Spojte se s námi


eSport

Premier League TOTS: Pět nejlepších levých beků aktuální sezóny

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá tři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Tentokrát jsou na řadě leví beci.

Publikováno

dne

Do konce tohoto ročníku Premier League zbývají pouhá tři kola, je tedy čas si sezónu zhodnotit. V nové sérii se podíváme na pět nejlepších hráčů na každé pozici. Tentokrát jsou na řadě leví beci.

Zdroj: West Ham United

Post levého beka byl dle mého názoru nejnabitější ze všech. Do elitní pětky se nevešli borci jako Lucas Digne, Sergio Reguión nebo Aaron Cresswell, kteří prožili vynikající sezóny, nemluvě třeba o Mattu Targetovi.

5. místo – Kieran Tierney

Největší hvězda defenzivní linie Kanonýrů zářila i letos. Bojovný Skot měl prsty ve čtyřech ligových gólech, jeden dal a na tři nahrál. Obranám soupeře dělá velký problém, průměrně za zápas pošle útočníkům 1,2 klíčových přihrávek a připíše si 0,6 úspěšných driblinků.

Tierney často zachraňuje spoluhráče i v hořící obraně, ne nadarmo v něm fanoušci vidí kapitána. Výborný průměr 2,2 na 90 minut si drží i v defenzivní statistice clearences a úspěšných obranných zákroků (1,1 na utkání).

4. místo – James Justin

Na tomto postu rozhodně skokan sezóny. Třiadvacetiletý Justin nastoupil jen zásluhou zranění do pouhých 23 zápasů, do 7. února ale nechyběl na hřišti ani minutu. Mladý a výbušný rychlík, jenž zahraje na obou krajích.

Justin má v Premier League slušnou bilanci 2+2 a to především díky dobré kopací technice. V průměru za zápas stihne 0,9 klíčových pasů a 0,8x projde přes protivníka. Směrem dozadu oslní průměrem 2,7 v kolonce obranných zákroků a 1,9 u clearences.

3. místo – Ben Chilwell

Po vynikajícím vstupu do sezóny šla jeho forma trochu dolů, přesto si umístění v Top trojce zaslouží. Anglický reprezentant skóroval dvakrát a přidal pět asistencí. Více než slušná bilance.

Chilwell je vynikající driblér, o čemž svědčí i to, že je průměrně 1,4x za zápas faulován. Své spoluhráče vyzve do šance klíčovým pasem přesně jednou a na krajního beka i často střílí (0,9 na utkání). Směrem dozadu už jeho čísla nejsou tak oslnivá, avšak je to spíše ofenzivně laděný bek a v tří obráncovém systému funguje výborně.

2. místo – Andrew Roberson

Možná trochu kontroverzní rozhodnutí, ale dle mého názoru na pořadí od druhého do pátého místa tolik nesejde. Jak jsem již zmiňoval, bylo to extrémně vyrovnané a na druhém místě mohl teoreticky skončit i Lucas Digne.

Robertson měl vynikající první půlku ročníku, kdy byl s Diogo Jotou hlavní hvězdou Liverpoolu. Slušné výkony si udržel do konce sezóny a může se chlubit pěknou bilancí 1+5.

„Robo“ stejně jako Chilwell vyniká útočením, 1,6 klíčových pasů na zápas je opravdu obdivuhodné číslo, podobně jako 0,8 úspěšných driblinků nebo dvě přesné dlouhé přihrávky.

1. místo – Luke Shaw

Pokud bylo o něčem jasno, tak o prvním místě. Luke Shaw od příchodu Alexe Tellese nemá konkurenci, byl u šesti gólů v lize (1+5), přičemž řadu dalších akcí jeho spoluhráči spálili. Vynikající centry, dobrá práce s balónem, avšak též jistota v obraně.

Už jen průměr 2,3 klíčových přihrávek na zápas mluví za vše, za zmínku stojí i 1,3 driblinků za 90 minut. Shaw je ale výborný i do defenzivy, v průměru si připíše 1,4 úspěšných zákroků a číslo 1,2 v kolonce clearences je taktéž dobré.

Zdroj: Whoscored, Transfermarket

Reklama

eSport

LPL: Levný nákup, drahý prodej. Čínský talent přes skvělé výsledky, leští pouze lavičku náhradníků

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Publikováno

dne

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Čínské servery a později i Twitter a Reddit, v posledních hodinách řeší příběh osmnáctiletého čínského talentu, který si postěžoval na nevhodné podmínky ve svém týmu. Xiaohuangren reprezentuje ThunderTalk Gaming již od roku 2020 a to na pozici junglera.

Tehdy jako patnáctiletý vzbudil velkou pozornost, když na korejském serveru se dostal na absolutní vrchol. Posléze v dalších letech si pozici jedničky udržel. A pokračuje tak i letos momentálně jeho profil je druhý nejlepší na základě získaných bodů za sólo hry.

Jeden z největších čínských talentů současnosti, letos povýšil z akademie do hlavního týmu. Xiao při podpisu velké profesionální smlouvy na dva roky, dostal ze strany vedení příslib, že dostane prostor v hlavní sestavě. Bohužel se tak nestalo a Xiao už téméř dva roky nehrál mistrovský zápas.

Peníze jsou víc než talent

Hráč samozřejmě rozvíjí svůj talent v Solo Queue. Koneckonců výsledky na korejském serveru ukazují mnohé. Bohužel i když mladý jungler nemá nějak přehnaná očekávaní, přístup organizace nelze tolerovat.

Místo příslibu příležitosti hrát, Xiao leští lavičku náhradníků a k jeho rozčarování dostává poloviční plat. Hráč si dovolil vyjádřit znepokojení na sociální síť Weibo.

Ve svém postu Xiao píše, že z organizačních důvodů mu náhle byl snížen plat na základě smlouvy. Doplňuje však, že klauzule o snížení platu v případě pozice náhradníka, nebyla při podpisu zmíněna.

Na základě této klauzule o polovičním platu se tak hráč domnívá, že to je hlavní důvod jeho nenasazení. Tým by totiž v případě jeho nasazení musel vynaložit ty prostředky, které měl garantované ve smlouvě.ThunderTalk Gaming tak sedí na talentovi, který mohl už dávno rozvíjet své schopnosti v LPL.

Zkušenostmi navyšovat svoji hodnotu a zároveň být lukrativním zbožím pro nejlepší týmy ligy. Levným nákupem talentu a držením na řetězu za pomocí slibů a všemožných kliček, se tak jeho potenciál nerozvíjí naplno. Vidina snadných peněz z výkupu smlouvy, ze které se hráč nemůže nijak vykoupit, je svůdná.

Taktika levného nákupu a rychlého prodeje za výkupní cenu při úpravě smluv tak, aby rozdíl v ceně byl nejvyšší, je bohužel v Číně zcela běžná. Příběh Xiaohuangrena jen ukazuje, že i čínské organizace umí do značné míry pohřbít obrovský talent a to jen pro peníze.

Zdroj: LoLContextChan, Reddit, Hupu

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Souboj nejhorších týmů dopadl lépe pro Ultra Prime. FPX zaskočili Thunder Talk Gaming

LPL se naplno rozběhlo. První hrací den byl ve znamení účasti nejhorší trojice jarní části a jednoho z překvapení jara – Thunder Talk Gaming

Publikováno

dne

LPL se naplno rozběhlo. První hrací den byl ve znamení účasti nejhorší trojice jarní části a jednoho z překvapení jara – Thunder Talk Gaming.

Kola letního splitu LPL se dneškem naplno rozběhly. Zahajovací den byl ve znamení souboje mezi Anyone’s Legend s Ultra Prime a FunPlus Phoenix s Thunder Talk Gaming.

Souboj nejhorších týmů jara dopadl lépe pro Ultra Prime

Bitva nejhorších celků ligy nemusela být notně známkou nudy. Minimálně pro nás diváky a experty to byla první ochutnávka toho, jak bude vypadat meta po změnách v patchi 13.10.

Zatím z toho co jsme viděli, bude to chtít ještě čas. Značná část picků, notně kopírovaly metu na MSI. Přesto jsme mohli vidět pokusy o nové nápady a inovace.

První hra nabídla ze strany Ultra Prime, hned několik novinek. Poprvé jsme mohli vidět nového supporta Milia, který se sice už objevil před MSI ve hře, bohužel ne v profesionální hře. Ten v kombinaci s Kog’Mawem se pokusili narušit tradiční kombo Aphelios a Lulu.

Snaha o inovaci byla velmi odvážná. Nicméně víc tradičnější kompozice ze strany Anyone’s Legend, nakonec rozhodla první hru.

Tradice byly zachovány i ve druhé hře. Nicméně Ultra Prime zkusili zahrát novou Neeko, která dostala menší rework. Tato strategie se stala nakonec efektivní a celkem vyrovnanou hru dokázali hráči Ultra Prime vyhrát. Série tak šla do třetího, rozhodujícího zápasu.

Meta z MSI se nám ukázala i ve třetí hře. Ultra Prime ale opět zkusili něco nového a tentokrát se jednalo o Yummi, která také dostala menší rework. Třetí hra měla mnohem větší spád, na který jsme zvyklí u nejlepších týmů. Ultra Prime dokázali divočejší hru ukočírovat na svoji stranu a připsali si výsledkem 2-1, první výhru v letním splitu.

Tápající FunPlus Phoenix zahájili letní split, velkou výhrou

FunPlus Phoenix po éře mezi elitou LPL, značně strádají. Tým v jarní části obsadil až patnácté místo a pro letní split se neočekávaly žádné zářné ambice. Souboj s ThunderTalk Gaming měl být dle předpokladů jasnou záležitostí, pro celek který se dostal do playoff.

Jenže LPL umí psát zajímavé příběhy. FPX se rozhodli pro první hru vyzkoušet na mid, klasického assassina v podobě Qiyany. Netradiční pick, zvlášť v metě, která dosud tomuto pick nepřála, se ukázal jako velmi zajímavý. První hra této série nám také nabídla první pentakill léta, který si připsal marksman FPX – Lwx.

FPX nakonec dokázali nejen takticky vyzrát na soupeře v první hře ale stejným způsobem i ve hře druhé. Druhý zápas plný nudy, při které padlo jen devět killů, FPX ovládli. Tato cenná výhra 2-0, může FPX značně pomoct, ThunderTalk totiž zhola nic nepředvedli a spíš zklamali mnoho fanoušků.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LCK: Showmaker v rozhovoru pro KORIZON mluvil o výkonech Dplus KIA, MSI nebo o konci kariéry

Showmaker v nedávném, rozsáhlém rozhovoru pro KORIZON Esports, se rozpovídal o výkonech Dplus KIA, MSI či konci kariéry.

Publikováno

dne

Showmaker v nedávném, rozsáhlém rozhovoru pro KORIZON Esports, se rozpovídal o výkonech Dplus KIA, MSI či konci kariéry.

Jak ohodnotil MSI?

První velké téma rozhovoru bylo MSI. K otázce, zda bylo něco, co ho na MSI překvapilo, odpověděl Showmaker následovně: „Viděl jsem G2, jak pickli na mid Nautila. Mid je prestižní role, co by tam takový pick mohl dělat…“ G2 se nebáli určité inovace, avšak daná meta pro MSI, svědčila těmto support mid kompozicím.

„Pak jsem ale viděl, co Nautilus dokáže a on je fakt dobrý,“ doplnil k tomuto picku Showmaker a zároveň vyzdvihl výkony Bina z týmu Bilibili Gaming. „Z jeho výkonů jsem byl překvapen…Bez ohledu na to jaká je meta, pickne Fioru nebo Jaxe.“

Výkony Dplus KIA během jarního splitu

Další část rozhovoru se vedlo na téma výkonů Dplus KIA v jarním splitu LCK. Tým sice postoupil do playoff ale hned v prvním kole vypadl s Hanwhou Life Esports.

Showmaker se na otázku výkonů týmu, během jara vyjádřil takto: „Než začala sezóna, cítil jsem se sebevědomý a myslel jsem, že to zvládneme dobře. Jakmile sezóna a začali jsme prohrávat, nedostával se mi pocit, že jsme dobří.“

Tým zažíval chvílemi výkony jako na houpačce a bylo znát, že určitá koncepce nefungovala. Showmaker celou problematiku týmu jasně pojmenoval: „Naše macro nebylo dobré.“ Hráči Dplus tak začali silně trpět, v určité neorganizaci a aspektech aktuální mety. „Také jsme zaostávali v soubojích o hlavní objectivy,“ doplnil midař Dplus KIA.

Přemýšlí Showmaker o konci kariéry?

Ashley se v rozhovoru zeptala také Showmakera na celkem citlivou otázku ohledně konce kariéry. Během rozhovoru se s touto myšlenkou setkává u hráčů pravidelně a ráda by znala názor ze strany Showmakera.

„Důchod? Ha, to je tajemství,“ zavtipkoval Showmaker. Zároveň rozvedl tuto otázku hlouběji. „Spousta hráčů v mém věku přemýšlí, že si dají pauzu…Prince si třeba dal rok pauzu nebo Ghost.

Showmaker tak narážel na zcela běžný trend v posledních letech u korejských hvězd. Dalším perfektním příkladem byl Nuguri, který po čínském dobrodužství v FPX, také byl chvíli v důchodu než se vrátil do Dplus KIA.

„Uvažoval jsem, že skončím…Ale pokud člověk tvrdě pracuje, nemusí na tyto myšlenky, nijak myslet,“ zakončil otázku Showmaker. Rozhodně se tedy nemusíme bát, že by korejská LCK přišla o jednu z největších hvězd.

Celý rozhovor můžete najít níže. Korejská LCK rozjede svůj split od 7. června. První hrací den bude ve znamení soubojů mezi KT Rolster s Hanwhou Life a Dplus KIA s Liiv Sandbox.

Zdroj: KORIZON Esports, Leaguepedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené