Přestoupí Komličenko z Boleslavi? Prezident klubu naznačil, jakým směrem se budoucnost ruského útočníka vyvíjí

Odejde Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi nebo zůstane? Otázka, na kterou zatím nikdo nezná odpověď. Ve fotbale, zvláště pak během přestupního okna, se mění rozhodnutí ze dne na den. Nicméně prezident středočeského klubu Josef Dufek v rozhovoru pro klubový web naznačil, jak to teď s budoucností ruského útočníka vypadá.

Ruský útočník Nikolaj Komličenko si zpracovává balon v zápase s Baníkem Ostrava. Zdroj: Facebook Mladá Boleslav

Třiadvacetiletý Komličenko zažil průlomovou sezonu. S 29 góly stanovil nový střelecký rekord samostatné české ligy. Proto je jasné, že budí pozornost evropských týmů. Spekuluje se o zájmu Lokomotivu Moskva a PAOKu Soluň. Nově pak o tureckém Galatasarayi.

Zajímavé je, že všechny tyto týmy mají jistotu základní skupiny Ligy mistrů, zatímco Středočeši si vybojovali účast ve 2. předkole Evropské ligy. Komličenko by si teda hlavně ze sportovního i finančního hlediska výrazně polepšil.

Prezident klubu Dufek moc dobře ví, že by klub prodejem ruského hráče, který má smlouvu ještě na tři roky, výrazně vydělal. „Jeho další osud záleží na vzájemné domluvě boleslavského klubu, hráčova manažera, případného zájemce o Komličenkovy služby a pochopitelně i postoji samotného fotbalisty. Když přijde rekordní nabídka, nebudeme mu bránit v přestupu.“

Prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Zdroj: fkmb.cz

Také připustil, že zájem je i o další fotbalisty. „Nabídky máme na dalších pět hráčů. Když bychom chtěli, tak prodejem fotbalistů ekonomicky zabezpečíme klidné žití klubu na několik příštích sezón, ale ve vedení preferujeme sportovní hledisko, nechceme úspěšný tým rozprášit.“

„Snažíme se ho udržet pohromadě, když si vybojoval zápasy na evropské scéně, ve kterých se hráči můžou více předvést pro vysněné zahraniční angažmá,“ dodal zkušený funkcionář.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..