Přetlak na stoperu! Reprezentanty čeká boj o místo v nominaci na Euro

Pokud má někde trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý z čeho vybírat, je to na pozici stopera. Tam má šest, možná sedm kvalitních voleb. O koho se jedná? A kdo má největší šanci na nominaci?

Zdroj: slavia.cz

Oblíbenou volbou trenéra Šilhavého je Tomáš Kalas. Hráč druholigového anglického Bristolu dostal šance i na posledním srazu, kde spolu s Jakubem Brabcem udržel dvě čistá konta. Celý rok brání kvalitní druholigové útočníky, takže na Euro by rozhodně jet měl.

Dalším oblíbencem trenéra je Ondřej Čelůstka. Ten se v Turecku zvedl a i ve Spartě podává spolehlivé výkony. Pomalé nohy kompenzuje silou v soubojích a dobrými hlavičkami. Pokud si formu udrží, na šampionát by mohl odcestovat.

Následuje dvojlístek, respektive trojlístek hráčů Slavie. Ondřej Kúdela je považován za nejlepšího stopera Fortuna ligy posledních dvou let, tudíž by jeho nominace dávala logiku. Jediným minusem je, že mu bude již 34 let, zvládne to rychlostně?

Dále David Hovorka. V poslední době hodně kritizovaný hráč, jenž má ale něco, co jiný náš stoper ne, rychlost. Je kvalitní i ve vzduchu a pokud se během sezóny dostane do formy, nebál bych se ho na Euru postavit do základní sestavy. Jeho rychlost a technika se bude hodit.

Opomíjet nelze ani nováčka v reprezentaci Davida Zimu. Ten zažil rok snů a z náhradníka v Olomouci se stal důležitým stoperem Slavie. I on je rychlý a nebojí se útočit, po náročné sezóně ho ale čeká Euro U21 a uvidíme, zda bude mít vůbec síly na další turnaj. Z nominace bych ho právě z tohoto důvodu vynechal.

Zmíněn už byl i Jakub Brabec, ten šel ale za poslední rok s formou dost dolů. Dělá chyby při bránění a na reprezentaci aktuálně nemá, minimálně na základní sestavu ne. Pokud na sobě v Plzni zapracuje, jako náhradník by jet mohl.

Další variantou byl Tomáš Petrášek hrající v polské lize, ten se ale nyní zranil a mimo bude dle informací minimálně do konce března. Proto mu moc šancí na nominaci nedávám. Marek Suchý už je příliš starý a pomalý a Václav Jemelka by se musel hodně zlepšit.

Očekávám, že trenér vezme na turnaj čtyři stopery. Osobně bych vzal Kalase, Čelůstku, Hovorku a Kúdelu, jako náhradníka jednoho z dvojice Zima/Brabec. Sezóna ale bude ještě dlouhá a stát se může cokoli, někdo může vylétnout, můžou přijít klidně tři zranění. Tak uvidíme, koho Šilhavý nakonec vybere.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.