Příbram vs. Slovácko: červená karta a dvě penalty

Ve 20. kole domácí nejvyšší soutěže Fortuna ligy zavítali favorité ze Slovácka k venkovnímu duelu na hřišti Příbrami. Zápas nabídl vyloučení, 5 branek a konečnou výhru Slovácka 1:4.

Zdroj: 1. FK Příbram

V tomto duelu bylo k vidění spoustu gólů, ale také velmi brzká červená karta a také dva pokutové kopy. Slovácko ale zvládlo skoro 80 minut hru v 10 bez větších potíží a s Příbramí si poradilo.

Červená karta

Ve 12. minutě domácí Kvída odkopával míč, když do něj velmi ostře zajel hostující Navrátil. Sudí Berka okamžitě vytáhl z kapsy žlutou kartu, ale po následném přezkoumání udělil kartu barvy červené.

Jednalo se totiž o surovou hru, kdy došlo k nakopnutí soupeře podrážkou kopačky a nataženou nohou dopředu a mohlo dojít ke zranění protihráče. Červená karta je tedy jednoznačně na místě.

Pokutový kop pro Slovácko

Ve 23. minutě zápasu došlo ve vápně domácích k faulu. Bránící Pilík při centrovaném míči do vápna jednoznačně šlápl na no nohu hostujícího Hofmanna a hlavní sudí okamžitě nařídil pokutový kop. K následnému zahrávání se postavil Kliment a nezaváhal.

Penalta pro Příbram

V 72. minutě hostující Kadlec fauloval domácího Voltra, který si před obránce dal šikovně tělo a Kadlec mu svým pohybem podrazil nohu.

Opět přišla velmi rychlá reakce hlavního rozhodčího a následoval pokutový kop. K exekuci se postavil sám faulovaný a penaltu proměnil.

Použité zdroje: sport.cz, fortunaliga.cz