátel Slavie.

Zároveň popsal, proč si myslí, že se Slavii v předkolech tak nedařilo. Klub se z toho údajně pro příště ponaučí a bude jednat lépe.

„Příští rok pohárová předkola musí být vrcholem sezony. Ne titul, ne skupina evropského poháru! Nebyli jsme na startu sezony v top formě, proto nás vyřadili mistři Maďarska a Polska. Roli hraje téměř neabsolvovaná příprava kvůli nedostatku času a covidu.

Ve chvíli, kdy jsme získali titul, jsme měli rozpustit A-tým a dohrát to s béčkem. Rozehnat to a starat se o sebe. Liga by měla být kratší. Tohle je poučení. Předkola jsou jak derby, jak zápas o titul! Potřebujeme na náš styl hry hráče plné sil, borce, kteří mají za sebou dovolenou a kondiční soustředění,“ dodal.

Zdroj: Odbor přátel Slavie

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Poznámka: Odbor přátel Slavie založili komunističtí kulturní pracovníci J. Hájek a M. Florian, kteří se pak v r. 1977 “proslavili” i tzv. Antichartou.

  • Máš pravdu. Přesto ti ty bolševický zmrdi budou pořád kecat jak komouši se lepili jenom na Spartu ? Člověk je musí prostě mlátit a dostat z nich ty jejich hovna v hlavách.

 2. Kdepak, p. Tvrdík je mazanej jako posvícenský vdolek (z obou stran).
  Škoda, že to neřekl dřív, že půjdou po Konferenční lize jako pes po uzeném. Že to byla dřina dostat se tam přes Maďary a Poláky.
  Zkrátka na co ten člověk šmátne, to mu vykvete…😂😂😂

  • On zas za rok bude říkat, že je lepší, že Slavia žádnou evropskou soutěž hrát nebude, protože to umožňuje zúžit kádr a plně se soustředit na ligu.

 3. Takže hráči nemají za konf.ligu prémie, takže výsledek je dopředu jasný a ani si lufjarda nemusí dělat alibi, že se soustředí na ligu, protože hráči se na konf.ligu vy……. – zadarmo ani kuře nehrabe. Kdyby ten zmetek Tvrdík byl co k čemu, tak okamžitě nějaké prémie vypíše, aby nebyla další ostuda (na svoje prebendy určitě nezapomněl).

 4. Takže jinými slovy, EKL je výhodnější, protože mu dovolí vyjebat s vlastními hráči 🙂

  • Luftjarda nastavil platy na to, že bude každý rok LM. Když není, tak mu chybí peníze na prémie.

 5. Slavia si každý rok vydělala v Evropě dost slušné peníze a to může i v letošním ročníku. To co vydělala za poslední roky jí může závidět každý český klub. A je srandovní jak všichni antislavisti píšou vše možné aby jí pošpinili. A jak já říkám ukázaná platí a Slavia toho ukázala na český klub opravdu docela hodně. A tím vaším trolovánim to nikdy nezměníte akorát jste za hlupáky oslíci.

 6. Vopravdu ten zkurvenej Zmrdík řek že seshitci serou na Evropu a budou hrát naplno jenom naší ligu ? ? ? Hned bych je z ligy vyloučil zmrdy ! ! !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené