Pozitiva sparťanské prohry: Skvělý Nita s Krejčím i prostor pro Plavšiče

Sparta sice ve čtvrtek večer prohrála duel s francouzským Lille a přišla tak o naději na postup do vyřazovacích bojů, avšak několik pozitivních věcí tým Václava Kotala nabídl. Jedním z nich je i brankář Nita.

zdroj: sparta.cz

Ještě donedávna jen vysedával na lavičce náhradníků a kryl záda Milanu Hečovi. Čím dál více se začínalo spekulovat o jeho možném odchodu.

V zápase s druhým celkem francouzské Ligue 1 ale předvedl svoji nespornou kvalitu. Chytil minimálně pět gólových příležitostí a i díky němu se letenští rvali o body až do samého závěru.

Nejlepším hráčem Sparty v poli byl bezpochyby jednadvacetiletý Ladislav Krejčí, jenž netradičně nastoupil na pozici středního obránce.

Bývalý hráč Zbrojovky Brno skvěle zastoupil zraněného Dávida Hancka a patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. V 71. minutě svůj výkon ještě korunoval vedoucím gólem, avšak ani ten na zisk bodů nestačil.

Přínosem pro svůj tým byl také Srdjan Plavšič, jenž se na hřiště podíval až ve druhém poločase. Většina útočných akcí pražského celku šla právě přes něj. Kromě několika vybojovaných přímých kopů v okolí pokutového území nahrál i na jedinou sparťanskou trefu.

V nastaveném čase ještě vstřelil výstavní vyrovnávající gól, který však kvůli faulu rozhodčí neuznal.

Kaňkou na jeho výkonu ale byla 81. minuta, kdy u vyrovnávajícího gólu nezastihl náběh Timothy Weaha.

Příští týden v zápase s AC Milán už tedy Sparta o postup bojovat nebude. To ale nemění nic na tom, že tým trenéra Kotala určitě má na čem stavět.

Zdroj: livesport.cz