Předseda Malík politicky nemyslí, ohrožuje fotbal

Velkou, přímou a vřelou podporu do senátních voleb poskytl předseda FAČR Martin Malík kandidátu za SPD v olomouckém volebním okrsku Stanislavu Kalábovi, krajskému předsedovi fotbalového spolku.

Zdroj: fcslovacko.com

Výhrady, že by člověk neměl zneužívat své funkce ve spolku, který má ze stanov jiné společenské poslání, k podobnému veřejnému postoji, jsou silné. A objevilo se jich dost.

Obstojí snad jen vysvětlení, proč by nejpočetnější sportovní asociace neměla mít v  senátu svého člena=zástupce, který by dobře chápal její zájmy. Pak by to snad i prošlo.

Dva kandidáti, jeden oddaný služebník

Potíž je ovšem v tom, že v Olomouci do senátu kandiduje za vládní hnutí ANO další fotbalový funkcionář, předseda komise rozhodčích Řídící komise na Moravě ing. Jan Zahradníček. Za něj však nejvyšší představitel českého fotbalu nehoruje, naopak podporuje jeho politického soupeře.

Dva fotbaloví funkcionáři usilují o proniknutí do senátu, vyvoleným je pro vedení FAČR jen jeden. Proč? Zahradníček, který byl za Moravu dříve členem celostátní komise rozhodčích, není oddaným přisluhovačem vládce českého fotbalu místopředsedy za Čechy Romana Berbra. Kaláb ano, a hodně úslužným.

Přijde fotbal o peníze?

Na nedávné valné hromadě (shodou okolností konané v Olomouci), generální sekretář organizace (dr.?) Jan Pauly vyhrožoval delegátům, že pokud neschválí Berbrův návrh na rozšíření výkonného výboru o zástupce fotbalu žen a nezakotví to do stanov, přijde možná fotbal o státní dotaci ve výši cca 25 milionů korun.

Ani on, přestože je placeným zaměstnancem asociace, si nepovšiml, že předsedkyně Řídící komise za Čechy je žena (Dagmar Damková) a moderní požadavek na genderovou vyváženost fotbalový spolek tím plní.

Finanční tok do fotbalu může však ohrozit Malíkova politická nevyspělost. Kandidát Zahradníček (jeho synovec hraje ligu za Sigmu Olomouc) je totiž nejen starostou obce Medlov, ale i náměstkem hejtmana olomouckého kraje.

A znovu je třeba zdůraznit, že kandiduje za hnutí ANO, které je nejsilnější vládní stranou a má rovněž nejsilnější slovo při přidělování sportovních dotací.

Fotbal nyní vyjádřením svého předsedy dal najevo, že podporuje kandidáta strany SPD, s níž hnutí ANO odmítá jakoukoli součinnost. A jen proto, že oddaně slouží prapodivným mocenským zájmům. Nebylo by divu, kdyby se tento postoj premiérovi Andreji Babišovi příliš nezamlouval.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vždy se tvrdilo,že politika do sportu nepatří,ale vždy se jednalo opačně.Pokud je mi známo,tak je FAČR sportovní organizace,nikoliv politická,což asi autorovi článku poněkud uniká.Nelze tedy mluvit o špatném politickém myšlení.A koho podporuje pan Malík je čistě jeho osobní záležitost.Radilů o správném politickém myšlení jsem za svůj život slyšel dost už za komoušů,ale po převratu 1989 se to projevuje stále.Pokud snad autor článku uveřejňuje své vlastní politické názory,měl by psát o politice a ne o sportu.Mne totiž politická zaměření pseudonovinářů absolutně nezajímají a myslím,že ani nikoho jiného,kdo je sportovního založení!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

K dopisu pro premiéra Babiše se přidaly všechny ligové kluby, naštvaný je i Petr Rada. O restartu ale rozhodnou data

Ve středu kapitán Sparty Bořek Dočkal, kapitán Slavie Jan Bořil a kapitán Liberce Jan Mikula požádali premiéra Andreje Babiše o přehodnocení stanoviska přerušit i profesionální soutěže. Hlavním důvodem je jejich účast v Evropské lize.

Na Součka a Coufala teď čeká úřadující šampion Liverpool: Preview a tipy na sázení

Hammers dokázali v posledních dvou kolech uhrát remízu jak s Tottenhamem, tak i s Manchesterem City. To i díky výborným výkonům českých reprezentantů Vladimíra Coufala a Tomáše Součka. Nyní je před nimi utkání na Anfield Road. Dokáží svěřenci trenéra Davida Moyese sebrat body favoritovi i ve třetím utkání po sobě, když do něj budou vstupovat v pozici outsidera?

Martin Hašek má nabídky od začátku. Kluby však vyčkávají, jak se bude situace vyvíjet ohledně žaloby, říká Markéta Haindlová

Markéta Vochoska Haindlová je předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. Zastupuje také Martina Haška v právním sporu se Spartou. Co si myslí například o situaci okolo Romana Berbra a rozběhne se v tomto roce ještě Fortuna liga?