Reklama

Poslední Zlín pokračuje v přestavbě! Za svého kapitána získal Flynna se Zbořilem, přijde Knotek?

PSG Berani Zlín pokračují po neúspěšném startu do nového extraligového ročníku ve velkých změnách. Rezignaci hlavního trenéra následuje vůbec první hráčská výměna extraligové sezony, která je vskutku zajímavá. Zatímco Baťovo město na stálo opouští dosavadní kapitán Tomáš Fořt mířící do Mladé Boleslavi, opačným směrem putují Adam Zbořil a Oscar Flynn.

Dnes se z východu Moravy čekala jiná velká zpráva. Podle původních informací měl být právě do pátku představen nový hlavní kouč Beranů, tedy nástupce Roberta Svobody, který v úterý po sedmi porážkách z osmi zápasů a tlaku fanoušků sám odstoupil.

Místo toho se ale zlínští i mladoboleslavští fanoušci dočkali pořádného překvapení. Kluby navázaly na své dobré vztahy z předchozích let, kdy zejména do středočeského klubu proudili kvalitní hokejisté jako David Šťastný, Valentin Claireaux či Jan Dufek, a upekly první hráčskou výměnu letošní extraligové sezony.

Bruslaři vyjednali přestup Tomáše Fořta, jenž byl v létě zlínskou kabinou zvolen dokonce za kapitána. Devětadvacetiletý útočník se od svého zranění z podzimu 2019 dosud nedokázal dostat do takové formy, jakou měl předtím, kdy dokonce sedmkrát nastoupil v reprezentaci a bojoval o místo na mistrovství světa.

Za poslední dvě sezony plus tu probíhající nasbíral všeho všudy jen 41 bodů. Radim Vrbata u něj ale spatřuje velký potenciál na zlepšení. „Už několik měsíců hledáme kvalitního centra formátu Tomáše Fořta, takže jsme rádi, že se nám naskytla tato příležitost, a že Tomáš bude v příštích letech oblékat naše barvy,” uvedl sportovní ředitel Mladé Boleslavi.

Na Moravu za to poslal dva zrzky – 22letého odchovance Boleslavi Oskara Flynna a 26letého Brňáka Adama Zbořila, jenž nasbíral mnoho zkušeností třeba ve Finsku i Nových Zámcích a poslední dvě sezony odehrál za Bruslaře.

Oba jsou rovněž útočníci a mimochodem shodně nastoupili do dvou zápasů za českou reprezentaci, do Zlína jdou ale na rozdíl od Fořta pouze na hostování do konce sezony.

„Ani Oscar Flynn, ani Adam Zbořil, neměli s ohledem na šířku našeho kádru takový herní prostor a role, které by si oba zasloužili, takže věříme, že tato změna bude prospěšná i pro ně,” odůvodnil Vrbata dohodu s poslední týmem ligy.

Ten nutně potřeboval něco změnit, prakticky jistě lze konstatovat, že pouhý příchod nového kouče by jej ze spodu tabulky nedostal. Navíc se od začátku ročníku potýká s rozsáhlou marodkou. Výměna pro něj tak minimálně z krátkodobého hlediska jednoznačně dává smysl.

„Po nepovedeném startu do sezony získáme od neděle dva kvalitní hráče, což je při našem úzkém kádru přínos. Adam Zbořil hrál minulý rok v reprezentaci a ve Zlíně dostane prostor ukázat své schopnosti, od Oscara si slibujeme především rychlost a oživení útočné hry,” uvedl sportovní ředitel Ševců Martin Kotásek.

Hovoří se přitom, že by měl přivést ještě jednu zajímavou posilu, a to Tomáše Knotka z pražské Slavie. Zkušený 31letý forvard s 443 extraligovými starty letos v šesti zápasech Chance ligy nasbíral už 15 bodů.

Mimochodem, trenérská situace ve Zlíně není o nic jasnější než po úterní rezignaci Roberta Svobody. Jméno nového nástupce se očekávalo do nedělního zápasu v Třinci (tento pátek Berani nehrají), je dost možné, že i v něm ale ještě mužstvo povede kouč juniorky Luboš Jenáček.

Zdroje: BK Mladá Boleslav, PSG Berani Zlín

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené