Předseda FAČR Malík: Posun EURA je logický, UEFA dává možnost dohrát později domácí soutěže

Úterní videokonference všech členů UEFA přinesla finální rozhodnutí týkající se organizace závěrečného evropského turnaje. Předseda Fotbalové asociace konečné rozhodnutí fotbalové vrchnosti vítá.

Všech 55 fotbalových šéfů, kteří se videokonference účastnilo, jednohlasně rozhodnutí EUFA podpořilo.

“Videokonference poměrně očekávaně vyzněla naprosto jednoznačným způsobem. Všechny asociace vyjádřily naprostou podporu závěru, který jsme přijali. Kromě zdravotních a ekonomických motivů tím hlavním je, aby v zemích, které jsou postižené aktuální situací kolem koronaviru, bylo možno dohrát ligové soutěže. To považuji za stěžejní,” uvedl Martin Malík.

“Už zpočátku tohoto týdne jsme avizovali pod tíhou stávající situace a informací, které jsme měli k dispozici, že si neumíme představit, že Euro zůstane v současném termínu. Určitě jsme byli pro posun. Posun o rok je naprosto logický a dává smysl,” kvitoval předseda FAČR rozhodnutí nejvyššího evropského fotbalového orgánu.

Zároveň nastínil, zda a kdy budou budou dohrávány domácí soutěže: “Domácí soutěže se budou moci dohrát i v termínech, kdy běžně jsou evropské soutěže – Liga mistrů a Evropská liga. A obráceně UEFA bude moci využívat víkendové termíny, které jsou za normálních okolností vyčleněny pro domácí soutěže. Čili tímto si UEFA s ostatními zainteresovanými subjekty pomáhá, aby se podařilo vše v co nejkratším čase dohrát.”

Budeme tedy svědky FORTUNA:LIGY v červnu, červenci či dokonce v srpnu?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ligu bez nadstavby dohrávat od pulky května stylem středa- neděle + 1 týden jen neděle – neděle a vložit ve středu odehrání Mol cupu ! Všichni diváci-pořadatelé – stánkaři povině roušky na obličeji !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.