Reklama

Překoná Connor McDavid v bodování Jaromíra Jágra? Našlápnuto má výtečně

Nejlepší hokejista na světě? Mnozí fanoušci by bezesporu ihned odpověděli, že jím je čerstvě čtyřiadvacetiletý Connor McDavid, který od svých začátků v NHL září a zářit nepřestává. Už jen málokdo si dovolí pochybovat, že by nedokázal překonat v bodování minimálně Jaromíra Jágra.

Zdroj: nhl.com/wild

Na prvním místě historických tabulek kanadského bodování v NHL ční se zřejmě navždy nepřekonatelnými 2 857 body legendární Wayne Gretzky.

“Hned” za ním je Jaromír Jágr, který má o necelých tisíc bodů méně, konkrétně jich česká legenda má na kontě 1 921. Aby je nasbíral, musel odehrát 1 733 utkání.

O tom, že by měl někdo překonat Gretzkyho, si nikdo mluvit neodváží. Budoucí odsun Jaromíra Jágra na nižší pozici ale zpochybnit naneštěstí nelze. Očekává se totiž, že druhé místo převezme hvězda Edmontonu.

Connor McDavid má nyní 24 let, nedávno odehrál 365. zápas v NHL a nutno zmínit, že si vede mnohem lépe než Jágr. Zatímco Jágr měl po 365 utkáních na kontě 401 bodů, McDavid jich má 496.

Nezbrzdí-li McDavidovu kariéru zranění, konec světa či jakákoliv jiná pohroma, nemělo by mu v cestě na druhé místo historického žebříčku bodování NHL stát v cestě.

V této sezoně již Connor McDavid nasbíral 27 kanadských bodů v 15 zápasech.

Zdroj: NHL

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené