Příběh hříšníka Gallingera aneb těžký hazard v podání útočníka Boston Bruins

Věčné téma a také velké lákadlo pro fanoušky, jak si bez velké námahy přijít na nějakou tu kačku. Proč taky ne, vždyť je to tak snadné. Pro profesionální sportovce to už taková zábava není, jelikož sázet nesmí. V případě, že by tak učinili, zadělali by si na pořádný průšvih. Zářným příkladem je případ hokejového útočníka Donalda Gallingera.

zdroj: thehockeynews.com

Gallinger byl takovým expertem přes sázky na NHL. Problémem však byl fakt, že v polovině 40. let minulého století byl králem střelců hokejových Boston Bruins, tudíž sázet nesměl.

Stejně dobře jako uměl hrát hokej, ovládal v mládí také baseball. Než se definitivně rozhodl pro dráhu profesionálního hokejisty, stály o něj baseballové týmy Philadelphia Athletics, resp. Boston Red Sox! Gallinger však jejich vábení odolal a naskočil na led.

Ve své nováčkovské sezóně 1942/43 nastřádal 34 kanadských bodů. Celkově si v nejslavnější hokejové lize připsal 222 startů, ve kterých zvládl nasbírat 153 bodů. Kdyby do toho tehdy nebyla přišla druhá světová válka, válel by na kluzištích National Hockey League podstatně déle a jeho stopa v ní by byla o poznání hlubší.

Bohužel vše dopadlo jinak. Gallinger se vrátil do NHL až na konci roku 1945, po dvou letech u vojenské služby a samozřejmě bez peněz. Úplně švorc!

Stal se tak poměrně snadnou kořistí pro Jamese Tamera – bookmakera a poměrně častého “návštěvníka” tamějších věznic. Se spoluhráčem Billym Taylorem začal Gallinger manipulovat výsledky zápasů. Sázeli jak na Boston, tak proti němu a poměrně dlouho jim to vycházelo.

Avšak v roce 1948 spadla klec! Stalo se tak v utkání mezi Bostonem a Chicagem. Gallinger tehdy vsadil 1 000 dolarů (a že to tehdy bylo peněz!!!) na prohru svých Bruins. Jenže Boston tento zápas vyhrál a Gallinger tak sázku prohrál.

Zanedlouho pronikly informace o jeho nezákonné hře na veřejnost a k výslechu si jej předvolal Clarence Campbell, tehdejší prezident NHL!

Gallinger byl však přesvědčen o tom, že se z toho dostane, že mu zkrátka nebudou moci dokázat skutečnost, že jakožto aktivní hráč sázel proti vlastnímu týmu. Věci však nabraly zcela opačný směr. Gallinger totiž nepočítal s možností, že se jeho spoluhráč Taylor sesype a vše přizná.

Gallinger vinu odmítal, nakonec ho však usvědčily pásky s nahraným telefonním rozhovorem a také přepis jeho konverzace s bookmakerem. Své chování oba muži ospravedlňovali tvrzením, že sázeli na vlastní prohru pouze tehdy, když o ni byli skálopevně přesvědčeni. Avšak ani toto tvrzení jim nepomohlo a oba byli z NHL na doživotí vyloučeni!

Zatímco Taylor byl na začátku 70. let vzat na milost a nějakou dobu pracoval jako vyhledávač talentů, Gallinger se do NHL už nikdy nevrátil. Jeho snahy o zisk pozice generálního manažera nebo trenéra některého z klubů NHL skončily fiaskem. Nevedlo se mu ani v osobním životě, když od něj utekla žena i s oběma dětmi.

Takto to tedy mohlo dopadnout, když se někdo ve 40. letech rozhodl vsadit na NHL. Dnešní hvězdy si však přijdou na tak horentní sumy, že je krajně nepravděpodobné, že by k něčemu podobnému ještě někdy došlo.

Použité zdroje: thehockeynews.com, hockeygods.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.

6 zajímavostí, které ví o Robertu Lewandowskim málokdo

Polského střelce známe všichni moc dobře, v sezóně 2019/20 byl Robert Lewandowski velice blízko zisku Zlatého míče, jenže všechno překazila pandemie koronaviru.