Spojte se s námi

Fortuna liga

Poslední den pro Červův přestup. Výměna se Spartou, odkup nebo ticho. Jak celá situace může dopadnout?

Přestup Lukáš Červa ve čtvrtek vyvolal na sociálních sítích pořádně živo. Odchovance Slavia a momentálně hráče Liberce údajně chce získat Sparta, jenže sešívaní mají předkupní právo.

Publikováno

dne

Přestup Lukáš Červa ve čtvrtek vyvolal na sociálních sítích pořádně živo. Odchovance Slavia a momentálně hráče Liberce údajně chce získat Sparta, jenže sešívaní mají předkupní právo.

Dřív by to bylo absolutně nemyslitelné. Ale od určitého okamžiku se klubismus přestal tolik prožívat. Odchovanci Slavie Bořek Dočkal a Lukáš Vácha přešli do Sparty a oba nosili kapitánskou pásku.

Tu na Letné nosil i Nicolae Stanciu, který jí pár měsíců poté měl na ruce i na sešívaném dresu. A na druhý břeh přešli také Ondřej Kúdela, David Hovorka nebo Srdjan Plavšič.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Od tohoto přestupu byl ale klid a vody mezi pražskými „S“ se zklidnily. Až do čtvrtka. Internetem totiž proletěla zpráva, že Sparta chce na poslední chvíli z Liberce získat Lukáše Červa. Ano, toho záložníka, kterému v nedělním zápase fanoušci nemohli přijít na jméno a do pořádné potyčky se dostal i s hráči Sparty.

Jenže celá situace je mnohem zamotanější. Když totiž Slavia Červa do Liberce pouštěla, ponechala si předkupní právo. To znamená, že v případě zájmu jiného týmu Slavia může zasáhnout a za předem domluvenou částku hráče vykoupí zpět.

A to se také nejspíš stane. Jak na Twitteru informoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, sešívaní Červa zpětně odkoupí. Jenže tím situace nekončí, má to totiž háček.

Slavia totiž o Červa doteď nejevila žádný zájem a podle zákulisních zpráv s ním Trpišovský ve svých plánech nijak zvlášť nepočítá. Proto se do situace vložila Slavia až ve chvíli zájmu Sparty, protože přenechat hráče rivalovi by také nebylo ideální.

Přestupové období ale končí dnes, tedy v pátek o půlnoci. Vše se tedy musí stihnout vyřešit. Jak celá situace může dopadnout?

Výměna mezi „S“

Podle všeho dost možná varianta, ačkoli poměrně nečekaná. Slavia momentálně Červa nechce, Sparta ano a pro sešívané by se naskytla možnost získat někoho z protějšího břehu, o koho měli dřív zájem.

Tak třeba Kryštofa Daňka, který je úplně přehlížený a nedostává vůbec prostor. Nebo Adama Karabce, jehož velký potenciál nedokázal ještě žádný trenér probudit. Je však otázka, zda by všichni zúčastnění s takovou výměnou souhlasili.

Slavia situaci „utiší“

Slavia momentálně nechce Červa ve svém kádru… Ale zároveň nechce, aby jej měla Sparta. A k tomu má poměrně jednoduché řešení. Kvůli předkupnímu právu jí musel Liberec informovat o zájmu třetího týmu, což se stalo včera. Slavia má tak podle smlouvy určitou lhůtu, aby zareagovala.

Jenže ta určitě bude delší než jeden den. Slavia tak může vše natahovat do dnešní půlnoci, nestihne se vůbec nic a Červ zůstane hráčem Liberce.

Přeprodej Červa Slavií

Je velice málo pravděpodobné, že by Slavia nechala své předkupní právo ležet ladem a nechala Liberec, aby hráč Červa prodal Spartě sám. Ostatně sám Tvrdík už vyjasnil, že Slavia své právo využije.

Ale zároveň to nemusí znamenat, že si Červa nechá. Slavia totiž může začít se Spartou vyjednávat a prodat jí Červa za podmínek, které si stanoví ona sama.

Červ jako posila Slavie

A pak je tu další možnost, ačkoliv podle zákulisních informací ne moc pravděpodobná. Slavia Červa koupí zpátky a dá mu prostor v áčku, což ale nebylo v Trpišovského plánech. Navíc, když Slavia má na dvě středové pozice Oscara se Zafeirisem a náhradníky Ševčíka s Hromadou. Ve středu mohou zahrát i Wallem či Provod.

Ale ve hře je i jiná možnost. Slavia vykoupí Červa, aby byl jejím hráčem a Sparta jej nemohla získat, ale zároveň jej ponechá v Liberci na hostování, nebo jej pošle do jiného klubu.

Zdroj: Twitter, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené