Spojte se s námi

Tenis

Příběh týdne! Zverev je zpátky a hlásí útok na trofej v Halle

Alexander Zverev byl považován za jednoho z možných nástupců hvězdné trojice Federer, Nadal, Djokovič. Po loňském zranění se snaží dobýt zpět zmíněnou pozici. Zdá se, že německý tenista má našlápnuto k velmi dobrým výsledkům. Nyní zahajuje své působení na turnaji v Halle.

Publikováno

dne

Alexander Zverev byl považován za jednoho z možných nástupců hvězdné trojice Federer, Nadal, Djokovič. Po loňském zranění se snaží dobýt zpět zmíněnou pozici. Zdá se, že německý tenista má našlápnuto k velmi dobrým výsledkům. Nyní zahajuje své působení na turnaji v Halle.

Loni na French Open byl Alexander Zverev uprostřed velké bitvy s Rafaelem Nadalem, když přišlo nepříjemné zranění rodáka z Hamburku. Po téměř třech hodinách hry byl nucen utkání vzdát. Nadal následně už neměl problém s triumfem ve finále. Zvereva čekala dlouhé léčba a hledání formy.

Zdá se, že tu už olympijský vítěz z roku 2020 našel. Na letošním Roland Garros dokráčel opět do semifinále. V žádném zápase do této etapy pařížského grandslamu neztratil více než jeden set. Prohra ve třech setech s Ruudem byla nečekaně jednoznačná, ale vyrovnáním loňského výsledku na French Open se zdá být potvrzeno, že je Zverev zpět tam, kde byl.

Je Zverev opravdu tím, kdo v brzké době nahradí na nejvyšších pozicích legendy typu Novaka Djokoviče? Někteří tenisoví experti se domnívají, že mu už lidově řečeno ujel vlak a poukazují na perspektivnější hráče typu Alcaraze. Ten se tento týden pokusí dobýt prestižní Queen’s Club.

Německý tenista musí tedy o svou pozici korunního prince bojovat, ale svým schopnostem rozhodně důvěřuje. A dělá vše pro úspěch. Na tréninkové kurty na domácím turnaji v Halle dorazil první. A z jeho pohledu vypadá vše pozitivně.

Je čas tady vyhrát

Turnaj v Halle je pro Zvereva důležitý. Nejenom, že je největším podnikem v Německu, má na něj také mnoho vzpomínek. Například na debly po boku svého bratra, ale zejména na své zápasy ve dvojhře. Speciálně na jeden duel. V roce 2016 tady v semifinále poprvé v kariéře porazil Rogera Federera.

Ve finále ale poté nestačil na Mayera. A titul z této domácí akce Zverevovi chybí stále. „Je čas to změnit,“ popsal šestadvacetiletý tenista stručně své cíle pro oficiální stránky německého turnaje.

Úvodní zápas

Bývalá světová dvojka v Halle dosáhla na pozici nasazeného hráče. V úvodním zápase se utká s hráčem, který má vlastně podobný osud. Také on byl hodně nahoře a také on se snaží o návrat na prestižnější místa. Rakušan Dominic Thiem ale formu hledá déle a s menším úspěchem než domácí hráč.

Thiem vyhrál pouze dva duely z posledních sedmí možností, a to objíždí především Challengery. V Halle bude hrát na divokou kartu. Bývalá světová trojka se nyní nachází až ve spodní části první stovky žebříčku ATP. Pro rozjetého Zvereva by neměl být velkou překážkou.

Závěrem…

V zápase dvou bývalých hráčů z nejvyšších příček ATP je jasným favoritem domácí tenista. Alexander Zverev chce na akci v Halle uspět a hraje v mnohem lepší formě než jeho rakouský soupeř. Návrat Thiema mezi nejlepší by byl hezkým příběhem, nicméně v této chvíli by se přibližoval k zázraku.

Zdroj: ATP Halle, Tennisexplorer

Reklama

Oblíbené