Spojte se s námi

Tenis

Příběh pokračuje. Zvereva čeká ve druhém kole nevyzpytatelný soupeř

Domácí tenista Alexander Zverev je jedním z nejsledovanějších tenistů na turnaji v Halle. A vlastně nejenom na něm. Na okruhu ATP nenajdeme mnoho tenistů se srovnatelnými výsledky.

Publikováno

dne

Domácí tenista Alexander Zverev je jedním z nejsledovanějších tenistů na turnaji v Halle. A vlastně nejenom na něm. Na okruhu ATP nenajdeme mnoho tenistů se srovnatelnými výsledky. Olympijský vítěz hraje poslední dobou skvěle a rozhodně nevzdal útok na pozici nástupce hvězd typu Djokoviče, Nadala a Federera. Na turnaji v Halle plánuje letos konečně triumfovat.

Alexander Zverev jde stále za svým cílem. Německý tenista byl od léta 2017 součástí elitní desítky žebříčku ATP. Nebýt zranění na loňském French Open, útočil by na ty úplně nejvyšší pozice.

Šestadvacetiletý tenista se však i po delší pauze dokázal vrátit a šplhá žebříčkem zpět nahoru. Aktuálně mu patří 22. pozice. Turnaj v Halle je pro něj důležitý a jeho touha zde letos konečně získat titul by mohla být u zrodu jednoho z největších tenisových příběhů tohoto týdne.

Důkaz kvality

Rakušan Thiem držel se Zverevem tempo jenom na začátku první sady úvodního zápasu na nejprestižnější tenisové akci v Německu. Od stavu 2:2 získal domácí hráč 12 míčku ze 13 výměn, odskočil na 5:2 a úvodní sadu vyhrál 6:3.

Ve druhém setu sice nevyužil hned první šanci na brejk, ale za stavu 4:4 už Zverev zabodoval a po setech 6:3, 6:4 postoupil do druhého kola. Německý tenista převýšil svého rakouského soupeře mimo jiné v kvalitě servisu. Zaznamenal sedm es proti dvěma Thiemovým a na rozdíl od něj nepředvedl ani jednu dvojchybu.

Olympijský vítěz z roku 2020 si zápas na centrálním dvorci užil a věří, že si na něm vychutná ještě více zápasů a výher. „Byl to můj první zápas na trávě po dvou letech, takže to pro mě nebylo nic jednoduchého,“ vystihl význam svého vítězství pro oficiální stránky turnaje.

Výhra samozřejmě znamená hlavně Zverevovo pokračování na domácím podniku. V dnešním duelu se utká o postup mezi osm nejlepších s Kanaďanem Shapovalovem.

Dnešní soupeř

Denis Shapovalov už byl ve své kariéře součástí elitní desítky rankingu ATP. Nyní okupuje 27. pozici a je tak poměrně blízkým žebříčkovým sousedem Zvereva. Expertem Eurosportu Matsem Wilanderem byl před několika lety přirovnán ke dvěma tenisovým ikonám. Rafaelu Nadalovi a Rogeru Federerovi.

K tomuto přirovnání Wilandera vedlo několik faktorů. Shapovalova technika, servis a v neposlední řadě je tady další spojitost s králem antuky. Také Kanaďan hraje levou rukou.

Čtyřiadvacetiletý Shapovalov umí odehrát vynikající turnaje. Před dvěma roky dokráčel do semifinále Wimbledonu. Loni na podzim se zase na dvou podnicích dostal až do finále. Dokázal porazit Nadala, Fritze nebo právě Zvereva. Loni na Australian Open nepovolil Němci zisk ani jednoho setu.

Letošní rok je však pro Shapovalova zklamáním. Poprvé za osm let má negativní bilanci zápasů. Bude pro něj obtížné vzdorovat rozjetému Zverevovi.

Závěrem …

Denis Shapovalov umí být velmi nepříjemným soupeřem a bude se snažit prolomit slabší výsledky letošního roku. Nicméně Zverev bude v podvečerním souboji favoritem a bylo by pro něj velkým zklamáním, kdyby své působení v Halle ukončil už v této fázi.

Zdroj: ATP, Terrawortmann Open, Eurosport

Reklama

Oblíbené