Spojte se s námi

Evropská liga

Preview: Budeme dnes svědky postupu Slavie přes Sevillu?

Zveřejněno

dne

I po prvním utkání hraném ve Španělsku, které skončilo velmi nadějnou remízou 2:2, dnes Slavia Praha bude potřebovat kromě velmi kvalitního výkonu i trošku toho štěstí. Snad si ho nevybrala celé právě v Seville.

Embed from Getty Images

„Rozhodující bude vyvarovat se chyb v rozehrávce,” tuší trenér domácích Jindřich Trpišovský. Ví, o čem mluví. Vždyť Slavia inkasovala proti Španělům po několika sekundách právě po špatné rozehrávce jinak spolehlivého Součka. Vysoký presink Sevilly dělal českému týmu problémy po celý zápas, několikrát se museli narychlo zbavovat míče.

V Seville nastoupili Pražané bez klasického hrotového útočníka, na výsledku to však znát nebylo. Tečovaná střela Slováka Stocha a do jisté míry až komický zásah Alexandra Krále zajistily góly i tak.

„My musíme hrát především stoprocentně dozadu, to jinak proti týmu, jako je Sevilla, nejde. Na druhou stranu myslet si, že s nimi ubráníme výsledek 0:0, to také nejde. Takže tentokrát je zde ve hře varianta, že budeme mít klasického hrotového hráče,“ potvrzuje Trpišovský.

Namísto vykartovaného Coufala jsou podle slov kouče připraveni nastoupit 4 další hráči, o slovo se přihlásil především Michal Frydrych, který proti Baníku podal kvalitní výkon a dokonce se i gólově prosadil.

Slavia v letošním ročníku evropských pohárů ještě neinkasovala, někdy sice se štěstím, ale na to se historie neptá. Bylo by skvělé, kdyby se to Slavii podařilo i dnes. Je to jasné i Alexu Královi, mladíkovi, který v týdnu dostal první povolávací pozvánku do “A” reprezentace a podívá se do Anglie na stadion ve Wembley.

„Máme skvělou obranu i vzhledem k tomu, že jsme neinkasovali žádný gól. Vyzkoušeli jsme si, zvláště ve druhém poločase, že Sevilla je směrem dopředu opravdu silná. Vytvořila si několik šancí, které neproměnila. Musíme k tomu přistoupit jako v prvním poločase, hráli jsme aktivně a napadali jsme je. Vytvořili jsme si šance. Nechceme nic ubránit, také chceme vstřelit gól. I z toho důvodu by se nám pak hrálo lépe,“ říká Král.

Pokud by Sevillu vyřadila, bylo by to pro španělského soupeře poprvé v historii, co by soutěž opouštěli již v osmifinále. Ve venkovních zápasech se ale Ben Yedderovi & spol. daří, v 9. z 10. pokusů se jim podařilo skórovat. Největším adeptem na góly je právě Ben Yedder, který se v posledních 3 utkáních trefil 5x.

Držme dnes Slavii (i kvůli koeficientu) palce!

Tip na sázení | Počet branek 2,5 over v kurzu 1,72

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019