Spojte se s námi


Fortuna liga

Potočný, Hrubý či Jirásek to měli těžké, tvrdí Kozel. Chřadli proto, že je fanoušci Baníku neměli rádi?

Všichni tři už toho mají docela hodně odkopáno, patří k nadprůměru. V kádru Baníku se však neprosadili, jak by si představovali. Možný důvod přináší jejich bývalý kouč Kozel.

Publikováno

dne

Všichni tři už toho mají docela hodně odkopáno, patří k nadprůměru. V kádru Baníku se však neprosadili, jak by si představovali. Možný důvod přináší jejich bývalý kouč Kozel.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Roman Potočný, odchovanec Bohemians, 29 let. V minulosti oblékal dres Táborska, Teplic či Liberce.

Milan Jirásek, odchovanec pražské Sparty, 28 let. Zahrál si na Slovensku za Senici, v Teplicích a Bohemians 1905.

Robert Hrubý s fotbalem začínal na Slavii, v dubnu mu bude 27 let. I on zažil krátké angažmá v Teplicích, v Baníku se poprvé představil nejdříve na hostování, pak do klubu trvale přestoupil.

Dá se říct, že všichni tři patří k ligovém nadprůměru. Jsou v ideálním fotbalovém věku, ve kterém už mají dostatek zkušeností, ale zároveň toho mají ještě hodně před sebou. Měli by být na vrcholu svých fyzických sil.

V Baníku se na ně chtěli spoléhat. Hrubý do Baníku přestupoval za éry Vlastimila Petržely, Jiráska si do Slezska přivedl Radim Kučera. Roman Potočný patřil k hráčským akvizicím posledního kouče Luboše Kozla.

Statistiky Hrubého v modrobílém dresu? 124 zápasů, 18 gólů, 19 asistencí. Jednoduchým výpočtem se dostáváme k příspěvku 1+1 za každých zhruba 7 odehraných utkání.

Milan Jirásek za Baník odehrál 91 utkání, v nich došel k výsledné statistice 5+10. Mezi střelce se tak zapsal v průměru jednou za 18 zápasů, asistenci si v průměru připsal jednou za 9 zápasů.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Romanu Potočnému se nejvíce dařilo v Liberci, kde atakoval hranici 10 gólů v polovině odehraného ročníku. V Baníku to však drhlo nejen opticky, ale i co do individuálních statistik hráče. Ve 30 utkáních dosáhl na metu 4 branek a 3 asistencí. Pomocí výpočtu docházíme k tomu, že Potočný přesně pálil jednou za 7 zápasů, asistenci si zapsal v průměru jednou za 10 zápasů.

Nelze jednoznačně říci, že všichni tři vyhořeli. Hrubý dosáhl v Baníku nejlepších osobních statistik v kariéře. Jirásek mohl v Baníku dostat defenzivnější roli než dostával při jiných angažmá. V klubu však pociťovali, že by hráči měli být ještě lepší. Tím spíše, pokud se bavíme o Romanu Potočném.

Luboš Kozel v podcastu Hovory ze Slezské uvedl, že za jeho neúspěchem možná stála hráčova psychika, že se necítil dostatečně fanoušky milován.

„Hráče moc nepředěláte. Měl to tady těžké třeba Milan Jirásek, Robert Hrubý nebo Roman Potočný. Chtěli být úspěšní, ale na hřišti nevypadali jako Martin Fillo nebo Jirka Fleišman, kteří mají v sobě bojovnost a zarputilost. Takové typy si lidi získají na svou stranu. Kdežto ostatní to možná svým projevem mají těžší, byť na začátku to může vypadat jinak,“ vyjádřil se na téma tria zmíněných Kozel.

„Já jsem se dokázal oprostit od čtení komentářů, člověka to totiž odvádí od pozornosti. U hráčů si však nejsem jistý, jestli jsou schopni se měsíc na nic nedívat. Když se jim dostane do hlav, že je lidi nemají rádi, vyústí to třeba i v odchod.“

Překvapivou informací pak je ta, že Kozel odmítá pomoci hráčům prostřednictvím nařízených pohovorů s psychologem.

„Nejsem zastáncem týmového nebo skupinového psychologa, nikdy to nedělalo dobrotu, protože občas se objeví někdo, kdo tomu nevěří. A to je problém. Zažil jsem to několikrát jako hráč,“ prohlásil.

Možná, že kdyby v Baníku pomoc psychologa fungovala, z hráčů by šlo dostat více. Potenciál k mnohem kvalitnějšímu výkonu zrovna Potočný určitě má.

Zdroj: Hovory ze Slezské

Reklama

Fortuna liga

Aarons měl táhnout Newcastle, jako velká hvězda přicházel i na hostování do Liberce. Kde je mu konec?

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Newcastle United a výchova mladých hráčů? Bohužel se nejedná o nejlepší rovnici. Několik zajímavých hráčů však ze severoanglického mužstva vzešlo a jedním z nich mohl a měl být Rolando Aarons, rychlý a technicky nadaný křídelník.

Měl několik záblesků geniality, fanoušci Magpies se k jeho talentu upínali a věřili, že se stane jejich miláčkem na několik dalších let. Jenže bohužel. Všehovšudy odehrál za A-tým 27 utkání s bilancí 4 gólů a 3 asistencí.

Podle různých informací měl ještě před dosažením 20 let problémy s přístupem. I proto na něj anglický celek tolik nespoléhal a posílal jej na jedno hostování za druhým. K překvapení všech jej v roce 2018 získal na krátkou zápůjčku Slovan Liberec.

Pro celou ligu to byla velká senzace. Přivést, byť na hostování, talent z tradičního klubu hrajícího v Premier League? Nevídané.

„Chceme využít jeho kvality a zkušenosti z Premier League. Věřím, že se rychle adaptuje a bude co nejdříve k dispozici. Doufám, že pomůže naší ofenzivě a prosadí se i střelecky,“ těšil se tehdejší trenér Zsolt Hornyák z nové posily v rozhovoru pro klubový web.

Na angažmá se těšil i sám rodák z Jamajky, díru do světa ovšem bohužel v libereckém dresu neudělal, byť byl zajímavým oživením severočeského celku. Ve 13 soutěžních duelech si nepřipsal gól ani asistenci. V přátelském duelu se však trefil proti Varnsdorfu.

A jak se mu vedlo po opuštění České republiky? Absolvoval nepříliš úspěšná hostování v Sheffieldu Wednesday, Wycombe či skotském Motherwellu. Od ledna 2021 je hráčem druholigového Huddersfieldu.

Ani v Huddersfieldu se však nyní již 26letý fotbalista neprosadil. V této sezoně odehrál jen 8 minut, několik zápasů proseděl na střídačce, většinou však vůbec nefiguroval v nominaci na zápas.

V klubu má smlouvu do roku 2023. Aktuálně jeho hodnota činí 300 tisíc euro. Že by měl ještě někdy svůj potenciál naplnit? Očekávat se to nedá, byť zázraky se dějí.

Zdroj: FC Slovan Liberec, Newcastle United, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

LFA zveřejnila termíny nové sezony Fortuna ligy! Podzimní část kvůli MS skončí v polovině listopadu

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Publikováno

dne

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Fortuna liga je u svého konce a začínají ta přípravy na tu novou. Ligová fotbalová asociace nyní zveřejnila termínovou listinu následující sezony, která bude oproti jiným poměrně nezvyklá.

V zimě je totiž na programu mistrovství světa v Kataru. Liga tak začíná již 30. července a ještě předtím sehraje Viktoria Plzeň 2. předkolo Ligy mistrů a Slavia se Spartou stejné předkolo Evropské konferenční ligy.

Podzimní část končí již 12. listopadu, a to šestnáctým kolem. Od pondělí 14. listopadu hráči své kluby opustí a část z nich zamíří na mistrovství světa.

To začíná 21. listopadu a končí 18. prosince. Poté už všichni zamíří na zaslouženou pauzu. Liga se vrací 28. ledna, tudíž nás čeká pauza 2 a půl měsíců bez české nejvyšší soutěže.

Základní část bude končit 29. dubna, poté následuje nadstavba, jejíž vrchol je na programu 27. května, popřípadě spíše o den později, termíny jsou zatím určené pouze na jediný den, a to sobotu.

Nic nám tak nebrání se opět těšit na ligový kolotoč. Nyní je ale před námi pauza delší než měsíc, během které si dozajista fanoušci některých celků rádi psychicky odpočinou.

Zdroj: LFA

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jan Fortelný drží Teplice nad vodou, dostane konečně už šanci ve Spartě?

Odchovanec Sparty Jan Fortelný už několik let chodí po hostováních. Začal s tím 17. července 2018 ve Vlašimi, potom 11. července 2019 odešel do Jihlavy a od 5. srpna 2020 působí nepřetržitě na hostování v Teplicích.

Publikováno

dne

Odchovanec Sparty Jan Fortelný už několik let chodí po hostováních. Začal s tím 17. července 2018 ve Vlašimi, potom 11. července 2019 odešel do Jihlavy a od 5. srpna 2020 působí nepřetržitě na hostování v Teplicích. Maximálně byl pražský rodák stáhnutý na přípravu a potom znovu zamířil do Teplic. Dostane už konečně šanci ve Spartě?

Třiadvacetiletému ofenzivnímu záložníkovi to nicméně v Teplicích svědčí. Byť klub aktuálně bojuje o sestup, tak Fortelný září. V zápasech do kterých nemohl kmenový hráč Sparty nastoupit byl teplický klub směrem dopředu naprosto bezzubý, protože právě Fortelný je mozkem většiny ofenzivních akcí.

V aktuální sezóně odehrál Fortelný ve žlutomodrém dresu celkem 27 utkání, vstřelil 7 gólů a připsal si 7 asistencí. Dva z těchto gólů navíc vstřelil včera při barážovém utkání proti Vlašimi ve kterém nakonec jeho tým zvítězil 3:0.

Velkou zásluhou právě Fortelného mají Teplice tedy do odvety velmi nadějný výsledek pro udržení se v lize. Každopádně co se třiadvacetiletým českým hráčem pro příští sezónu? Nejsou pro něj Teplice už trochu málo?

V pražské Spartě kariéru ukončil Dočkal a s velkou pravděpodobností zamíří Hložek do zahraničí. Vedení Sparty už podle všeho pracuje na posilách, aby tyto hráče nahradili. Nebyl by ideální náhradou právě odchovanec Sparty Fortelný?

Pražský klub hrál nejčastěji v rozestavení 4-2-3-1 a právě Fortelný by do takové formace ideálně pasoval na pozici pod útočníka. Je mladý, má dobrou fyzickou kondici, umí vyslat spoluhráče do šance a případně i sám zakončit.

Nepotěšilo by sparťanské fanoušky kdyby dostal šanci raději jejich odchovanec, který má parádní formu, než aby klub zase hledal jinde a utrácel zbytečně peníze? Fortelný by už konečně mohl dostat pořádnou příležitost ve sparťanském dresu.

Zdroj: Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené