Prezidenti španělské ligy i fotbalového svazu jsou za jedno: Tuto sezonu dohrajeme

Jak Javier Tebas, prezident LaLigy, tak Luis Rubiales, šéf RFEF, tvrdí, že se aktuálně pozastavený ročník nejvyšší ligové soutěže ve Španělsku dohraje a to i přes současnou pandemii týkající se koronaviru. Oba se takto nechali slyšet v pořadu „Tiempo de Juego“ na rozhlasové stanici Cadena COPE.

Embed from Getty Images

Javier Tebas

Pokud se soutěž nedokončí, rozpočty všech týmů budou narušeny, ale já jsem přesvědčen, že budeme moci dokončit sezonu. Ještě nenastal čas na debatu, zdali se to stane, ale věřím v to. Uvidíme, co se stane v úterý na schůzce UEFA a jaká rozhodnutí budou přijata. Je třeba počkat.

V průběhu víkendu jsem skrze telefonické rozhovory a videokonference spolupracoval s evropskými institucemi a prezidenty španělských klubů, protože potřebujeme zkoordinovat naše aktivity. Čeká nás velmi důležitý týden. Kontaktoval jsem italskou a také německou vládu, stejně jako jiné soutěže, abychom sladili rozpis zápasů.

Snažíme se najít řešení, ale koronavirus je téma zdravotní a od toho zde jsou doktoři. Řešíme finanční problémy, abychom zmírnili blížící se ránu. Máme téměř 100 audiovizuálních smluv po celém světě a pokud nejsou k dispozici přenosy, nemůžete z nich nic vydělat, to je zřejmé.

Zbývá nám odehrát 25 % ročníku a pokud jej nedokončíme, možná bude zapotřebí zrevidovat celý rozpočet. Přineslo by to až takové škody.“ Dodejme, že nyní jsou pouze odloženy kola s pořadovými čísly 27 a 28, které se měly hrát o minulém, resp. dalším víkendu. Důvodem byl basketbalista Realu Madrid, jenž byl nakažen koronavirem.

Embed from Getty Images

Luis Rubiales

Jsem od přírody optimista, ale zůstávám nohama na zemi. Existují 4 možné scénáře a to od toho nejvíce optimistického až po nejvíce nejpesimističtější. Brzy předáme odpověď na to, co se stane se soutěžemi. Dnes (vyjádření proběhlo v neděli, pozn. přek.) projednáme některá z témat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.