Reklama

Potkali se při hraní her a založili startup Streambee pro streamery

Platforma Twitch se neustále rozepíná na všechny strany. Kromě milionů diváků seskupuje tato stránka i statisíce tvůrců, umělců, zpěváků a dalších. Prodrat se mezi nejlepší je ale často problém, a právě s tím by měl pomoci startup Streambee. Ten založili tři kamarádi, co se potkali ve hře RuneScape.

Způsob, jakým konzumujeme mediální obsah, se radikálně změnil. Už to není o sledování TV, ale spíš o platformách jako YouTube, Twitch či Instagram.

„Creator Economy“, což je jedno z nových odvětví spojené právě s tvořením videí, fotek a jiného obsahu, je dle Martina Blokši, CEO společnosti StreamBee „na rozletu a věřím, že my budeme jedním z hlavních pilířů, na kterém budou tvůrci živých přenosů budovat svá impéria.“

StreamBee je technologický startup postavený na technologiích. Net Core a React, který se zaměřuje na datovou analytiku pro streamery. Nejde však pouze o sběr dat z platformy Twitch.

Data také získávají z platforem jako YouTube, Facebook Gaming, ze sociálních sítí či z vlastních zdrojů. Velmi zjednodušeně můžeme mluvit o StreamBee jako o „Google Analytics pro streamery“.

První produkt, který spatří světlo světa, nese název Buzz. Diváci milují své streamery, ale streameři je často vůbec neznají. Buzz oběma stranám umožní navazovat plnohodnotné konverzace prostřednictvím soukromých zpráv.

Monetizace této služby pomůže vyfiltrovat diváky, kteří chtějí navázat kontakt a streameři budou motivováni k odpovědi. Buzz si první streameři budou moci vyzkoušet už za několik týdnů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené