Spojte se s námi


Fortuna liga

Postupující tým G.I.C. La Plate je založený na dobré partě se spoustou mladých talentů

Tradiční tým malého fotbalu (Hanspaulské ligy) Staropramen G.I.C. La Plate si včera, bez jediné prohry mezi dvanácti týmy, vybojoval postup do nejvyšší ligy a již se připravuje na nové a náročnější soupeře. Poslední zápas pak jen potvrdil, že profesionál hraje naplno až do poslední vteřiny.

Publikováno

dne

Tradiční tým malého fotbalu (Hanspaulské ligy) Staropramen G.I.C. La Plate si včera, bez jediné prohry mezi dvanácti týmy, vybojoval postup do nejvyšší ligy a již se připravuje na nové a náročnější soupeře. Poslední zápas pak jen potvrdil, že profesionál hraje naplno až do poslední vteřiny, alespoň k tomu se snaží vést své hráče trenér Mirek Vostatek.

Dobrý den, pane trenére, gratulujeme k vítězství Vašeho týmu ve skupině 2A Hanspaulské ligy malého fotbalu, Váš tým během sezóny neprohrál ani jediný z náročných zápasů a postoupili jste do 1. ligy. Jaký máte v této chvíli pocit?

Po příchodu partnera 121 ELITE Sports a posílení týmů o 7 nových hráčů byl cíl postup a že byl bez prohry je takový bonus. Snad se vytvořila dobrá fungující parta, která se prosadí v 1. lize.

Co charakterizuje Váš současný tým, jaký jste zvolil klíč k nominaci a výběru nových hráčů?

Náš tým je založený na partě. Je zde spousta mladých talentů a v průběhu sezony přišli i dva zkušení hráči.

Mohl byste říct několik slov k předním hráčům týmu? I když víme, že tým pracoval celistvě a nebude pro Vás jednoduché tuhle otázku zodpovědět.

Povedl se příchod gólmana Davida Píchy, který má zkušenosti z 1. futsalové ligy. Všichni noví hráči, vedle kluků, co v tymu působí delší dobu, zápas od zápasu výkonnostně rostli. Během sezóny jsme ještě tým posílili o dva zkušené borce.

Vždy, když se o někom více v tymu mluví, tak to ostatní nemusí tolik vzít. Proto chci vždy mluvit a vystupovat jako jeden tým, i když jsou v něm lepší a o něco slabší, ale všichni pilní a zodpovědní hráči.

Máte v týmu hráče ve výběru Superligy pražského týmu Staropramen, který je také aktuálně první ve skupině západ, a Vy jste současně asistentem trenéra Superligového týmu, pana Václava Sochera. Jak to všechno spolu souvisí? Kteří hráči od Vás dostali prostor hrát v nejvyšší české soutěži a proč právě oni?

Ano, máme ve výběru několik hráčů – Adama Průšu, Davida Ploce, Vaška Sládka a jeden z nich, Jindra Novotný, letos vyzkoušel i reprezentační výběr U-23 na mistrovství světa.

Takže máte v týmu také aktuálního nositele titulu vicemistra světa z Kyjeva, řeknete nám stručně o tomto hráči a jeho příběhu? Víme, že je v malém fotbalu krátce.

Je to příběh se šťastným koncem, kde rozhodly minuty. Chtěl jsem posílit tým a náš současný hráč, Vašek Sládek, mi doporučil Jindru. Dohodl jsem se na registraci v našem mužstvu a druhý den se tvořil nový výběr Superligy Staropramen U-23.

Řekl jsem to klukům, jestli to chce někdo vyzkoušet a Jindra, i když jsem ho nikdy neviděl hrát, to chtěl zkusit. Turnaj se mu povedl a všiml si ho trenér reprezentace ČR U-23. Jindra je mladý hráč, který má před sebou fotbalovou budoucnost. Je to gólový a pracovitý kluk. Přeji mu tu nejlepší fotbalovou karieru.

Váš tým má velmi netradiční barvy dresu, víme, že jejich design je z Vaší ruky, proč právě takový návrh?

Barva dresu je netradiční, ale je tam i trochu tradiční žlutá barva, která patřila k G.I.C. Chceme být trochu jiný než ostatní mužstva.

Když se podíváte zpětně na malý fotbal a jeho podmínky, co se za ty roky Vašeho působení v něm zlepšilo a třeba i zhoršilo?

Největší rozdíl je v kvalitě hřišť. La Plate bylo založeno r. 1986 a to se hrálo na škváře, písku, v loužích. Teď je umělá tráva, osvětlení, kabiny, sprchy… Rizika pro úrazy hráčů jsou i tímto minimální.

Jak jste spokojen s podporou Asociace Malého fotbalu, co může pro tento krásný a moderní náročný sport 21. století například zlepšit, co by pomohlo ještě více zkvalitnit Vaši práci s mladými hráči?

