Při jednáních zaznělo, že si máme zavolat letadlo a letět zpátky, říká Souček

Martin Veselovský si do svého pořadu internetové televize DVTV zve zajímavé osobnosti vykonávající rozličné profese. Tentokrát si pozval Tomáše Součka, záložníka londýnského West Hamu. K jakým tématům se nejlepší fotbalista uplynulého roku vyjádřil?

Zdroj: whufc.com

O tom, jaké je to hrát bez diváků

“Zápas se odehrává úplně bez chorálů, bez hluku. Na stadionech nejsou žádné repro bedny, které by pouštěly hluk diváků, to je dodané až v televizi. Museli jsme si na to ticho zvyknout. Diváci jsou velká součást fotbalu, je to pro nás hráče zvláštní.”

O tom, že svými góly pomohl zachránit West Ham v nejvyšší soutěži

“Když toto poslouchám, je to úžasné. West Ham je obrovský klub. Beru to jako sen, který jsem si přál jako malý kluk.”

O vývoji své kariéry

“Když jsem odcházel ze Slavie na Ostrovy, už jsem si věřil. Je to ale další postupný krok. Když jsem hrál první zápas za Slavii, šel jsem také do něčeho nového. I teď jsem šel o krok dál.”

O možnosti, že mu sláva stoupne do hlavy

“Pořád si říkám, že mě všichni považují za kluka z Havlíčkova Brodu, co si na nic nehraje. Choval jsem se stejně i ve Slavii, nehodlám na tom nic měnit.”

O očekáváních, které jsou v souvislosti s ním vyřčeny

“Očekávání jsou velká, je na mě vyvíjen tlak. I sám v hlavě jsem měl, že ve Slavii jsem dával góly a za West Ham v té době ještě ne. Bylo to svazující. Lidé předtím čekali na to, co předvedu, teď ode mě budou zase čekat už jen dobré výkony. Bude to nyní o to těžší, týmy si na mě budou dávat pozor.”

O své fyzické kondici

“Když běháme na tréninku, skupinu občas i vedu, cítím se dobře. Na Slavii jsme kilometr běhali za Trpišovského často, měl jsem to pod tři minuty. Hlavní je, že i tím, kolik toho naběhám, pomáhám týmu.”

V čem je největší rozdíl mezi českou a anglickou ligou

“Největší rozdíl mezi českou a anglickou ligou vidím ve schopnostech hráčů, v jejich dovednostech. Rychlost, kličky, střela. V české lize si moc hráčů nedovolí jít 1 na 1, radši se přihraje.

V Anglii se chodí klidně do dvou soupeřů, hráči si věří, že na to mají. I když kličku zkazí, jdou do ní znovu, hráči se tolik nebojí. V Čechách to kolikrát podruhé nezkusí, když jim to napoprvé neprojde.”

O přestupových jednáních

“S panem Paskou jsme odcestovali do Londýna. Pak se nám tam něco nelíbilo, něco se nelíbilo také panu Tvrdíkovi. V jednu chvíli zaznělo, ať si zavoláme letadlo a letíme zpátky. To mi hodně zatrnulo. Byly to strašné nervy. I pan Paska říkal, že tohle bylo velmi těžké jednání.”

O své půlmiliardové ‘cenovce’

“Je to šílené. Musím ukázat, že jsem si to zasloužil a dokázat West Hamu, že to byl dobrý kup. Je to velký tlak, který mě může zničit, ale musím ho odbourat. Musím to brát tak, že mám fotbal rád a na hřišti se chovat, jako kdybych ho hrál s kamarádem za barákem.”

O své budoucnosti

“Ve West Hamu jsem šťastný, už on je pro mě fakt velký klub. Jsem tam fakt šťastný. Třeba v budoucnu může ještě přijít ten poslední krok (do ještě lepšího klubu), ale musím pořád ukazovat, že na to mám.”

Zdroj: DVTV.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.