Prezidenti španělské ligy i fotbalového svazu jsou za jedno: Tuto sezonu dohrajeme

Jak Javier Tebas, prezident LaLigy, tak Luis Rubiales, šéf RFEF, tvrdí, že se aktuálně pozastavený ročník nejvyšší ligové soutěže ve Španělsku dohraje a to i přes současnou pandemii týkající se koronaviru. Oba se takto nechali slyšet v pořadu „Tiempo de Juego“ na rozhlasové stanici Cadena COPE.

Embed from Getty Images

Javier Tebas

Pokud se soutěž nedokončí, rozpočty všech týmů budou narušeny, ale já jsem přesvědčen, že budeme moci dokončit sezonu. Ještě nenastal čas na debatu, zdali se to stane, ale věřím v to. Uvidíme, co se stane v úterý na schůzce UEFA a jaká rozhodnutí budou přijata. Je třeba počkat.

V průběhu víkendu jsem skrze telefonické rozhovory a videokonference spolupracoval s evropskými institucemi a prezidenty španělských klubů, protože potřebujeme zkoordinovat naše aktivity. Čeká nás velmi důležitý týden. Kontaktoval jsem italskou a také německou vládu, stejně jako jiné soutěže, abychom sladili rozpis zápasů.

Snažíme se najít řešení, ale koronavirus je téma zdravotní a od toho zde jsou doktoři. Řešíme finanční problémy, abychom zmírnili blížící se ránu. Máme téměř 100 audiovizuálních smluv po celém světě a pokud nejsou k dispozici přenosy, nemůžete z nich nic vydělat, to je zřejmé.

Zbývá nám odehrát 25 % ročníku a pokud jej nedokončíme, možná bude zapotřebí zrevidovat celý rozpočet. Přineslo by to až takové škody.“ Dodejme, že nyní jsou pouze odloženy kola s pořadovými čísly 27 a 28, které se měly hrát o minulém, resp. dalším víkendu. Důvodem byl basketbalista Realu Madrid, jenž byl nakažen koronavirem.

Embed from Getty Images

Luis Rubiales

Jsem od přírody optimista, ale zůstávám nohama na zemi. Existují 4 možné scénáře a to od toho nejvíce optimistického až po nejvíce nejpesimističtější. Brzy předáme odpověď na to, co se stane se soutěžemi. Dnes (vyjádření proběhlo v neděli, pozn. přek.) projednáme některá z témat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...