Spojte se s námi

Fotbal

Přestup do Chelsea? Určitě ne, zůstaň v Belgii! Lukaku svému krajanovi rozmluvil stěhování do Londýna

Současný fotbalista Manchesteru City Jérémy Doku měl v minulosti možnost přestoupit do Chelsea. Nakonec si však vybral úřadujícího mistra Premier League, transfer do Londýna mu totiž rozmluvil jeho krajan Romelu Lukaku.

Publikováno

dne

Současný fotbalista Manchesteru City Jérémy Doku měl v minulosti možnost přestoupit do Chelsea. Nakonec si však vybral úřadujícího mistra Premier League, transfer do Londýna mu totiž rozmluvil jeho krajan Romelu Lukaku.

Velký talent belgického fotbalu. Alespoň takhle se hovoří o hráči, který po třech sezónách strávených ve francouzském klubu Stade Rennes zamířil do Manchesteru City. A to za 60 milionů eur.

Jérémy Doku totiž k úřadujícímu mistrovi Premier League přestoupil v srpnu letošního roku. V probíhajícím ročníku anglické nejvyšší soutěže ovšem zatím nastoupil pouze do jednoho zápasu.

A to proti Fulhamu, když odehrál 76 minut. Nezapsal zatím jediný gól, ani asistenci. Jeho čas však velmi pravděpodobně teprve přijde. V minulé sezóně Ligue 1 ostatně naskočil do 29 utkání, ve kterých zapsal bilanci 6+2.

Doku, podobně jako jeho krajan Romelu Lukaku, nicméně měl v mládí možnost přestoupit z Anderlechtu do Chelsea.

Manažer akademie slavného belgického celku Jean Kindermans prozradil, že dnes již jednadvacetiletý pravý křídelník se do Londýna mohl přestěhovat už ve svých patnácti letech.

Přestup do Chelsea? Ne, zůstaň v Anderlechtu

Tehdy mu však potenciální transfer rozmluvil právě Lukaku, a jak zmiňuje server Football Italia, stalo se tak prostřednictvím videohovoru.

Útočník římského AS totiž belgickému talentovi radil na základě vlastní zkušenosti. Lukaku do Chelsea přestoupil ve svých 18 letech, nastartovat tam kariéru ale nedokázal. Následovalo hostování ve West Bromwichi, Evertonu.

V červenci roku 2014 definitivně přestoupil k Toffees, kde se mu dařilo podstatně lépe. Díky svým kvalitám si poté vysloužil přestupy do Manchesteru United nebo Interu Milán. V srpnu roku 2021 se za 113 milionů eur vrátil do Chelsea, opět ale následovalo hostování.

Lukaku se tedy opětovně připojil k Interu. Po minulé sezóně se pochopitelně musel vrátit zpět do Chelsea, a přestože si nejprve chtěl pobyt v Miláně prodloužit, nakonec se přestěhoval do Říma. Příští rok se ovšem do Anglie zase musí vrátit.

Zdroj: Football Italia, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené