Spojte se s námi

Fortuna liga

Hodnocení nových posil Sparty: Příchod Lischky způsobí velké problémy v rozehrávce, Hanousek je jistota

Zveřejněno

dne

Sparta dnes ohlásila dvě nové posily z Jablonce. Za částku kolem patnácti milionů korun přichází mladý stoper David Lischka a o něco méně stál levý bek Matěj Hanousek. Oba dva hráče vedení letenského klubu kupuje s výhledem do základní sestavy. Usadí se v ní? Dává jejich příchod smysl? Co bude jejich začlenění do jedenáctky znamenat pro hru Sparty?

Zdroj: sparta.cz

Lischka je jednadvacetiletý střední obránce, jenž se do „áčka“ Jablonce výrazněji prosadil až na startu minulého jara. Ale od té doby ze sestavy Severočechů nevypadl, stabilně si drží vysokou výkonnost a na podzim se v Jablonci otrkal i v Evropské lize. Spartu post stopera pálil, během první části sezony si vedle Radakoviče nikdo nenašel stálé místo.

Kaya sice ročník v základu začal, avšak ihned se kvůli špatným výkonům vrátil na lavičku, Štetinu limitovala zranění a stoper není ideální post pro Costu, což se zejména na jeho poziční hře projevovalo. Logickým východiskem ze zapeklité situace tedy byla koupě nového stopera, kterým se stal Lischka.

Na první pohled je příchod bývalého hráče Karviné skvělým řešením. Český mládežnický reprezentant má v jednadvaceti letech dost zkušeností, je velmi perspektivní, odolný v soubojích, nepanikaří a ani rychlost mu není cizí. Ovšem jeho velkým problémem je rozehrávka. Lischka sice má 89% úspěšnost přihrávek, ale většinu svých pasů volí na jistotu.

To by mohla být velká nevýhoda, jelikož Radakovič také nedisponuje nikterak velkou kreativitou. Vytvoření dvojice s Lischkou by znamenalo, že by buď Letenští ztráceli plno balonů již v zárodku akcí, nebo že by se klasičtí středopolaři museli stahovat pro balony. Ani to není ideální řešení, jelikož by to způsobovalo další dva problémy: za prvé by Kanga s Frýdkem, popřípadě s Haškem zahušťovali prostory a za druhé by byly útoky Sparty velmi pomalé.

Lischka tedy zajistí větší stabilitu v defenzivě, ale kvůli jeho horší rozehrávce by Sparta mohla mít velké problémy.

Jako jeden z pálivých postů si vedení nejslavnějšího českého klubu vyhodnotilo i levého obránce. V Česku byl Hanousek nejspíše jedinou volbou. Odchovanec Dukly sice v žádné herní dovednosti nevyniká, ale disponuje obrovským fyzickým fondem a nevypustí žádný souboj. Je daleko spolehlivější než Čivič, se kterým si to rozdá o základ.

Hanouska ovšem sráží malá produktivita. Na podzim si nepřipsal ani jeden gól, ani jednu asistenci, a tudíž zůstal ve statistice bodů na nule. Vše však vynahradil svou bojovností. Nové výzvy se nezalekne. „Dá se říct, že mě nic netlačí, ale je to pro mě velká výzva. Ale nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem tuhle výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to,“ zaujal svým prohlášením pro klubový web Jablonce. Prosadí se? Předpoklady na to má.

Reklama
4 komentáře

4 Comments

 1. Tommy.

  8.1.2019 na 12:54

  To je zase snůška blábolu.

 2. udolak

  8.1.2019 na 14:15

  Koukám, že autor má asi nějaký limit denně aspoň jeden článek, je jedno že je úplně o hovnu 😀

  • Jakub Lebloch

   8.1.2019 na 16:13

   Za minulý měsíc jsem napočítal asi 11 článků, v roce 2019 mám napsané 4 články. 🙂🙂🙂

   • udolak

    9.1.2019 na 14:57

    Nechápu tyhle tvoje soudy, přijde mi že máš pocit, že všemu rozumíš a vše víš nejlíp a nutně se o to musíš s námi podělit.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama