Spojte se s námi


Fotbal

Potřebujeme, aby byl fotbal pro každého, kritizuje Beckham vznik Superligy

Oznámení Superligy vyvolalo obrovskou vlnu reakcí. S několikahodinovým odstupem se k ní vyjádřil také hvězdný David Beckham, tedy světová fotbalová legenda, která nyní vlastní celek Inter Miami. Co na ni říká?

Publikováno

dne

Oznámení Superligy vyvolalo obrovskou vlnu reakcí. S několikahodinovým odstupem se k ní vyjádřil také hvězdný David Beckham, tedy světová fotbalová legenda, která nyní vlastní celek Inter Miami. Co na ni říká?

Zdroj: Paulblank, CC BY 3.0

David Beckham je v současnosti majitelem Interu Miami. V minulosti však hrával v dresu Manchesteru United či Realu Madrid, tedy dvou budoucích účastníků Superligy.

Pochopitelně se tak ke vzniku Superligy vyjádřil i on. Přeci jen je fotbalovou hvězdou světového formátu, na vývoji tohoto sportu měl velký podíl.

A co řekl? „Jsem osoba, která miluje fotbal. Je to můj život. Miluji ho od dob, co jsem byl malým dítětem a dodnes se to nezměnilo,“ začal Beckham své vyjádření.

„Jako hráč i majitel vím, že fotbal bez fanoušků je ničím. Potřebujeme, aby byl fotbal dostupný pro všechny. Potřebujeme, aby byl fotbal spravedlivý a aby byl založený na zásluhách,“ pokračovala legenda anglického fotbalu.

„Pokud tyto hodnoty nebudeme chránit, je sport, který milujeme, ve velkém nebezpečí,“ zakončil na Instagramu své vyjádření Beckham.

Zdroj: Instagram | David Beckham

Reklama

Fotbal

Sedm rozdílů mezi Lionelem Messim a Cristianem Ronaldem

Publikováno

dne

Dlouhodobě se jedná o jedno z nejdiskutovanějších témat ve fotbalovém světě. Je lepší Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi? Polovina fanoušků podporuje hvězdného Portugalce a druhá polovina superstar z Argentiny.

Jedno se upřít nedá, jedná se o nejlepší hráče své generace. Oba jsou to skvělí ofenzivní hráči, ale najde se mezi nimi spousta rozdílů. Zatímco Messi je zaměřený více na techniku, Ronaldo spoléhá na sílu. Každý aspekt jejich hry je v kontrastu s tím druhým a my se podíváme na hlavní rozdíly.

Zakončování

Začneme nejsilnější vlastností obou hráčů. Jde o střílení gólů. Oba dva jsou schopní za celou sezónu nastřílet více branek než celý tým dohromady. Nejsilnější stránkou Portugalce je právě zakončování. Dokáže vstřelit gól z každého úhlu i z jakékoliv vzdálenosti.

Umí střílet branky pravou i levou nohou, hlavou i hrudí. Má velmi tvrdou ránu. Argentinec se na druhou stranu spíše než na razanci u střel zaměřuje na míření. Technika jeho střelby je velmi precizní. Tam kam míří, tam také míč letí.

Driblování

Ronaldo byl v dobách své největší slávy považován za nejlepšího dribléra na světě. Spolu s Messim samozřejmě. Byl schopný obejít několik hráčů a poté ještě výstavním způsobem zakončit. V současnosti je lepším driblérem Lionel Messi.

S míčem běhá, jako by jej měl přilepený ke kopačce. Má nad míčem dokonalou kontrolu. Spousta lidí jeho techniku obdivuje a tvrdí, že se musel narodit s míčem na noze.

Výskok a hlavičky

Zde nemůže být debat o tom, kdo je lepší. Vždyť Ronaldo neskáče, on přímo létá. Jeho schopnost výskoku je neuvěřitelná. Dokáže přeskočit každého a u toho ještě dobře umístit míč do brány.

V neprospěch Messiho hraje především jeho výška. Se 169 centimetry zdaleka na Ronalda nemá, jenž měří centimetrů 187. Několik gólů hlavou vstřelil, ale je to mnohonásobně méně než u Portugalce.

Přihrávání

Při celkovém pohledu na kariéru Ronalda můžeme vidět, že spíše než by přihrával, tak se snažil držet míč u sebe a protihráče obejít pomocí kliček. Nemůžeme však říct, že se jednalo o sólového hráče. Byl schopný přihrávat. Když už ale přihrál, nešlo o kreativní přihrávky. Spíše doufal v to, že si se spoluhráči narazí nebo jej dostanou do lepší situace ke skórování.

Našli bychom opravdu málo fotbalistů, kteří mají tak precizní přihrávky jako Messi. Ve finální třetině hřiště dokáže přihrát na milimetry přesně. Ve vytváření geniálních šancí pro své spoluhráče jednoznačně porazí svého soka z Portugalska. Ať už přihrávka po zemi nebo vzduchem, nic mu není cizí.

Rychlost

V jeho nejlepších letech byl k nedostižení. S věkem na rychlosti ztratil, ale i přesto patří Cristiano Ronaldo k skvělým sprinterům. Má velmi silné nohy a dokáže předběhnout kohokoliv. Jeho zrychlení je neuvěřitelné.

Lionel Messi je také velmi rychlým hráčem, ale nejrychlejší nikdy nebyl. Umí dobře sprintovat na krátké vzdálenosti. Skvěle si umí obhodit míč kolem obránců a předběhnout je tak.

První dotek

Pomocí prvního doteku se dobře rozeznávají dobří hráči od nejlepších. Skvělý první dotek může značit i chytrost hráče krom techniky. Zpracování míčů může být občas složité.

První dotek Portugalce můžeme označit za decentní. Nejde o nejlepší doteky, ale účel vždy splní. Získá nad míčem kontrolu a může s ním utíkat vpřed. Musíme podotknout, že při střelbě z první nemá konkurenci.

Když se koukneme na první dotek Argentince, tak nikomu nedělá problém říct, že jde o jednoho z nejlepších. Tímto aspektem dokáže z ničeho nic vyřadit obránce ze hry a dostat se do prostoru, aniž by se složitě zabýval driblováním.

Slabší noha

U hvězdy Manchesteru United se občas těžko určuje, kterou nohu má slabší a kterou silnější. I přesto, že jde o praváka, tak stejně silně kope i levou nohou. Nesmíme zapomenout zmínit, že to není jen o síle. Co se týče driblování, tak slabší nohu nevyužívá. Soustředí se na jen na svou pravou.

Hvězda PSG dokáže skórovat nádherné branky levou i jeho slabší pravou nohou. Pravou nohu nemá tak silnou, ale mířit s ní umí fantasticky. Vedení míče mu nedělá se slabší nohou problémy, jako to dělá Portugalcovi. Avšak u síly a kopání na delší vzdálenost se spoléhá jen na svou silnější nohu.

Určili jsme si, že se jedná o dva rozdílné, ale přesto úžasné hráče. Nemůžeme určit, kdo z nich je celkově lepší. Ale nedělá nám problém určit, kdo je lepší v jakém aspektu. Nicméně bychom se neměli soustředit na porovnávání těchto hráčů. Spíše buďme vděční, že můžeme sledovat tak dokonalé fotbalisty na trávnících.

Zdroj: Sportskeeda

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Co zamýšlí Slavia s Patrikem Hellebrandem?

Dvaadvacetiletý záložník Patrik Hellebrand patří mistrovské Slavii, ale momentálně hostuje v Českých Budějovicích. Leží jeho budoucnost v Edenu, na jihu Čech nebo úplně jinde? O tom hovořili Jindřich Trpišovský a Jaroslav Tvrdík.

Publikováno

dne

Dvaadvacetiletý záložník Patrik Hellebrand patří mistrovské Slavii, ale momentálně hostuje v Českých Budějovicích. Leží jeho budoucnost v Edenu, na jihu Čech nebo úplně jinde? O tom hovořili Jindřich Trpišovský a Jaroslav Tvrdík.

Hellebrand přišel ze Zlína v zimní přestávce sezóny 2019-2020 za 25 milionů korun. Jeho první půlrok v červenobílém dresu byl značně ovlivněn vynucenou koronavirovou pauzou.

Od léta 2020 už ale Hellebrand putuje po hostováních. Půlrok ve Slovácku se mu moc nevydařil. V domovském regionu příliš nepookřál, i proto, že mu trenér Svědík nedával dostatek příležitostí.

Další půlrok strávil mladý záložník v zachraňující se Opavě. Sice hrál pravidelně, ale nijak nevyčníval, navíc působení v týmu, který se herně trápil a hrál o holé přežití v lize, Hellebrandovi ve vývoji nijak nepomohlo.

Lépe se vyvíjí jeho aktuální hostování v Dynamu České Budějovice. Chválí si ho trenér Horejš i slávistické vedení v čele s Jindřichem Trpišovským a Jaroslavem Tvrdíkem.

Jihočeši vidí momentálně Hellebranda jako jednoho z klíčových hráčů základní sestavy a dokázali by si představit získat ho natrvalo výměnou za nějakého vlastního hráče.

Slavia by si ale při případném Hellebrandově odchodu ráda ponechala předkupní práva na zlínského odchovance. „Ta by spočívala v tom, že by si tam Patrika nechali na nějaké delší časové období s tím, že by Slavia měla opci si jej vykoupit zpět,“ řekl Tvrdík.

Trpišovský nastiňuje, že vzhledem k nabitému kádru sešívaných je návrat bývalého mládežnického reprezentanta do Edenu v nejbližší době nepravděpodobný.

Trpišovský také prohlašuje, že by byl rád kdyby hráči, kteří hostují ze Slavie v jiných týmech, tam hráli důležitou roli. „Chceme po těchto hráčích to, aby byli tahouni svých klubů.“

Taková situace by měla vyhovovat všem zúčastněným stranám. Hráč má možnost získávat pravidelnou herní praxi a zlepšovat se, jeho dočasný klub může profitovat z jeho talentu a výkonů.

No a Slavia může mít možnost stáhnout do svého kádru lepšího, zkušenějšího hráče, ošlehaného pravidelným vytížením v české lize. „Proto ti hráči míří na hostování,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: Sportyzive

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Jakou má Česko šanci na postup na MS 2022? Statistika zní poněkud krutě!

Zatímco česká fotbalová veřejnost i samotní reprezentanti los baráže na MS 2022 relativně vítají, tak statistika serveru Gracenote Sports naší fotbalové reprezentaci příliš nevěří. Pozitivním faktem ovšem je, že statistiky ve fotbale nerozhodují!

Publikováno

dne

Od

Zatímco česká fotbalová veřejnost i samotní reprezentanti los baráže na MS 2022 relativně vítají, tak statistika serveru Gracenote Sports naší fotbalové reprezentaci příliš nevěří. Pozitivním faktem ovšem je, že statistiky ve fotbale nerozhodují. Na druhou stranu je zajímavé vědět, v jaké jsme roli před utkáním se Švédskem z neutrálního pohledu.

Celkově můžeme být s losem baráže opravdu spokojeni! Cesta na závěrečný turnaj mohla být ještě daleko trnitější. Nejprve si to rozdáme ve venkovním utkání se Švédskem, v případě postupu nás čeká vítěz duelu Rusko – Polsko.

I v případě postupu přes seveřany, ale pojedeme na finálový zápas baráže ven! Takže už jen to, že pro postup musíme zdolat dvě venkovní prostředí a dvě nepřátelské atmosféry je relativní komplikace. Alespoň z pohledu statistik.

Dá se předpokládat, že česká média budou proti Švédsku stavět Česko do pozice mírného favorita, ale je to tak? Statistiky to vidí jinak!

Postup přes Švédsko má být pro nás možný pouze na 36 %, Zatímco seveřanům statistiky ukazují zbylých 64 %.

A že Češi budou v Kataru na závěrečném turnaji? Zde nám statistiky dávají logicky ještě menší šanci, konkrétně 18%.

Z dlouhodobého hlediska však českým týmům a běžnému českému fanouškovi vyhovuje více pozice mírného outsidera, než jít do zápasu jako jasný favorit.

Každopádně by byla senzace vidět po dlouhých letech Česko zpět na světovém šampionátu, cesta nebude růžová, ale není ani nezdolatelná.

Zdroj: Gracenote Live

Pokračovat ve čtení

Oblíbené