Reklama

Příhoda: Rozhodčí chodili na kafe a večeře s klubovými funkcionáři. Chceme oddělit tlak klubů na sudí

Jak to fungovalo dříve v českém fotbale, to si asi každý dokáže představit. Pod nadvládou Romana Berbra se rozhodčí stali loutkami, kteří konali dle přání svého šéfa. To se teď snaží změnit šéf rozhodčích Radek Příhoda.

Radek Příhoda dostal velice těžkou úlohu. Po několikaleté nadvládě Romana Berbra se musel rozloučit s několika rozhodčími, kteří si očernili své jméno. Dostávají tak prostor mladí, nezkušení, kteří však nejsou zvyklí na ligový tlak a občas udělají chybu.

Příhoda je ve funkci dva měsíce, podle něj je to ale ještě velice krátká doba na to, aby přišel radikální řez. K celé situaci ohledně rozhodčích se vyjádřil v pořadu Tiki-Taka.

“Za 2 měsíce nemůžete změnit všechno, to je jako když stavíte mančaft, to taky chvilku trvá. Snažíme se nastavit určité principy.

Zrušili jsme například, aby si nedávali kafe před utkáním s klubovými funkcionáři, aby s nimi nechodili na večeře, to se normálně dělo. Chceme oddělit tlak klubů na ty rozhodčí a slibujeme si od toho, že pak se nám zlepší výkony,” řekl Radek Příhoda.

Kde však nové rozhodčí brát? V současné době to není úplně povolání, do kterého by se hrnul každý.

“Chodíme se dívat na třetí ligu, hledáme nové tváře. Je potřeba tam dát nové lidi, kteří nebudou mít tu historii, nebude tam nedůvěra k nim, a pak věřím, že se to podaří,” pokračoval Příhoda.

Šéf komise rozhodčích se v pořadu také vyjádřil ke sporným situacím o víkendu. Podle něj byla penalta pro Slavii odpískána správně, naopak jablonecký Zelený měl na Spartě vidět druhou žlutou kartu. Olomoucký Zifčák byl naopak podle něj vyloučen chybně.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. U zápasů Slavie to spíše vypadá na to, že rozhodčí choděj s Bořilem … Bořil jako obránce může chytat rukama, může soupeři dát pěstí nebo do něho kopat a když se náhodou svalí na zem v pokutovém území soupeře, tak si člověk může vsadit na to, že se bude kopat pentle. Prostě Cirkus Eden.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené