Problém na trase Slavia-Liberec? Od sezony 2021/22 má dojít k regulaci hostování

Obchody mezi Slavií a Libercem se v posledních letech staly tradicí a jakousi normou. V právě probíhajícím přestupovém období už to ale začalo být přehnané a začalo se mluvit o tom, zdali je to ještě v pořádku. Za rok už by to ale mohlo být vše trochu jinak.

zdroj: www.slavia.cz

Na hostováních obecně není nic špatného. Ovšem pokud už spolupráce dvou prvoligových klubů překročí jistou mez, je to pochopitelně předmětem a důvodem k diskusi či zamyšlení. Obzvláště v případě, že hostující hráči nesmí nastoupit proti týmu, odkud odešli.

Tuto mez evidentně letos překročila Slavia s Libercem. Je běžné, že si některé dva kluby mohou mezi sebou rozumět a vypomáhat více, než jak běžně spolupracují s těmi ostatními. Ovšem v právě probíhajícím přestupové období toho bylo tak nějak moc.

Nelze se tak příliš divit, že se regulace hostování, po které někteří fanoušci ostatních týmů mluvili, stala tématem již také pro Ligovou fotbalovou asociaci. Její šéf Dušan Svoboda se vyjádřil, že chce situaci řešit.

„Zcela jistě to budeme v téhle sezoně řešit tak, aby tam byl limit, kolik hráčů maximálně může jít z jednoho do druhého. Je to pro nás velké téma,” nechal se slyšet Svoboda.

Pochopitelně se toto rozhodnutí setkává s nevolí. Zejména příznivců Slavie. Tento krok však dává smysl a není zdaleka ojedinělý. Hostování jsou regulovaná jak v Premier League (max. 1 hráč z týmu A hostuje v týmu B), tak třeba i v Belgii (max. 3 hráči z týmu A mohou hostovat v týmu B).

Je však třeba dát pozor na to, aby případnou regulaci kluby neobcházely levnými prodeji a doložkami o zpětných odkupech. Přeci jen jsme v České republice, kde je možné vše. Ve výsledku by tedy regulace mohla trh ještě více pokřivit a narušit.

Bude zajímavé, jak se s vymýšlením nového pravidla ohledně regulací LFA popere. Doufejme, že to přinese více užitku než škod. Ačkoliv v našem Kocourkově nelze na nic spoléhat.

Zdroj: twitter.com/KHaring75

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tohle je pro Spartu (potažmo Svobodu) jen jedna z možností, jak to stížit bohaté Slavii. Btw, kdyby mohli hráči na hostování nastupovat proti svému mateřskému klubu, možná by to bylo východisko, zároveň by se i zvýšila kvalita některých zápasů, (čím víc těžkých zápasů, tím se hráči posouvají) ale diktovat týmům kam a kolik hráčů můžou poslat na hostování, to mi nepřijde jako správný krok.

    • Ono nastupovat, když hráč hostuje zakázáno není. Tedy ne obecně, ale je to nepsané pravidlo klubu…jde o to, že by se pak mohlo ještě více mluvit o tom, jestli hráč z klubu A třeba naschvál neudělal chybu, netrefil bránu v klíčový okamžik apod….a na druhou stranu – představ si, že jsi kmenový hráč klubu A a dáš mu gól….který bude třeba znamenat, že ztratí šanci na titul…na poháry…

  2. FIFA uvažuje o tom, že by hostování omezila celosvětově. Možností zpětné koupě za slevu při nákupu bych nepovažoval za obcházení, kdyby byly zakázány dohody, že původní klub bude přispívat na hráčův plat nebo že proti němu nesmí hrát.

  3. Koukám, že autor článku opět píše o ničem . Tady taky bylo nebo je pravidlo o počtu hráčů, kteří jsou na SOUPISCE “A” A MOHOU NASTOUPIT ZA “B” V OMEZENÉM POČTU :),ALE TO NENÍ ŽÁDNÉ HOSTOVÁNÍ !!!!!! jak píše autor článku (Hostování jsou regulovaná jak v Premier League (max. 1 hráč z týmu A hostuje v týmu B), tak třeba i v Belgii (max. 3 hráči z týmu A mohou hostovat v týmu B).

  4. Nevím, ale určitě bude záležet na předpisech UEFA, zda je tam možnost, dát limit při hostování z jednoho klubu do druhého ? Ale ta druhá věc, je totální blbost, aby LFA určovala, kdo má nebo nemá nastoupit, to už se montují do svobodné vůle a vlastně svobody podnikání ve fotbale. Slavia to měla postavené tak, že když převezmete celý plat, tak proti nám může hráč nastoupit, když ne, tak bohužel. Nepochybuji o tom, že kluby mají smlouvy o hostování právně ošetřené a nikdo nenutí druhou stranu, aby ji podepsala. A hlavně, tyhle hostovačky dělali dlouhodobě rudí a plzeň a teď, když to dělá i Slavia, tak jim to najednou vadí, jsou to pěkní pokrytci a intrikáni.

  5. No jo, zase slávistický plačky se tu ozývají.

    Dva hráči na hostování, dejme tomu OK, ale aby prakticky jeden celý ligový tým fungoval jako farma sešívek, to už je skutečně trochu moc. Holt čínská rejže jim zase zaslepila očička, protože rozhazují za nesmysly. Koupí 10 lidí a pak neví, co s nima…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Po 10 letech nenominovala UEFA na nejlepšího hráče roku Messiho ani Ronalda

Éra Lionela Messiho a Cristiana Ronalda je definitivně u konce! UEFA právě oznámila trojici nominovaných hráčů na nejlepšího hráče roku, ve které najdeme Manuela Neuera, Roberta Lewandowskiho a také Kevina De Bruyneho.

Rozjetý Bayern v Superpoháru vyzve Sevillu: Preview a tipy na sázení

Je to tu! Tradiční duel mezi vítězem Ligy mistrů a vítězem Evropské ligy nabídne v Budapešti souboj Bayernu Mnichov se Sevillou. Čtvrteční klání se navíc odehraje s diváky na tribunách, což by mohlo pomoci k dobrému fotbalu. Favoritem je bavorský gigant, nicméně Andalusané nebudou lehkým soustem. Kdo získá Superpohár a na co si vsadit?

Mohlo za bojácnou hru sešívaných odstavení Kúdely? Zima zatím na jeho úrovni není

Sešívaní se utkali s Midtjyllandem o vstupenku do Ligy mistrů a dopadlo to velmi očekávaně. Svázaná taktická bitva, která moc hezkého fotbalu nepřinesla. Není se čemu divit, hraje se o hodně, nikdo nechce udělat chybu. Přesto však Jindřich Trpišovský většinu lidí překvapil, když ze základní sestavy vynechal dirigenta obrany Ondřeje Kúdelu.