Malý fotbal nemá moc velkou podporu a to je špatně. Kdyby nebylo srdcařů, co se starají o špičkové hanspaulské mužstva a výběry superligy, tak by nebyl náš malý fotbal úspěšný na repre úrovni. Malému fotbalu ještě škodí trenéři velkého fotbalu, kteří nechtějí uvolňovat hráče.

Máte nějaké speciální přání nebo sen, který byste si přál s Vaším týmem splnit?

Krok za krokem. Titul v 1. Hanspaulské lize (je to nejkvalitnější soutěž v Praze a asi i v České republice). Pak by bylo krásné probojovat se někdy do Ligy mistrů. A v Superlize se s týmem Staropramen Praha vrátit na trůn.

Ještě k aktuálnímu vítězství v podzimní sezóně, plánujete s týmem nějakou párty anebo jinou formu oslavy?

Sezonu ještě zakončíme mezinárodním halovým turnajem Praga Cup 2021 a snad společnou DOKOPNOU v nějaké hospůdce.

Váš sponzor 121 ELITE Sport se věnuje rozvoji mladých fotbalistů, máte v tomto směru nějaké společné ambice a jaké?

Ano, náš sponzor zajišťuje i našim mladým hráčům komfortní servis a rozvoj. Do budoucnosti by bylo dobře vytvořit mládežnické kategorie U-14, 15, 16 v malé kopané. Spousta hráčů nedostane ve velkém fotbale prostor na vyšší úrovni a pro ně by měl být malý fotbal alternativním přestupem.

Ale už jsem říkal, že malý fotbal nemá velkou podporu a to by se mělo změnit. Náš sponzor jde touhle cestou. Děkuji za všechny ty srdcaře v malé kopané.

Jakou podporu anebo porozumění máte u vedení a trenérů fotbalu, víme, že Hanspaulskou ligu často hráči hrají tajně?

To je největší bolest malého fotbalu. Chtělo by to více propojit malý fotbal s velkým. Trenéři velkého fotbalu nechtějí uvolňovat hráče. Malý fotbal by měl být aspoň jednou týdně povolován.

Řekněte nám prosím něco o historii Vašeho týmu G.I.C. La Plate, je přeci jen dlouhá a jistě bohatá na příběhy a třeba na hráče, kteří týmem prošli?

Aktuálně hrající hráče nechci jmenovat, ale našim týmem prošli hráči 1. české fotbalové ligy či reprezentanti České republiky v malé kopané (Vaníček, Kostka, Osmančík, Macháček, Rossmann).

Dobře, chápu, abychom neohrozili mladé hráče v jejich fotbalových klubech, nebudeme je ani v tomto článku jmenovat. Pravda však je, že mnozí hráči z ligových soutěží malý fotbal milují a rádi si ho chodí zahrát, věříme, že si zde odpočinou od stresu a užijí si partu s kluky a míčem, se kterým dokáží tvořit překrásný fotbal.

Reklama

Fortuna liga

Sparta odcestovala na soustředění, v týmu chybí Štetina a dočasně i Nita

Pražská Sparta odcestovala na soustředění do španělské Marbelly! S týmem odcestovali i mladíci, který na podzim pravidelně nastupovali za rezervu, naopak chybí Lukáš Štetina, jenž má svolení si hledat nové angažmá.

Publikováno

dne

Pražská Sparta odcestovala na soustředění do španělské Marbelly! S týmem odcestovali i mladíci, který na podzim pravidelně nastupovali za rezervu, naopak chybí Lukáš Štetina, jenž má svolení si hledat nové angažmá.

Sparta v neděli odpoledne odcestovala na herní soustředění, tentokrát do španělské Marbelly, kde sehraje mimo jiné i utkání s Red Bullem Salcburk.

Tým o velikosti 29 fotbalistů stráví v Marbelle dvanáct dní, během kterého sehraje celkem tři zápasy, přičemž dva ještě nebyly oficiálně oznámeny.

Kouč Pavel Vrba bude mít na začátku k dispozici pouze dva brankáře, jelikož se mu dopoledne zranil Florin Nita, který absolvuje vyšetření a později se k týmu připojí.

Trenérský štáb dal šanci i mladíkům z rezervy, konkrétně Martinu Suchomelovi, Vojtěchu Patrákovi, Matěji Rynešovi a Václavu Sejkovi.

V týmu naopak chybí Lukáš Štetina, který má svolení hledat si nové angažmá. Jeho poslední zápas byl proti Slovácku, který šel z části i za ním.

Po návratu ze soustředění se Sparta bude chystat na vskutku náročný začátek jara. Již 5. února se utká s Českými Budějovicemi, poté následují souboje se Slavií, Plzní a Partizanem.

Zdroj: AC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Modelový zápas Slavie: Krmenčík skóroval i zahazoval, Trpišovský skákal do bazénu

Slavia sobotu rozdělila svůj kádr na dvě části a sehrála si sama se sebou modelový zápas. Výhru 3:1 vystřelili v modrých dresech hrající Michael Krmenčík, Ivan Schranz a Jakub Hromada, snižoval Denis Višínský.

