Představení týmů Premier League: Vynese Conteho dril Tottenham do bojů o titul?

První cíl Antonio Conte loni splnil, dotáhl Tottenham do Ligy mistrů. Teď je před bouřlivým koučem však další cíl, zabojovat o titul. Mohou Spurs dojít konečně, poprvé v historii až na ligový trůn?

Realizační tým

Antonio Conte je rozený vítěz. Nikde dlouho nevydrží, většinou je to tak, že přijde, udělá velkou bouři, vyhraje titul, rozhádá se s vedením či s hráči a odejde. Tottenham zatím vrátil do Ligy mistrů, během přípravy oblétly internet obrázky, jak hráči Spurs po Conteho drilu omdlévají. Pokud si zvyknou na náročný styl italského kouče, můžou být Kane a spol. velice nebezpeční.

Brankář

Jistotou v brance i nadále zůstává Hugo Lloris, 35letý brankář vstoupí již do své 11. sezóny v dresu Tottenhamu. Záda mu bude krýt 34letý zkušený gólman Fraser Forster, který přišel jako volný hráč po osmi letech v Southamptonu.

Pozici trojky bude plnit 23letý Brandon Austin, jenž strávil minulou sezónu na hostování v Orlando City v MLS.

Obrana

Ať už byl Conte v Juventusu, v Chelsea, u italské reprezentace nebo v Interu, pokaždé sázel na formaci se třemi obránci. A své filozofie se drží i u Tottenhamu.

Jisté místo má prakticky jen Eric Dier. Na konci minulé sezóny byl pokaždé v základu v trojčlenné obraně i Ben Davies, avšak v přípravě odehrál jen 39 minut, jinak seděl na lavičce.

Conte tak sehrával obrannou trojku ve složení Eric Dier – Christian Romero – Davinson Sanchez a podle všeho v tomto složení vyběhne i v prvním kole proti Southamptonu.

Z Barcelony ale přišel Francouz Clement Lenglet, který by jistě také rád promluvil do obranného složení. K týmu se ale připojil později, a tak sezónu nejspíše začne na lavičce.

Záloha

Jistotou na levý kraj byl pod Mourinhem a ze začátku i pod Contem Sergio Reguilon. Odchovanec Realu Madrid je původem levý bek, zahraje ale spolehlivě i pozici levého halfbeka. Jenže je často zraněný a dokonce jdou zprávy o tom, že by se Spurs nebránili jeho prodeji, navíc kvůli zranění nezasáhl ani do jednoho přátelského zápasu.

Na levém halfbeku tak v přípravě nastupoval Ryan Sessegnon, který si tuto pozici přivlastnil už na konci sezóny. V generálce proti AS Řím zde ale nastoupila nová posila z Interu, Ivan Perišič.

Na pravém halfbeku má Conte tři varianty. Jednou je Matt Doherty, který nastoupil i v generálce, druhou je Emerson Royal, který odehrál většinu minulé sezóny. Proti Seville zde zase nastoupil Lucas Moura, který se sem stáhnul kvůli velké konkurenci v útoku.

Conte nejčastěji sází na formaci 3-4-3, někdy 3-5-2, ale spíše se jedná o první verzi. Ve středu hřiště má takřka jisté místo Pierre-Emile Hojbjerg, který zmeškal v minulé sezóně jen dva zápasy. Vedle něj se v přípravě o místo v základu přihlásil Yves Bissouma, letní posila z Brightonu.

Conte zde může ještě využít Rodriga Bentancura, Olivera Skippa či Harryho Winkse.

Útok

Ofenzivní trojice Tottenhamu má jasné složení. Na levém křídle bude operovat Heung-Min Son, společně se Salahem nejlepší střelec loňské Premier League. Na hrotu se Spurs spoléhají na kapitána Harryho Kanea, autora 17 loňských branek.

Tato dvojice dlouho spoléhala sama na sebe, v zimě však přišla potřebná podpora. Z Juventusu totiž dorazil Dejan Kulusevski a ihned zapadl na pravé křídlo Conteho sestavy. V 18 zápasech Premier League nasbíral bilanci 5+8 a rozšířil tak útočné nebezpečí Spurs, které se často spoléhalo jen na duo Son-Kane.

K tomu ještě navíc Tottenham přivedl zdatného náhradníka v podobě Richarlisona. Hvězda Evertonu v minulé sezóně nasbírala 11 gólů a 5 asistencí a v nabitém programu Premier League a Ligy mistrů se jistě bude hodit.

Zdroj: Tottenham Hotspur

Každá série jednou končí a ta Realu Madrid trvala pořádně dlouho. Los Blancos vyhráli prvních 9 zápasů sezóny, čímž se zapsali do klubové historie. Až Osasuna dokázala Realu sebrat body, když při remíze 1:1 Karim Benzema zahodil penaltu.

Zápas s Osasunou začal jako většina duelů po reprezentační pauze. Hráči Realu Madrid působili poměrně utahaně, nemohli se dostat do tempa a zatlačit svého soupeře.

Byla to tak Osasuna, která si vypracovala v prvním poločase tři šance, ani jednou však neproměnila. Ve 42. minutě tak Viníciusův centr propadl až do sítě.

Do druhého poločasu hráči Realu Madrid vstoupili hodně profesorsky. Lehce ztráceli balóny, hodně nepřesností vedlo k šancím Osasuny až to vyvrcholilo gólem. V 50. minutě zkušený Kiko García prodloužil hlavou centr, kterým přehodil brankáře Lunina a vyrovnal na 1:1.

Od té doby znovu převzal iniciativu Real Madrid a začal soupeře tlačit. Jenže dlouho z toho nebyla kloudná šance, až do 78. minuty. Camavingův pas za obranu si zpracoval Benzema a když chtěl na malém vápně zakončovat, zezadu jej oběma rukama přistrčil David García a rozhodčí neměl na výběr – penalta a červená karta.

K té se postavil sám francouzský střelec a potvrdil pravidlo, že faulovaný hráč by na penaltu neměl chodit. Pokutový kop chtěl zahrávat zřejmě doprostřed, jenže Herrera zůstal stát, na poslední chvíli se tak snažil Benzema dát střele razanci a trefil pouze břevno.

O dvě minuty později měl šanci své zaváhání napravit. Ve vápně se dostal k míči a uklidil jej k tyči, radost mu však sebral milimetrový offside.

Los Blancos si připravili ještě několik závěrů, ale vítězný gól neskórovali. Real Madrid tak v sezóně poprvé zaváhal a ztratil body za remízu 1:1 s Osasunou.

Zdroj: La Liga

Fortuna liga

Co ukázala Slavia? Výborný Ousou, režisér Ševčík i povolení ve druhé půli

Slavia se po reprezentační pauze vrátila výhrou, Liberec doma porazila 3:0. Skvělé výkony předvedli zejména Aiham Ousou a Petr Ševčík, co ukázal zápas Slavie?

Skvělý Ousou

Vynikající výkon. Švédský stoper perfektně bránil, nic přes něj nepřešlo a skvěle rozehrával. Jako třešničku na dortu přidal otevírací gól v 16. minutě, kdy hlavou skvěle uklidil míč k tyči.

Účast na srazu švédské reprezentace mu zřejmě dodal sebevědomí, i když nezasáhl do zápasu ani na minutu. Po takto skvělém výkonu se nabízí otázka, proč bylo v Plzni upřednostněno duo Santos – Kačaraba.

Dirigent Ševčík

Když je zdravý, hra Slavie je s ním úplně jiná. Skvěle režíruje hru, dokáže dostat spoluhráče do šancí, rozjíždí většinu útočných akcí. Hráč podobného typu v kádru Slavie momentálně není, proto musí doktoři dělat vše pro to, aby byl Ševčík zdravý, jelikož je často na marodce.

První gól připravil centrem ze standardní situace na Ousoua, před druhým gólem našel nádherným centrem z první Olayinku. Neustále by chtěl však dohrávat situace do konce, někdy mu chybí střela zpoza vápna.

Povolení ve druhé půli

Když v předchozích zápasech Slavia nadělovala soupeřům velké příděly, bylo to zejména díky tomu, že nepovolovala, neustále chtěla hrát a střídající hráči se chtěli také prosadit. Proti Liberci se to však nestalo.

Slavia si vystačila s třígólovým náskokem z první půle, ve druhém dějství sundala nohu z plynu a další branky už nepřidala.

Konkurence v brance

Zranění Aleše Mandouse přihrálo šanci Ondřeji Kolářovi, který se do branky v soutěžním zápase postavil poprvé od 24. dubna. A své šance se chytil dobře, udržel čisté konto a ukázal i svou velkou přednost – dobrou rozehrávku.

Pokud by Mandousovo zranění bylo vážnější a musel na operaci, nemusí se trenéři bát, Kolář se vrátil ve velkém stylu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Ten Hag Ronalda v derby nenasadil kvůli hrdosti. Legenda United jeho tah zkritizovala

Utkání mezi Manchesterem City a Manchesterem United nabídlo devět gólů a dva hattricky. U prohry United 3:6 chyběla jejich hlavní hvězda Cristiano Ronaldo, ten celý zápas proseděl na lavičce náhradníků.

Derby o Manchester mělo být hlavním šlágrem fotbalové neděle. Citizens sice byli jasným favoritem, Red devils se ale v posledních týdnech výrazně zvedli a vyhráli čtyři ligová kola v řadě. Jednou z toho nad Arsenalem.

Na Etihad to ale byla jasná záležitost. Koncert domácích načal parádní gól Phila Fodena, následně dva zásahy nezastavitelného Erlinga Haalanda a ještě před pauzou opět Foden zvýšil už na 4:0. Bylo vymalováno, bylo hotovo.

Čtyřem gólům v síti Davida de Gey přihlížel hvězdný Cristiano Ronaldo jen z lavičky. Držitel pěti Zlatých míčů trochu překvapivě nešel do hry ani po výměně stran, přesnost dostal Francouz Anthony Martial.

„Nepostavil jsem ho kvůli respektu k jeho kariéře. Zároveň bylo výhodné do hry poslat Anthonyho Martiala, který potřebuje minuty, ale za to se nechci schovávat,“ vysvětlil po zápase Erik Ten Haag.

Nebylo to letos poprvé, co Ronaldo začínal na lavičce, poprvé ale proseděl celé utkání. Odvíjí se to i od formy, letos se skrz všechny soutěže trefil pouze z penalty v Evropské lize se Šeriffem Tiraspol. V lize je stále na suchu.

Ronaldo se přitom v létě snažil z klubu odejít. Chtěl hrát svou oblíbenou Ligu mistrů, otevřený byl i návratu do portugalského Sportingu Lisabon. Manchester se ale nakonec s nikým nedohodl na přestupové částce.

Nenasazení Cristiana v neděli zkritizovala ve studiu Sky Sports legenda Manchesteru United Roy Keane. Ten si myslí, že pravidelné vynechávání ze základní sestavy není vzhledem ke kvalitám portugalské legendy vhodné.

„Myslím si, že United se k Ronaldovi chovají bez respektu. Měli ho v letním přestupovém období pustit. Obrázek je takový, že Haag neplánuje Ronalda stavět. To směřuje k tomu, že sezóna bude ještě ošklivější než doposud,“ myslí si Keane.

Zdroj: Sky Sports