Spojte se s námi

Fotbal

Příběhy věrných: Římský srdcař Daniele De Rossi

Pokud bychom se měli zaměřit na nejloajálnější fotbalisty historie, určitě by ve výčtu nemohl chybět záložník Daniele De Rossi. Italský fotbalista svou kariéru spojil s AS Řím, kde nastupoval dlouhých 18 let.

Publikováno

dne

Pokud bychom se měli zaměřit na nejloajálnější fotbalisty historie, určitě by ve výčtu nemohl chybět záložník Daniele De Rossi. Italský fotbalista svou kariéru spojil s AS Řím, kde nastupoval dlouhých 18 let.

Daniele De Rossi se narodil 24. července 1983 v Římě a v italském hlavním městě také strávil drtivou většinu své fotbalové kariéry. Je tak nerozlučně spjatý s místním slavným klubem AS Řím.

Daniele De Rossi přišel do AS Řím v roce 2000 a hned o rok později už si odbyl svůj debut v dresu A týmu. Bylo to v utkání Ligy mistrů proti Anderlechtu. Svůj první ligový start si De Rossi připsal až na začátku roku 2003.

Italský mladík značně překvapil a svými výkony zaujal natolik, že se záhy prosadil do základní sestavy svého týmu. Italskou fotbalovou veřejností byl značně opěvován, a proto není divu, že se De Rossi již v mladém věku ocitl v hledáčku slavných světových klubů.

Všechny nabídky ale De Rossi odmítl a rozhodl se rozvíjet svou kariéru v AS Řím. Jeho výkony a vůdčí schopnosti byly natolik dobré, že už v roce 2006 poprvé navlékl kapitánskou pásku.

Tehdy prožíval De Rossi své nejlepší fotbalové roky. Nejprve v roce 2006 vyhrál s reprezentací mistrovství světa, poté o rok později ovládl s AS Řím ligový pohár, přičemž tento úspěch s klubem zopakoval o rok později. V roce 2007 navíc AS Řím opanoval i italský superpohár.

V roce 2012 De Rossi podepsal s AS Řím novou smlouvu a stal se nejlépe placeným fotbalistou v lize. Po této události ale šlo vše z kopce. Pod českým trenérem Zdeňkem Zemanem nedostával tolik příležitostí a vypadl z už zvyklého zápasového rytmu.

I když se po příchodu nových trenérů opět dostal do základní sestavy, nebylo to už stejné jako dříve. De Rossi navíc pomalu ztrácel víru v sílu svého týmu. Vše vyvrcholilo málem dokonaným přestupem do Manchesteru United, nicméně z transferu ale nakonec sešlo. Později s odstupem času De Rossi označil setrvání v římském klubu jako dobré rozhodnutí.

Starty De Rossiho stále přibývaly, až v roce 2019 přišlo vedení klubu s nečekaným prohlášením, že své legendě neprodlouží smlouvu. 26. května stejného roku tak De Rossi nastoupil k poslednímu utkání v římském dresu a stal se druhým hráčem s nejvíce starty za tento klub. Na čele není nikdo jiný než Francesco Totti.

V létě 2019 přestoupil De Rossi do argentinského klubu Boca Juniors, ke kterému již dříve projevoval jistou náklonnost. Angažmá ale nedopadlo podle představ, když stihl odehrát pouze pět duelů. Vinou zranění byl poté na začátku roku 2020 ukončit aktivní fotbalovou kariéru.

Zdroj: Serie A, AS Řím

Reklama

Oblíbené