Spojte se s námi

Fotbal

Představení týmů Premier League: Everton se zajímavým kádrem může bavit, půjde to ale bez Ancelottiho?

Je schován v pozadí velké šestky, ale musí se s ním počítat. Everton patří k týmům, které čekají na výpadek formy Arsenalu či Tottenhamu, aby zaujal jejich místa. Letos se o to budou pokoušet s novým trenérem Rafou Benítezem.

Publikováno

dne

Je schován v pozadí velké šestky, ale musí se s ním počítat. Everton patří k týmům, které čekají na výpadek formy Arsenalu či Tottenhamu, aby zaujal jejich místa. Letos se o to budou pokoušet s novým trenérem Rafou Benítezem.

Everton loňskou sezónu nemůže hodnotit jako povedenou. Ano, skončil pouze tři body za sedmým Tottenhamem, na druhou stranu po vynikajícím startu ročníku je desáté místo velkým zklamáním.

Vypadalo to, že Carlo Ancelotti může koupí Jamese Rodrigueze a dalších dostat Karamelky na úplný vrchol soutěže, mrštný Kolumbijec byl všude, dával góly, asistoval, ale přes zimu mu došla šťáva. Stejně jako zbytku týmu.

Sezónu Evertonu krásně vystihuje gólová statistika u Dominica Calvert-Lewina. Ten za prvních jedenáct zápasů nasázel jedenáct branek, od 24. kola se ale trefil už jen třikrát. I přesto zůstává největší oporou Evertonu.

Důležitou postavou ofenzivy je i Brazilec Richarlison, nejdražší hráč týmu. Zahraje na čtyřech postech a má čuch na góly, což potvrdil i na olympiádě v Tokiu. Není se proto čemu divit, že se o něj zajímá Barcelona či Manchester City.

Na přestupovém trhu ale není Rafael Benítez a jeho asistenti příliš aktivní. Respektive vůbec. Jedinou posilou je trápící se Demarai Gray, zadarmo přišel ještě zkušený křídelník Andros Townsend, avšak ani on není hráčem, jenž by měl ihned putovat do základní sestavy.

Pozitivem naopak je, že kostra týmu se v podstatě nezměnila. Odchody Bernarda, Robina Olsena, Thea Walcotta či Joshuy Kinga fanoušky příliš netrápí, přesto je vydělaná suma jeden milion euro za všechny čtyři hráče dohromady úsměvná.

Atmosféra okolo klubu je vlažná. Část příznivců nesouhlasí s angažováním Beníteze, druhá část se ptá po posilách. Dle anglických serverů navíc James ztratil chuť hrát za Everton poté, co se dozvěděl o odchodu jeho oblíbeného trenéra Ancelottiho.

Přitom k negativům není tolik důvodů. Everton má minimálně základní sestavou na umístění v top 6. Kupříkladu mnoho lepších záložních trojic než Allan, Abdoulaye Doucouré a James Rodriguez v lize nenajdete, nemluvě o Gyfli Sigurdssonovi nebo André Gomesovi, kteří mohou přijít z lavičky.

V obraně nastupuje vedle zkušeného kapitána Seamuse Colemana anglický reprezentant Michael Keane, mladý univerzál Ben Godfrey (i on již debutoval v A-týmu Anglie) a výborný levý bek Lucas Digne.

V útoku vedle dvou bijců Calvert-Lewina a Richarlisona může nastoupit třeba Alex Iwobi, Moise Kean či jedna z letních posil.

Tak co, je žadonění fanoušků po pořádném přestupu na místě? Vyzní to tak, že ne. Spíše je důležité přivést pár hráčů na rozšíření kádru, to by měl být hlavní úkol pro španělského kouče po zbytek přestupového období.

Tip na umístění: 8. místo

Reklama

Oblíbené