Přetlak v útoku Slavie! Jak situaci vyřeší trenér Trpišovský?

Celou sezonu byla Slavia chválena za vynikající předvedenou hru, vyčítáno jí bylo pouze jediné. Absence gólového zabijáka, který by vstřelil 20 gólů za sezonu. Hlavně na podzim ji tento fakt ubíjel, ve skupině Ligy mistrů mohla nasbírat mnohem víc bodů, gólových příležitostí měla požehnaně.

Zdroj: slavia.cz

Trenér Trpišovský začal podzim se čtveřicí Tecl, Van Buren, Jusúf, Škoda. Vcelku pravidelně útočníky rotoval, ani jeden si však nedokázal udržet dlouhodobější střeleckou formu. Na jaře se chtěl spoléhat na dvojici Tecl – Jusúf, ke které se později připojil Musa. A právě v něm možná Slavia našla svého vysněného zabijáka. 

Chorvatský útočník je chladnokrevným zakončovatelem, dokazuje to koruna krále střelců za uplynulý ročník. Jenže ne vždy naskočí v základní sestavě, lodivod sešívaných totiž upřednostňuje neúnavného Tecla. Celé jaro se skvěle doplňovali, teď by jim ale měla přibýt náležitá konkurence.

Slavia, jak potvrdil Jaroslav Tvrdík, kupuje z Liberce Jana Kuchtu. Navíc se z hostování vrátil Mick Van Buren, momentální kádr sešívaných tak obsahuje 5 útočníků. Vzhledem k používanému rozestavení na jeden hrot se jedná o slušný přetlak. Navíc se jedná o hostování Martina Graiciara, jenž je původem také útočník. 

Jak budou sešívaní tuto situaci řešit? Pravděpodobně odejde Jusúf, který svými výkony nepřesvědčil, v posledních dnech se spekuluje o zájmu Liberce. Van Burenova situace také není nejlepší, jinak by ho Slavia s klidným srdcem neposlala na hostování do Nizozemska.

Zbývají tedy tři „hladoví vlčáci“, jenž se poperou o místo útočníka číslo 1. Nově příchozí Kuchta je typologicky podobný Teclovi, na hřišti hodně pracuje, neúnavně presuje obranu soupeře, dokáže ovšem spálit hodně šancí.

Gólově nejplodnější Musa má ovšem podle trenéra mírné nedostatky v obranné fázi, pokud by je dokázal vymazat, o jeho pozici by nebyl pochyb.

Zdroj: Slavia.cz

Je potřeba vzít v úvahu také vztahy mimo hřiště. Trpišovský i několik hráčů opakovaně označilo Tecla za jednoho z lídrů kabiny, dosvědčuje to i jeho jmenování na pozici zástupce kapitána. To dává Teclovi náskok před oběma mladíky, jelikož pro 44letého trenéra se jedná velice důležitý faktor.

Na podzim už téměř jistě čeká červenobílé porce třiceti zápasů, široký kádr tak přijde vhod. Realizační tým sešívaných několikrát dokázal, že umí šířku svého kádru vhodně využít a útočníky potřebně protočit. Je tak možné, že ani jeden útočník nebude číslo 1, ale budou si pozice střídat dle aktuální formy. 

Zdroj: slavia.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Podívej se ale jak Tecl pracuje.. otevírá tím možnosti dalším hráčům, proto ostatní hráči dávají tolik gólů

   • Přesně tak. Tecl je typologicky jinej útočník než Musa.
    Musa je spíš hráč do vápna. Čuch na góly má, ale potřebuje větší vytížení jestli má svůj talent prodat.
    A taky je tu bolístka českejch týmu v Evropě…proměňování šancí. V pohárech se prostě musí šance využívat, protože jich tak moc nebývá a soupeř je dostatečně kvalitní nato aby využil svoje. Každá zazděná tutovka bolí dvakrát tolik. Proto si myslím že by měl v pohárech dostávat víc prostoru Musa než Tecl, byť se do systému kterej Slávie hraje hodí víc.

 1. Pokud je Tecl lídrem kabiny,ať si ho tam nechají jako maskota.Na hřišti je sice bojovník,ale neskutečně střelecky impotentní.Pokud se chce Slávie v útoku posunout,tak určitě bez Tecla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?