Reklama

Převzetí Newcastlu United se uskuteční nejdříve v roce 2022

Vloni v létě putovala internetem spousta zpráv na téma převzetí Newcastlu United. Nakonec však odkup ze Saudské Arábie nedopadl, a tak nyní vyhlíží fanoušci Magpies další potenciální převzetí klubu. To by se mohlo uskutečnit v roce 2022.

Někteří fanoušci Strak byli jako u vytržení, když se dozvěděli, že se jejich neoblíbený majitel Mike Ashley chystá prodat klub do rukou arabského korunního prince Mohameda bin Salmana.

Padala jména jako Coutinho či Bale a fanoušci s větší fantazií už viděli v černobílém dresu dokonce Kyliana Mbappého.

Není se však vůbec čemu divit, že Toon Army chtějí změnu, protože Ashley není zrovna majitelem, který by investoval do nových posil a už vůbec ne do dražších hráčů. Díky převzetí by se Newcastle stal s přehledem nejbohatším klubem celé Premier League.

Celý odkup klubu však měl i svou stinnou stránku, kvůli které spousta fanoušků Magpies převzetí odsuzovala. Nejen, že by zcela upadly jakékoliv tradice tohoto anglického klubu ale horším problémem byl právě nový majitel, samotný princ Salman. Stojí totiž v čele státu, ve kterém neustále dochází k porušování lidských práv.

Za klub ze severovýchodní Anglie bylo konsorcium ze Saúdské Arábie připraveno zaplatit 300 milionů liber (8,7 miliardy korun). Nakonec však celý odkup selhal a Saúdskoarabská strana jako důvod uvedla nejistotou světového trhu, kvůli které by se jí už investice do klubu nevyplatila.

Dalším důvodem byla i zdlouhavá kontrola bezúhonnosti potenciálních nových majitelů ze strany Premier League.

Mike Ashley tak doufal, že klub prodá během letošního léta. Opět se však nedočkal a příznivci klubu tak jsou opět zklamáni. “Nedá se nic dělat, dnešní slyšení, které se uskutečnilo je pro všechny příznivce klubu obrovským zklamáním,” uvedl jeden z příznivců.

V oficiálním prohlášení, který se objevilo na webových stránkách Newcastlu bylo uvedeno, že hlavní jednání arbitráže Premier League o prodeji klubu bylo nyní odloženo na začátek roku 2022 kvůli problémům se zveřejňováním důkazů.

Zdroj: BBC, Newcastle United

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Oblíbené