Publikováno

dne

Slavia sobotu rozdělila svůj kádr na dvě části a sehrála si sama se sebou modelový zápas. Výhru 3:1 vystřelili v modrých dresech hrající Michael Krmenčík, Ivan Schranz a Jakub Hromada, snižoval Denis Višínský.

Slavia měla domluvené tři přátelské zápasy, dva se ale předčasně zrušily kvůli koronaviru v týmu soupeře. Zůstala pouze generálka s Baníkem Ostrava, která bude tak pro hráče skutečnou zkouškou.

Trenérský štáb sešívaných musel hledat náhradní řešení a rozhodl se pro modelové utkání. Čtyřiadvacet hráčů se rozdělilo do dvou týmů a červenobílí si s modrými zahráli regulérní zápas.

Střetnutí ve prospěch modrých rozhodli dva hroťáci. Na trefu Michaela Krmenčíka navázal Ivan Schranz, po výměně stran sice snížil Denis Višínský, na konečných 3:1 ale pár minut před koncem upravil Jakub Hromada.

Dle sestřihu dostupného na YouTube kanále Slavie bylo utkání festivalem neproměněných šancí. Lukáš Masopust netrefil branku zevnitř velkého vápna, Krmenčík vedle gólu nevyužil dvě tutové šance.

Ani jednoho to ale mrzet nemuselo, oba totiž byli součástí vítězného týmu. Poražení červenobílí skákali odpoledne za trest do studeného bazénu, spolu s nimi i trenér Jindřich Trpišovský.

Zdroj: tvSlavia

Zdroj: SK Slavia Praha, tvSlavia

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Trenér ve mně vidí Vardyho. Věděli jsme, že Kuchtič může odejít, říká Alijagič

S A-týmem Slavie je na soustředění v Portugalsku i Denis Alijagič. Osmnáctiletý útočník v rozhovoru pro klubový web promluvil o dobré podzimní části sezóny i o instrukcích od Jindřicha Trpišovského.

Publikováno

dne

S A-týmem Slavie je na soustředění v Portugalsku i Denis Alijagič. Osmnáctiletý útočník v rozhovoru pro klubový web promluvil o dobré podzimní části sezóny i o instrukcích od Jindřicha Trpišovského.

Alijagič se na hostování ve Vlašimi rozstřílel, nasázel jedenáct gólů a stal se nejlepším střelcem podzimní části Fortuna národní ligy. To vedení Slavie nenechalo bez povšimnutí a mladého útočníka si stáhlo.

Otázkou bylo, zda si Alijagiče Jindřich Trpišovský nechá v kádru, nebo ho pošle na hostování do jednoho z prvoligových týmů. Rozhodl se pro první volbu a osmnáctiletý technik tak s týmem odletěl na soustředění do Portugalska.

„První náznaky byly už v průběhu sezony ve Vlašimi, ale nakonec jsme se domluvili s Přémou Kovářem, že to začneme řešit až úplně po konci podzimu. Pak jsme si sedli, řekli si varianty, které se nabízely, protože se ozývaly i nějaké další prvoligové týmy, které o mě stály,“ řekl útočník se sparťanskou minulostí.

Alijagič měl koncem roku plnou hlavu myšlenek, zda se mu vyplatí strávit jarní část ročníku ve Slavii. Silná konkurence k váhání sváděla, před Michaela Krmenčíka, Stanislava Tecla a hlavně Jana Kuchtu by bylo skoro nereálné se v hierarchii útočníků dostat.

Vše změnily spekulace o zájmu Lokomotivu Moskva o Jana Kuchtu. Ve Slavii si uvědomovali, že mohou svou ofenzivní oporu dobře zpeněžit a nahradit ji Krmenčíkem a právě mladým Alijagičem.

„Ano, řekli jsme si, že to vypadá, že by Kuchtič mohl odejít. Takže se pokusím tu zabojovat o místo, s tím jsem sem také odjel,“ pokračoval Alijagič.

Trpišovský si cestou do Portugalska s každým novým hráčem A-týmu sedl a probral jeho hru a očekávání. Zároveň všem rozdal papíry s vypsanými slabinami, na kterých mají posily a mladíci zapracovat.

U Alijagiče to byl presink a práce bez míče. Hotový útočník musí ne Slavii jednoduše makat. Právě presinkem si Kuchta získal fanoušky sešívaných a zároveň díky napadání gólmanů vstřelil několik důležitých gólů.

„Abych se zaměřoval na pohyb bez míče a byl aktivní, protože všichni víme, že ve Slavii to je jeden z nejdůležitějších aspektů a její hra je na tom založena. Potom jsme se dohodli, že si mám zažádat o sestřih akcí Jamieho Vardyho z Leicester City, protože bych mohl mít podobný styl hry, jako má on,“ dodal Alijagič.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené