Reklama

Premier League aktualizuje VAR! Změny se dočká ofsajdová lajna!

Tenká ofsajdová lajna v minulé sezóně Premier League jasně zvýhodňovala defenzivní tým. Nyní tomu bude naopak, při kontrole potencionálních ofsajdů se lajna dočká aktualizace a měla by být tlustší. Tím pádem se výhoda přesouvá na útočný tým a fanoušci by se mohli dočkat více gólů.

Tlustší ofsajdová lajna při posuzování ofsajdu vyloučí směšně zrušené branky, kdy došlo k ofsajdu o palec a podobně. Pro atraktivitu hry se určitě jedná o skvělou zprávu.

Drobných změn se též dočká hra rukou, která v sezóně 2020/2021 vyvolávala kolikrát také dost otázek.

Posouzení ale ve finále zůstane na rozhodčím, který bude rozhodovat o tom, jestli hráč v daný moment využil ruku k tomu, aby udělal svoje tělo úmyslně “větší”.

Doufejme, že změny ve využívání VAR technologie přinesou pozitivní změny a fanoušci se dočkají v sezóně 2021/2022, co nejvíc fér fotbalových soubojů.

Novinek si všímají i čeští novináři Jiří Hošek, Luděk Mádl a Jaromír Bosák! Celé situaci se budou věnovat v novém díle Podcastu Angličan.

Podívejte se na povedený reklamní spot, kde si to oblíbený český komentátor Jaromír Bosák rozdává v souboji s Šéfreportérem Seznam Zpráv.


Zdroje: SPORTbible, Podcast Angličan

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené