Spojte se s námi

Fotbal

Přestupový přešlap Realu Madrid. Z miliardové hvězdy už neuvidí ani korunu

Luka Jović měl být v Realu Madrid nástupcem Karima Benzemy. Někdejší superstar Eintrachtu Frankfurt ovšem obrovský potenciál nenaplnila. O restart se nyní pokusí v AC Milan. Co to znamená pro Real Madrid z finančního hlediska?

Publikováno

dne

Luka Jović měl být v Realu Madrid nástupcem Karima Benzemy. Někdejší superstar Eintrachtu Frankfurt ovšem obrovský potenciál nenaplnila. O restart se nyní pokusí v AC Milan. Co to znamená pro Real Madrid z finančního hlediska?

Real Madrid má za sebou v posledních letech spousty vydařených přestupů. Je tu ovšem přestupové období, na které fanoušci španělského velkoklubu nevzpomínají zrovna v nejlepším.

Florentino Pérez se v roce 2019 rozhodl do klubu zainvestovat nemalé peníze a přivést Zinedine Zidanemu dvě nové ofenzivní pušky, za které klub utratil téměř 200 milionů euro.

Řeč je samozřejmě o dvojici Eden Hazard a Luka Jović. Očekávání byla obrovská. Aby ne. Eden Hazard tehdy patřil k nejlepším hráčům planety a i s číslem sedm na zádech měl být jasným útočným lídrem svého nového klubu.

Jeho angažmá skončilo po čtyřech letech, když se s klubem dohodl na rozvázání kontraktu, s pouhými šesti vstřelenými brankami. O moc lépe to nedopadlo ani se srbským útočníkem.

Real Madrid si Joviće vyhlédl jako dlouholetou náhradu za Karima Benzemu, kterému v době jeho příchodu bylo už jednatřicet let a málokdo očekával, že jeho nejlepší léta teprve přijdou.

Není divu, že si mladý střelec vysloužil pozornost královského klubu. Během ročníku 2018/2019 dokázal nastřílet dohromady 27 branek a přidat dalších 7 asistencí. K takovým číslům se ovšem prozatím nepřiblížil ani v součtu všech následujících sezón.

Působení v Realu Madrid mu znesnadnila různá zranění a taktéž limitovaná minutáž, kterou srbský fotbalista dostával. Navíc mnohdy působil na hřišti bez jakéhokoliv zájmu a chutě do hry. Chyběla mu jiskra.

K obnově jeho formy nepomohlo ani hostování zpět ve Frankfurtu a tak se minulý rok nadobro stěhoval do italské Fiorentiny a to zcela zdarma. Real Madrid doufal, že v sobě Luka Jović opět probudí obávaného střelce a tak si nechal právo na zisk 50% z dalšího případného prodeje.

Srb se nyní přesouvá do AC Milan, které za něho ovšem nezaplatilo ani korunu. Fiorentina se ho ke smůle Realu Madrid rozhodla uvolnit zcela zdarma.

Zdroj: Transfermarket

Reklama

Oblíbené