Spojte se s námi

Fotbal

Problém pro Liverpool? Van Dijk by mimo stopku za vyloučení mohl dostat trest i za své chování po něm

Liverpool se v neděli postaral o parádní obrat na půdě Newcastlu. Trenéra Jürgena však musí trápit potenciální trest pro jednoho z klíčových hráčů. Virgil van Dijk byl v utkání vyloučen a červenou kartu nepřijal zrovna příkladně.

Publikováno

dne

Liverpool se v neděli postaral o parádní obrat na půdě Newcastlu. Trenéra Jürgena však musí trápit potenciální trest pro jednoho z klíčových hráčů. Virgil van Dijk byl v utkání vyloučen a červenou kartu nepřijal zrovna příkladně.

Reds nezačali svůj zápas v Newcastlu vůbec ideálně. Trent Alexander-Arnold mohl být rád, že nebyl v úvodu vyloučen. Ve 25. minutě právě on navíc chyboval a pomohl Anthonymu Gordonovi ke vstřelení gólů.

Domácí byli na vlně. Hráli skvěle, Liverpool nestíhal. V 28. minutě byl navíc přímo vyloučen Virgil van Dijk poté, co faulem zmařil gólovou šanci Alexandera Isaka.

Jenže Newcastle jako kdyby nevěděl, jak proti oslabenému soupeři hrát. Kontrolovat zápas? Přidat další gól? Hlavně hlídat výhru? Hráči měli evidentně problém s nastavením hlav a toho svěřenci Jürgena Kloppa využili.

Zejména Darwin Núňez se blýskl parádním výkonem. Do hry šel v 77. minutě, čtyři minuty nato srovnal na 1:1, ve třetí minutě nastavení umlčel St. James‘ Park a dokonal obrat.

Klopp se mohl radovat, vyšla mu střídání a jeho tým ukázal silnou mentální odolnost. Jenže musí mít obavy. Van Dijk totiž po vyloučení bude týmu chybět o něco déle, než by se mohlo očekávat.

Kromě trestu za samotnou červenou kartu by mohl být dodatečně potrestán za své chování poté, co ji viděl. Hodně proti ní protestoval, odmítal opustit hřiště a jeho gesta byla více než vypovídající.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Podle britských médií měl navíc vyloučení označit za vtip, slušně řečeno, a pustit se měl také do čtvrtého sudího při odchodu ze hřiště. Svou frustraci dal evidentně najevo. Podle pravidel FA se podobné chování trestá.

Trestalo se už dříve, nicméně letos jsou pravidla ještě o něco přísnější, navíc se více dbá na jejich dodržování. Proto je možné, že van Dijk zmešká vícero zápasů.

Zdroj: Premier League, Daily Mail

Reklama

Oblíbené