Preview: Slavia jde do boje o Ligu mistrů! Snad si z Kluže přiveze nadějný výsledek

Třetí možnost účasti v základní skupině milionářské Ligy mistrů má letos od nástupu čínských investorů k moci pražská Slavia. Soupeřem v posledním předkole jí bude rumunská Kluž.

http://gty.im/1139307078

“Tým Kluže je studnice zkušeností, má nesmírně zkušené hráče, bylo to vidět ve všech zápasech předkol. Tým je nesmírně silný v útočné fázi, jsou produktivní i silní s míčem, jedná se o skvělé hráče, skvělý tým. Poctivě jsme se na ně připravovali,” nenechává nikoho na pochybách trenér Trpišovský.

Kluž v posledním dvojkole vyřadila slavný Celtic Glasgow, kdy na jejich hřišti dokázala vstřelit hned 4 branky! „Překvapila mě intenzita hry, jakým způsobem se byl soupeř schopný proti Celticu běžecky prezentovat. Že jsou to solidní hráči, to víme, parametr, který mě ale překvapil, byl, že byli schopni běžecky zvládnou oba zápasy. Poslední tři góly na Celticu dali v závěrečných dvaceti minutách. Líbí se mi určitě i chování Kluže v útočných standardních situacích,” neskrývá sympatie k hernímu projevu soupeře.

Je jasné, že v úterý od 21 hodin bude třeba ofenzivní choutky rumunského týmu výrazně krotit, jen tak má naději pražský klub na výsledek, který jim bude dávat naději do odvety hrané příští středu na stadionu v Edenu.

Snad to tentokrát vyjde a nebudou se opakovat předešlé dva neúspěšné pokusy, jeden proti Apoelu Nikósie (ještě pod trenérem Šilhavým), druhý proti Dynamu Kyjev.

Oba tyto neúspěchy zažil kromě jiných i Tomáš Souček: „Zažil jsem oba pokusy a co se týče složení týmu, tak si myslím, že je tenhle aktuální tým nejsilnější. Jsme spolu už dlouho. Máme už něco za sebou. Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím.“

Sestavu má trenér již v hlavě, předpokládá se, že Stanciu i díky znalosti soupeře nastoupí od první minuty, na hrotu by měl operovat Van Buren, útočník škoda je připraven vstoupit v průběhu zápasu a případně nabídnout alternativu v podobě své bojovnosti a výšky.

Jak hodnotí slávistický realizační tým naděje na postup?

„Je to padesát na padesát, týmy jsou absolutně odlišné. Na jedné straně je obrovská zkušenost a pragmatičnost, hráči, kteří mají čtyřicet zápasů v pohárech a opakovaně hrají Champions League. Na druhé straně stojí naše obrovské nadšení a touha si vyzkoušet základní skupinu. Je to střetnutí odlišných fotbalových světů, každý tým má svoje velké přednosti. Těším se na to a doufám, že znělku Ligy mistrů neuslyšíme příští týden naposledy,” vyjádřil se pro klubový web trenér Trpišovský. I my jako fanoušci českého fotbalu v evropských pohárech doufáme nejen kvůli koeficientu, ale i kvůli slávě českého fotbalu v zahraničí v postup.

Tip na sázení | Počet branek 2,5 over v kurzu 2,56

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..