Spojte se s námi

Fotbal

Problémy v Německu. Jestli budeme hrát takhle se Španělskem, vypadneme, má jasno Matthaus

Velký problém má německá reprezentace. Po úvodní prohře s Japonskem balancuje na hraně propasti, prohra se Španělskem by je totiž poslala domů. A v Německu to vyvolalo velký poprask.

Publikováno

dne

Velký problém má německá reprezentace. Po úvodní prohře s Japonskem balancuje na hraně propasti, prohra se Španělskem by je totiž poslala domů. A v Německu to vyvolalo velký poprask.

Měla to být jasná záležitost. A Německo také v úvodním zápase dobře začlo, Gündogan proměnil penaltu, poté měli Musiala a spol. ještě další šance.

Jenže jim vyschl střelný prach a Japonci dvěma góly mistry světa z roku 2014 naprosto zmrazili. Opaření Němci už reagovat nedokázali.

A to je velký problém. V neděli se totiž tým Hansiho Flicka utká se Španělskem, které rozstřílelo Kostariku 7:0. A pokud prohrají, budou si balit kufry domů.

A to by bylo obrovské fiasko. Zejména, když už by to bylo podruhé za sebou. Na mistrovství světa 2018 totiž Němci obhajovali titul, jenže vyhořeli už ve skupině. Po prohře s Mexikem přišla výhra se Švédskem, následně ale prohra s Jižní Koreou a byl konec.

Jestli budeme hrát proti Španělsku tak, jak jsme hráli s Japonskem, tak vypadneme. Tlak je maximální. Bod pravděpodobně stačit nebude, musíme vyhrát,“ uvedla pro BILD nekompromisně německá legenda Lothar Matthaus.

„Měli jsme strašně zbytečných ztrát a špatné postavení v obraně. Chybí zkušenosti. Tahle porážka není náhoda. Ukazuje, kde se nacházíme. Musíme se hodně zlepšit, abychom měli šanci proti Španělsku,“ sdílel názor pro deník Das Erste Bastian Schweinsteiger.

V neděli od 20 hodin tak přijde pro Německo moment pravdy. Druhé vyřazení na MS ve skupině za sebou by pro tak fotbalovou velmoc byla extrémní potupa. Jenže od ní není daleko.

Zdroj: BILD, Das Erste

Reklama

Oblíbené